8-38 tel kalınlığı nasıldır

Merhaba arkadaşlar 8-38 tel kalınlığı hakkında ne düşünüyorsunuz avantajları ve dezavantajları nelerdir kullanan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim

Bana çok ince geliyor ama kişiden kişiye değişir ben bend yaparken daha oturaklı olan telleri seviyorum hani böyle bend yapınca kalkmayacak kadar kalın da değil ama bend yapınca kendini çok salacak kadar ince de değil o yüzden 10-46 tercih ediyorum. Bence 8-36 tellerin en büyük dezavantajı bendlerin oturaklı olmaması.

Yumusak rahat, tonal anlamda zayif olmasa da bi tik ciliz kaliyor.

Yumusakligindan oturu entonasyonuna dikkat etmen lazim. 9 da yaptigin siddetle perdeye basarsan direk nota tizlesiyor. Bend yapmak kolaylassa bile yine ayni durumdan dolayi cok kolay pes yada tiz kaliyorsun.

Genel kalinlik azaldigi icin tel araliklari basta genis gelebilir, hatta parmaginla teli bulamayabilirsin ama zamanla alisirsin.

Yumusak tarzli muziklere iyi gidiyor ama sert muzik yapiyorsan duyus anlaminda tatmin etmeyebilir...

Parmagin alisinca da caliminda -rahatlamadan dolayi- bir miktar hiz artisi oluyor. Ama atla deve de degil.

Geri