Gitar bakımı için 1000 tl normal mi?

Merhaba. Giriş seviyesi bir elektro gitarım var ve uzun süredir fret buzzing ve tel kopma sorunları yaşıyorum. Bir luthier ile görüştüm ve genel bakım ücretinin 1000 tl olduğunu söyledi. Bana fazla gibi geldi ama piyasaya hiç hakim değilim. Ne düşünüyorsunuz?

Bana da öyle gelmişti teşekkürler yanıtınız için. İstanbul içi luthier tavsiyeniz varsa alabilirim bu arada.
İstanbul demek yüksek kira-toprak rantı demek. Herşey çok daha pahalı burada.
O yüzden İstanbul luthier fiyatı ile başka şehirleri kıyaslamayamazsınız.
Genel bakım ücreti için 1000 TL biraz yüksek. Ama çok yüksek de değil, hele de fazla müşterisi varsa (tok satıcı ise), çok merkezi bir semtte ise vs...
Sıfır gitara yarım klavye tesviye artı takım tel fiyatı için 1200 TL ödedim geçenlerde. Biraz üst eşik de iş çıkardı hatta. Ama biraz da bana güzel fiyat vermek istedi, ikinci gidişim filan...
Tup Tup Sound, Yusuf Bey. Tavsiye ederim. Kadköy Altıyol-KFC arkasındaki bir işhanında, oldukça merkezi bir yerde.

Bu iş için çok paralar bunlar ya, nasıl veriyorsunuz. Giriş seviyesi bir gitar için hiç deymeyecek paralar. En iyisi biraz hevesi varsa sağa sola sorarak öğrenip tel değiştirme sap ayarı yapma ve klavye temizliği işini kendisi yapsın derim ben.

Geri