Fiziksel amfiyi sanal amfiye çevirmek

Elimde Hightone 10 watt bir amfi bulunmakta, ses kartı almak istiyordum ama aklıma dahiyane bir fikir geldi. Amfinin phone girişinden kulaklığa aktarılabiliyor, peki ben çift taraflı Aug kablo alırsam ve birisini amfi üzerindeki phone girişine diğerini de bilgisayarın mikrafon girişine taksam ve amfi uygulaması açsam çalışır mı? Eğer böyle bir şey mümkünse kayıt alabilmem çok daha rahat olacak

Elimde Hightone 10 watt bir amfi bulunmakta, ses kartı almak istiyordum ama aklıma dahiyane bir fikir geldi. Amfinin phone girişinden kulaklığa aktarılabiliyor, peki ben çift taraflı Aug kablo alırsam ve birisini amfi üzerindeki phone girişine diğerini de bilgisayarın mikrafon girişine taksam ve amfi uygulaması açsam çalışır mı? Eğer böyle bir şey mümkünse kayıt alabilmem çok daha rahat olacak
Fikir dahiyane gerçekten 🤣 Düz mantıkla bakınca olur gibi geldiğini farkındayım.
Onboard ses kartı ile kayıt yapmayı unutun. Çöp o kartlar. Kayıp yapacaksanız ses kartı veya o görevi de yapacak bir amfi-prosesör lazım.

Bu şekilde sesi iki kez amfiden geçirmiş olursunuz ve olmaz. Ya amfi vst'si kullanmayacaksınız ya da amfiyi kullanmayacaksınız. Amfiyi bu şekilde bağlamak pek iyi sonuç vermez o yüzden gitarı direkt bilgisayara bağlamak en iyisi olur. Kendinden ses kartlı ya da en azından bilgisayara bağlantılı amfilerde belki sonuç daha iyi olabilir ama sizinki öyle değil gibi (anlattıklarınızdan öyle anladım, marka modeli bilmiyorum).

Dahili ses kartları yeterli değil ama imkansız da değil. Onların da kendi içinde yeteni yetmeyeni var, ben birkaç farklı makinada denedim, sonuçlar birbirinden farklıydı. Denemesi bedava olduğu için siz de "asio4all" kurup sonuca bakabilirsiniz, sonuç sizi tatmin ediyorsa gitarı bilgisayara mikrofondan (çevirici ile) düzgün ses seviyeleri ve ayarları ile bağlayıp sizi idare edebilecek bir sonuca ulaşabilirsiniz. Fiziksel amfiyi kayıt için kullanmak, hele bu şekilde kullanmak pek mantıklı değil yani. Bunu yıllar önce deneyip önce amfiyi paketleyip sonra kullanmadığım için satmıştım.

Geri