Wireless önerisi

Selamlar. Epey güçlü bir çıkışa sahip S.Duncan Blackout serisi manyetik seti kullanıyorum. Sahnede kullanmak için ucuz yollu bir kablosuz çözüm arayışındayım. 2.4ghz'den uzak durmak istiyorum açıkçası çünkü çoğu wifi modem bu frekansı kullanıyor malum. 5ghz veya UHF alacağım alırsam. Lakin bir çok okuduğum ve izlediğim kaynağa göre bu tür kablosuz çözümler aktif manyetikler ile nedeni bilinmez bir şekilde uyum sağlamıyormuş, gelen sinyal normalden yüksek olduğu için empedans ile ilgili bir durum olabilir diye düşünüyorum.

Velhasıl, bu konuda tecrübesi olan arkadaşların yorum ve önerilerini duymak isterim. 7-8ms üzerini anlayabilen ve bundan rahatsız olan biriyim, yıllarca ses kartı ile PC üzerinden çalışınca insanın kulağı aşırı hassaslaşıyor sanırım. 5ms civarı gecikmesi olan ve çalımı/duyumu rahatsız etmeyecek cihazlar için önerinize açığım.

Bende Lekato 2.4 hz var. Aktif ve pasif manyetikli gitarlarda uygun fiyatlı olarak çok memnunum ama yalnizca ses kartında SD blackouts'lu gitarda sabit bir nota sesi şeklinde sürekli vınn sesi oluyor arka planda. Yani bu ses üzerine solo atmak istemiyorsaniz ses karti + aktif manyetik + (en azından benimkinin ozelligindeki) wireless jacklar kullanılamıyor.

Benimkinde gecikme hissedilmiyor. Zaten 2 ms mi ne, o kadar düşük yaziyor speclerde. 5 - 6 ms gecikmenin de hissedilecegini sanmıyorum, zira ses karti normal kablo ile bu gecikmelerde çalışıyor. Lakin 5 - 6 ms wireless gecikmesi + ses kartının gecikmesi birlikte rahatsız edici olmaya başlayabilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende Lekato 2.4 hz var. Aktif ve pasif manyetikli gitarlarda uygun fiyatlı olarak çok memnunum ama yalnizca ses kartında SD blackouts'lu gitarda sabit bir nota sesi şeklinde sürekli vınn sesi oluyor arka planda. Yani bu ses üzerine solo atmak istemiyorsaniz ses karti + aktif manyetik + (en azından benimkinin ozelligindeki) wireless jacklar kullanılamıyor.

Benimkinde gecikme hissedilmiyor. Zaten 2 ms mi ne, o kadar düşük yaziyor speclerde. 5 - 6 ms gecikmenin de hissedilecegini sanmıyorum, zira ses karti normal kablo ile bu gecikmelerde çalışıyor. Lakin 5 - 6 ms wireless gecikmesi + ses kartının gecikmesi birlikte rahatsız edici olmaya başlayabilir.
Zaten benim amacım sahne için sadece, evde ses kartı latency'si ile katlanır o dediğiniz doğru, kablo candır evde.

Peki 2.4ghz ile enterferans sorunu yaşanmıyor mu ve ton kaybı var mı?

Zaten benim amacım sahne için sadece, evde ses kartı latency'si ile katlanır o dediğiniz doğru, kablo candır evde.

Peki 2.4ghz ile enterferans sorunu yaşanmıyor mu ve ton kaybı var mı?
Başka hiçbir sorun yaşamıyorum. Benimki 16 bit 24K ses kalitesinde iletim yapıyor. Normal kabloya göre minimal düzeyde tiz ve netlik kaybı var ama ancak iyi bir kulağın ayırt edebileceği kadar küçük bir fark. Sadece elektro + amfi ciplak tonu olarak kullansam dahi önemsiz bir fark. Ancak ben sadece evde kullandim. Sahnede baska ekipmanlarla çakışma olasılığı açısından fikrim yok.

selam, bende de lekato var, sahnede müthiş bir özgürlük veriyor hareket açısından. Lekato ile gitardan koca bir pedalboard'a giriş yapıyorum oradan amfiye oradan da mikrofonla mixere ulaşıyorum. Tonlama anlamında sahnede kesinlikle farkına varılacak bir durum yaşanmıyor. Diğer wireless cihazlarla da interference konusunda başta çekincelerim vardı, Ankara Armada'da Fatboy sahnesinde kullandım, etraf modem, wireless b*k püsür kaynar bir vaziyette hiç bir problem yaşamadan sahnemi tamamladım. Şarj dayanma süresi de uzun epey. Öneririm açıkçası, şimdi @justaperfectday da benzer yorumları yapınca açıkçası ben de kendi adıma sevindim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Aktif manyetik ile oluşacak dip gürültü problemi olmasa çoktan almıştım ama gördüğüm kadarıyla bunu üst düzey cihazları hariç çözmek zor gibi.

Noise gate gibi bir durum hissetttiniz mi? Ben SWIFF WS-50 siparis ettim. Bu yuzden kullanamadim. Tellere cok cok yumusak vurdugumda ses alamiyordum. Noise gate e benzer bir sekilde davraniyordu. 2 set almistim ikisinde de vardi, elden cikardim ben de alisamadim. Lekato da mevcut mu bu olay?

Noise gate gibi bir durum hissetttiniz mi? Ben SWIFF WS-50 siparis ettim. Bu yuzden kullanamadim. Tellere cok cok yumusak vurdugumda ses alamiyordum. Noise gate e benzer bir sekilde davraniyordu. 2 set almistim ikisinde de vardi, elden cikardim ben de alisamadim. Lekato da mevcut mu bu olay?
Bende de lekato ws-70 var uhf bir cihaz. Dediğiniz olay yüzünden ben tekrar kabloya döndüm. Sahnede ton çok kayboluyor tuşemi öldürüyor. Tellere hassas dokununca sesi almıyor mesela

Bende de lekato ws-70 var uhf bir cihaz. Dediğiniz olay yüzünden ben tekrar kabloya döndüm. Sahnede ton çok kayboluyor tuşemi öldürüyor. Tellere hassas dokununca sesi almıyor mesela
Kablo forever o zaman 😊

Boss gibi kaliteli markaların kablosuz larında da mevcut mu acaba bu durum.

Konuştuğumuz wireless modeller hep asya menşeli nispeten ucuz markalar.

Geri