Satılık Jackson Pro Series Soloist SL2Q MAH Purple Phaze + Hard Case

Takasa
Açık
Fiyat
43500
Para Birimi
TL
Foruma pazarlıksız fiyatı yazıyorum : 42.500TL
Yurtdışı fiyatı + hard case fiyatına yakın yazmaya çalıştım.
Türkiye'de Zuhal Müzik fiyatı Hard Case olmadan 65.000 civarında.

IMG_1120.jpg
IMG_1117.jpg

Detaylar ve fotoğraflar için
Sahibinden Linki : https://www.sahibinden.com/ilan/iki...purple-phaze-plus-hard-case-1164696399/detay/

Çok iyi gitar, çok iyi fiyat. Hardcase ile birlikte olması bence kelepir sınıfına sokuyor bu ilanı. Umarım forumdan değerini bilecek bir arkadaşa gider. Bu 2018 yapımı olanlar genelde 2021-22 mağaza çıkışlı oluyor. Muhtemelen garantisi yeni bitmiş bir gitar için sıfırının %60'ı inanılmaz bir fiyat.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Endonezya bir gitar için fazla güzelleme olmuş sanki 🤔

Selam, fazla güzelleme olan ne mesela belki almak isteyen biri olursa ona da faydamız olur.
- Fiyatının uygunluğundan bahsedilmiş fiyat yüksek mi geldi Endonezya bir gitar için?
- Rengi ve specleri beğenilmiş, Endonezya olması renk ya da speclerden hangisini etkiliyor?
- Klavyesi rahat, perdelere ulaşım kolay, sap ince denmiş ve shred gitar arayanlar için uygun olduğu söylenmiş eski sahibi tarafından bu yoruma mı katılmıyorsunuz?

Ya da bunlar dışında gitarla ilgili kötü olduğunu düşündüğünüz şeyler varsa lütfen yazın, almak isteyen arkadaşlar ona göre değerlendirirler.

Merhabalar. Yo yo yanlış anlaşıldım sanırım almak isteyen kişi için araya fitne sokma değil derdim.

Sadece markadan bağımsız denediğim pek çok Endonezya gitar odundan halliceydi o sebeple şahsi önyargımla birlikte düşüncemi dile getirdim. Kullanan arkadaşlar aydınlatabilir belki diye de düşündüm.

Evet renk olarak oldukça güzel, manyetik modifiyesi de gayet iyi seçim.

Şu aralar gitar alma arifesindeyim bundan dolayı da aslında acaba oluştu aklımda. 🙂

Merhabalar. Yo yo yanlış anlaşıldım sanırım almak isteyen kişi için araya fitne sokma değil derdim.

Sadece markadan bağımsız denediğim pek çok Endonezya gitar odundan halliceydi o sebeple şahsi önyargımla birlikte düşüncemi dile getirdim. Kullanan arkadaşlar aydınlatabilir belki diye de düşündüm.

Evet renk olarak oldukça güzel, manyetik modifiyesi de gayet iyi seçim.

Şu aralar gitar alma arifesindeyim bundan dolayı da aslında acaba oluştu aklımda. 🙂
Sıkıntı bu gitarların sıfır fiyatında (marka değeri...) ve Türkiye giriş ile iyice yükselmesinde aslında. Çok daha hesaplı olabilirler. High-tier shred gitarı başlığında Charvel ve HB iki gitarın linkini verip ben de bunu tartıştım, başlığı kirletmemek için buraya yazmak istemedim. Endonezya gitarlar uygun şekilde fiyatlandığında son derece iyi F/P gitarları. HB ve Sire buna iyi örnekler. Sorun, Ibanez gibi firmaların "premium" gak guk... cinliği altında Endonezya'yı "parlatmasından" kaynaklanıyor bence. Sonra Endonezya Nick Johnston oluyor sana 43 bin TL. İkinci el satıcının eli kolu bağlanıyor böyle olunca da, çünkü adamın cebinden de çok para çıkmış neticede.
Diğer taraftan, 15-20 bin TL bandındaki HB'ler satılamıyor ikinci elde...
Özetle; bazı Endonezya'lar daha düşük kalitede gerçekten ama HB Fusion ve Nick Johnston Strat kesinlikle kalbur üstü gitarlar. Seçerek alınırsa bir HB Fusion etiket fiyatının çok üzerinde bir gitar olabilir.

Konu biraz ver yansın başlığı oldu ama yaşadığımız ülke gerçeği var bende hatırlıyorum 1200 liralara fender standard aldığımız dönemleri ama gitti ve gelmeyecek endonezya yada çin artık önem teşkil etmiyor fiyatlandırma konusunda. Bazı arkadaşlar yurtdışı fiyatları örnek gösteriyor ki cidden boşuna zaten alma imkanımız olsa cidden yurtdışından alacaz ama gidemiyoruz online sipariş versek gümrük sıkıntı. Yok yurtdışında bu fiyat şu fiyat konusu boşuna, 40 küsür bine alınabilecek gitarlar içinde mi içinde gerisi fuzuli oluyor cidden, ha bu paraya alınabilecek gitarlar var mı var ki kimse kimseye zorla satmıyor. Şuan ülkede sıfır fiyatı 71 küsür, ben olsan 65k dan aşağı satmam banane alan alsın almayan almasın

Geri