Bu Hangi Akor?

Bu hangi akor yaw dursun zaman akustik videosundan aldım fotoyu
Screenshot_20240302_190116_YouTube.jpg

Hocam akora ben mi yanlış baktım bilmiyorum ama tınlayan bir sol diyez sesi yok mu ? Ben Ebsus4 diyecektim ama yanıldım galiba.
Yanildigini dusunmuyorum,
A#dim7 de soldiyez basiyor dogrudur. Genel itibari ile o bolumde a# akor cevrimi yapiyor ve evet yuruyuste ebsus4 te var.

Lakin tam fotografin oldugu noktada mibemol yada rediyez tizde duyulmasina ragmen goruntude olmayinca arkada 2. Bir girar daha oldugunuda farkettim.

Bu hususlarda montaj dogru yonlendirmeler yapmiyor.

Hocam peki bu suslu akorlarin yer aldığı bi site falan yok mu ben bu akustikteki akorlarin aynisini çalmak istiyorum
Bir suru var ama @gokmengzsr ile konustugumuz gibi durumlar gerceklestigi icin goruntu ve ses problemleri cikabiliyor.

Guitarchords diye aratirsan googleda bir suru site var. Ama en sagliklisi mantigi ve kurali anlaman olacaktir. Aksi taktirde videodan akor cikarmaya cok ugrasirsin.

Hocam yukarda yazdiklarimi bu mesajla netliyorum;

Arkadaki gitarimizin yuruyusu su sekilde, Gsus2 g#sus2 fsus2 4 parmakla da kok sesin 3lusunun oktavini basiyoruz.

2. Gitarda a#dim7 yi 1. Gitara yuruyusune gore son sesi arttirip eksilterek ayak uyduruyoruz.

Ve evet @gokmengzsr sol diyezi sen a#dim7 den duyuyorsun.

Hocam peki bu suslu akorlarin yer aldığı bi site falan yok mu ben bu akustikteki akorlarin aynisini çalmak istiyorum
Armoninin mantığını oturtma aşamasında aşağıda paylaştığım çok yararlı bir site bence. Kurcalayın her yerini. Özellikle chord identifier bölümü benim çok hoşuma gidiyor.

Geri