Inlay kalkması

Selam ahali, direkt konuya giriyorum. Termal ısı görmüş mapple klavyemi keten yağıyla yağladıktan sonra(çok kuruydu) ertesi gün 9. perdede inlayın aşşagıya bakan cephesinde yaklaşık 2 milimetre kalkma oldu tepesine yumuşakça vurarak ve bastırarak bunu 1 milimetreye düşürebildim. Bunu pürüzsüz nasıl yapabilirim?Çünkü Bu durum beni bend yaparken rahatsız edecek gibi geliyor.
Jiletle kalkık kısmın ucunu mu törpülesem? Yoksa bölgeyi ütü ile buharsız ısıttıktan sonra tepesine biraz daha mı vursam?

HB kit gitarı almıştım şuan herşeyi bitti, şuanki son kusuru bu kaldı.

Selam ahali, direkt konuya giriyorum. Termal ısı görmüş mapple klavyemi keten yağıyla yağladıktan sonra(çok kuruydu) ertesi gün 9. perdede inlayın aşşagıya bakan cephesinde yaklaşık 2 milimetre kalkma oldu tepesine yumuşakça vurarak ve bastırarak bunu 1 milimetreye düşürebildim. Bunu pürüzsüz nasıl yapabilirim?Çünkü Bu durum beni bend yaparken rahatsız edecek gibi geliyor.
Jiletle kalkık kısmın ucunu mu törpülesem? Yoksa bölgeyi ütü ile buharsız ısıttıktan sonra tepesine biraz daha mı vursam?

HB kit gitarı almıştım şuan herşeyi bitti, şuanki son kusuru bu kaldı.

Ben japon yapistirici ile halletmistim. Benim inlay de ustune basinca agacla hizalanmiyordu ama inlayi tamamen kaldirip altina birkac damla japon yaydiktan sonra inlayi yerine oturtup 1 dakika kadar uzerine baski uygulayinca duzgun bir sekilde yapismisti. Eger inlaye uzerinden baski uygulayinca agacla hizalanmiyorsa inlayi cikarip kenar(lar)indan dikkatlice zimparalayip yerine oturmasini sagladiktan sonra japon ile yapistirabilirsiniz.

Geri