Blackstar ID Core 10 kayıt almak için harici ses kartı şart mı?

Blackstar ID Core 10 V3 var elimde amfi olarak. Bu eleman prosesör, ses kartı ve amfi görevi görebilen bir amfi ses efektleri ve overdrive tonlarını falan çok beğeniyorum amfiden duyarken güzel geliyor fakat bilgisayarda bir DAW aracılığıyla kayıt almak istediğimde aynı tonu duyamıyorum. Bu amfinin kendi ses kartı gerçekten iyi mi yoksa harici bir ses kartı almam daha mı iyi olur? sanırım amfinin kendi stereo hoparlörleri doğal olarak kaliteli olduğu için amfiden güzel duyuluyor fakat bilgisayarın hoparlör ve kulaklığı bunu kaldırmadığından ötürü mü aynı tonu duyamıyorum? clean tonlar yine güzel duyuluyor fakat overdrive'a geçtiğim an amfideki duyulan ton ile uzaktan yakından alakası olmuyor. Harici ses kartı alıp DAW'a Plugin yükleyerek kayıt almak, istediğim sonucu verir mi? ya da harici ses kartı ve mikrofon alıp mikrofonu amfiye tutsam öyle kayıt alsam nasıl olur? bilgisi olanlar varsa yardımcı olursa sevinirim.

images.jpeg

• Konu Sahibi Konu Sahibi
CakeWalk yükledim demin, önceden Reaper ve FL Studio’da deniyordum hep fakat CakeWalk içinde hazır sanal amfiler, kafa kabinler, looper ve efekt pedallarıyla geliyor çok hoşuma gitti böyle bir şeyin tamamen ücretsiz sunulması. 1 saattir kullanıyorum güzel tonlar alıyorum denilebilir. Neredeyse amfide duyduğuma yakın tonları elde edebiliyorum patlama cızırdama yok ama keşke amfinin EQ’sunu baypas etme olsaydı sade ses kartı olarak kullanabilseydik güzel olurdu, neyse bir şekilde ayarlıyorum onu da. Bir de arkadaşımdan ses kartını isteyip onunla bi test yapacağım, daha çok hoşuma giderse yine alabilirim fakat şu anki haliyle de tatmin ediyor :)

Geri