Gitar öneri

Arkadaşlar çalımı rahat bir gitar arıyorum. Metal tarzda solo çalıyorum. Tercihen superstrat ve sıfır olmasını, fiyat performans olarak iyi olmasını çok uzun yıllar götürmesini istiyorum. 40 bin altı böyle bir gitar varsa önerilerinizi alabilirim superstrat harici başka kasa önerilerine de açığım.

Çalım rahatlığı kişiden kişiye fiziksel özelliklere göre değişen bir şey tabii ki ama genel olarak Jackson ve Esp gitarlar rahat olarak konuşuluyor piyasada. Ibanez de duyuyorum ama şimdiye kadar denemişliğim yok.

Esp'lere Cangöz'den baktım 40.000 civarında sabit köprülü yok, tremololu olanlar da üzecek cinsten gibi, sen de kontrol et mutlaka tabii ki. Sıfır Esp almak mantıklı oluyor genelde Türkiye fiyatlandırması uygun oluyor.

Jacksonlar'da da manyetiklerin ve tremolonun genel olarak alınabilir kabul edilenleri şu anda sıfır alınabileceklerde pro series'den başlıyor onların da sıfırları 60.000 civarında sanırım. Jackson X serisinde de sabit köprülü gitarları bir deneyip sana uygun olup olmadığına bakarsın, ileride manyetik modifiyesi yapılabilir. Esp'nin tersi durum var Türkiye fiyatları epey yüksek genel olarak, sıfır tercih etmek mantıklı değil gibi.

Benim kendi deneyimime gelirsek Jackson gitarlar şimdiye kadar çaldığım en rahatları oldu hep, tek bir istisnası var; GTRS W900, headless ve "akıllı" olması biraz sıra dışı ama mutlaka incele. Şöyle bir video var örnek olarak bunun gibi bir sürü video var ben de bu videoları izleyip almıştım. Fiyat performans olarak çok iyi, fiyatlandırması da mantıklı, çalımı da çok rahat, tek sıkıntı şu anda stokta yok sanırım, geldiğinde denemeni öneririm.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Önerilerin için teşekkür ederim. Prs alınabilir mi bu fiyat bandında, çalımı ibanez jacksonlar kadar rahat olur mu? Fiyat biraz aşıyor ama custom 24ler fena gözükmüyor. Aslında rg550lerin de önerildiğini duyuyorum ama fiyatına göre mi tam bilemiyorum.

Rica ederim, ben de yeniyim gitar dünyasında o yüzden elimden geldiğince tecrübe ettiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışıyorum, Prs ve İbanez için ben de iyi şeyler duydum ama hiç tecrübe etmedim maalesef.

Hocam 40bin bandında aşağıda ki gitara baktın mı? Bence superstrat'ta Jackson en yakışanı

Jackson X Serisi Dinky DK2X Laurel Klavye Gloss Black Elektro Gitar Fiyatı, Ãzellikleri | ZUHAL - Dünyanın En Ä°yi Müzik MaÄazası Tasarımı Ãdülü 2024

Ama ben les paul kasayı daha çok beğeniyorum ve esp-ltd'nin çalım kolaylığının çok üst seviyede olduğunu biliniyor. O yüzden buna da bakmak lazım.

ESP LTD EC-401 Black EMG Elektro Gitar

Esp-ltd'nin superstrat'ları da çok "thrashy" bence.

ESP LTD M-400 Black Satin Elektro Gitar

Hocam 40bin bandında aşağıda ki gitara baktın mı? Bence superstrat'ta Jackson en yakışanı

Jackson X Serisi Dinky DK2X Laurel Klavye Gloss Black Elektro Gitar Fiyatı, Ãzellikleri | ZUHAL - Dünyanın En Ä°yi Müzik MaÄazası Tasarımı Ãdülü 2024

Ama ben les paul kasayı daha çok beğeniyorum ve esp-ltd'nin çalım kolaylığının çok üst seviyede olduğunu biliniyor. O yüzden buna da bakmak lazım.

ESP LTD EC-401 Black EMG Elektro Gitar

Esp-ltd'nin superstrat'ları da çok "thrashy" bence.

ESP LTD M-400 Black Satin Elektro Gitar
Güzel gitarlar ama tekrar hatirlatma yapayim floyd rose special gitar alıp da pişman olmayan görmedim, ben kendim deneyimlemedim ama çevremde, forumda, redditte, discord gruplarinda en az 50 farklı kişiden duydum, o yüzden uzak durmak en iyisi olacaktır. Fr Special yerine floyd rose 1000(2000,3000 vs aynı sadece renk değişiyor) takılı gitarları tercih etmek lazım, fr-1000 olan 2 gitarım var ikisi de sorunsuz, sadece tel değiştirmesi sabit köprüye göre vakit alıyor. Özellikle tremolo istenmiyorsa sabit köprü tercihi en temizi.

Güzel gitarlar ama tekrar hatirlatma yapayim floyd rose special gitar alıp da pişman olmayan görmedim, ben kendim deneyimlemedim ama çevremde, forumda, redditte, discord gruplarinda en az 50 farklı kişiden duydum, o yüzden uzak durmak en iyisi olacaktır. Fr Special yerine floyd rose 1000(2000,3000 vs aynı sadece renk değişiyor) takılı gitarları tercih etmek lazım, fr-1000 olan 2 gitarım var ikisi de sorunsuz, sadece tel değiştirmesi sabit köprüye göre vakit alıyor. Özellikle tremolo istenmiyorsa sabit köprü tercihi en temizi.
Doğrudur hocam. Ben hiç fr köprü kullanmadım açıkçası :) o yüzden verdiğim örneklerde ec-401'i seçerdim ben olsam.
Ama şöyle bi opsiyon'da bence düşünülebilinir; 2. el temiz bi Epiphone Custom bulup (20-25bin civarı sanırım sarı sitede) üzerine manyetik modifikasyonu yapılabilir.
Benim şimdiki gitarım öyle mesela. 2010 Epiphone Silverburst Custom'ın bridge'ine Seymour Duncan SH-6b taktırdım. Epiphone gitarların maun gövdeleri çok kaliteli (en azından custom serisinde) ve çok dolu bi ses veriyor. Yüksek çıkışlı pasif bi manyetikle gitar kükrüyor.

Geri