V kasa gitar mı yoksa shur kasa gitar mı daha iyi?

Bayramdan sonra Schecter c-1 yada dean flaying V ( tam ismini tam olarak bilmiyorum) marka model bir gitar almayı düşünüyorum sizce hangisi daha iyi olur ? Thrash ve death metal yapmayı düşünüyorum shur kasalar death metal icin daha yatkın , v kasalar ise thrash için daha yatkın diye biliyorum hem thrash hem de death metal yapmak için hangisinin tonu daha iyidir ? aralarındaki ton farkları nelerdir ?

Kasa şeklinin yapacağın müzikle görüntü dışında pek bir ilgisi yok...

Shur kasa dediğin şey zaten bildiğimiz Strat :) Superstrat yani. High Gain iyi bir ampliye (Peavey, Mesa, ENGL, Diesel vb.) kürek taksan zaten canavar gibi bir ton alırsın. O bakımdan yüksek çıkışlı humbuckerı olan, düzgün çalışan dip gürültüsü yapmayan ve klavye profili rahat, solo çalımında zorlamayacak herhangi bir gitar işini görecektir. Fiyat performans bakıyorsan Schecter iyidir. Ibanez, Jackson, Epiphone, Esp Ltd, Fujigen bunlara bakabilirsin

Son düzenleme:
Bayramdan sonra Schecter c-1 yada dean flaying V ( tam ismini tam olarak bilmiyorum) marka model bir gitar almayı düşünüyorum sizce hangisi daha iyi olur ? Thrash ve death metal yapmayı düşünüyorum shur kasalar death metal icin daha yatkın , v kasalar ise thrash için daha yatkın diye biliyorum hem thrash hem de death metal yapmak için hangisinin tonu daha iyidir ? aralarındaki ton farkları nelerdir ?
1. Shur değil. O mikrofon markası. Gitar markası olan Suhr diye yazılıyor.
2. Suhr kasa diye bir şey yok. Strat kasa denir ona gitarist jargonunda.
3. Kasalar herhangi bir tarza yatkın filan degildir. Çok fena trollenmissiniz 🤣

• Konu Sahibi Konu Sahibi
1. Shur değil. O mikrofon markası. Gitar markası olan Suhr diye yazılıyor.
2. Suhr kasa diye bir şey yok. Strat kasa denir ona gitarist jargonunda.
3. Kasalar herhangi bir tarza yatkın filan degildir. Çok fena trollenmissiniz 🤣
Kasa şeklinin bir etkisi olmadığını biliyorum ama kasa ya göre manyetik de değişiyor o anlamda sordum .

Kasa şeklinin bir etkisi olmadığını biliyorum ama kasa ya göre manyetik de değişiyor o anlamda sordum .
Şuna ne yanıt versem bilemedim. Manyetikleri değiştirirseniz olur biter. En kısa öyle yanıt vereyim. Sağda solda bir şey bilmeyen ergenlerin uydurduğu lafları okumayı bırakın. Ben anaokulundayken Esem spor ayakkabı giyen daha hizli kosar geyiği yapılırdı. Bu da ona benziyor. Biçimlere yanlış anlamlar yükleyen insanlar tecrubesizlikten bunu yapar. Bilmediğiniz şeyleri bilmiyorum deyin ve doğrusunu öğrenin. Yanlış soruya doğru yanıt verilmez.

Kışın güneş gözlüğü takılmaz derdi büyükleri benim gençliğimde, kapalı mekanda şapka takılmaz diye fırça yemişliğim vardır 15-16 yaşlarında :)

Soruya dönersek, arkadaş biraz araştır derim, kulaktan dolma safsatalar ile paranı çer çöp edersin. Bu forumda 3-5 saat başlıkları karıştırsan bile ciddi bilgi ve fikir sahibi olursun, sonra internet zaten leb-i derya. Ama okul kantininde 2 azbilgili arkadaş gazıyla para harcama en önemlisi o.

Ne guzel ya resmen 90larin ortasinda yeni metalci oldugum zamanki hisler. 30 yil geriye gittim nerdeyse. Troll degilsen tadini cikar, zamanla bilgin falan artiyor, bu yazdiklarin ileride komik gelecek sana ama o zamanki gaz bambaska,...

Son düzenleme:
yuksek cikisli manyetikli bir gitar al
HH manyetik olsun
strat kasa (suhr) daha konforlu ama V ler de cok sekil be kardesim. insan dayanamiyor. Nakamura hakli, V kasayi oturup calmak zor ama aynada daha karizma durursun.
bir de sabit koprulu al gitari.

yuksek cikisli manyetikli bir gitar al
HH manyetik olsun
strat kasa (suhr) daha konforlu ama V ler de cok sekil be kardesim. insan dayanamiyorur. Nakamura hakli, oturup calmasi zor V kasayi ama aynada daha karizma durursun.
bir de sabit koprulu al gitari.
Abi v kasayı önermiyorlar onun yerine superstrat (surh) öneriyorlar simdi 3 seçeneğim var : cort x100 , schecter c1 , ikinci el ibanez (modelini bilmiyorum) hangisi daha iyidir?

Yeni başlıyorsan; Rengini, şeklini beğendiğini al kardeşim. sadece Floydrose köprü olmasın üstünde yeter.
"-Daha iyisi", "-en iyisi" gibi şeylere kafanı takma. Onlar sen iyi isen, iyi olan şeyler. Kalite / ton manyetik Şu aşamada seninle ilgili değil. Orta seviyelere gel, sonra onları düşün.

V kasa gitar oturarak da sıkıntı, ayakta da sıkıntı. Ya les paul ya da strat kasa almak lazım, diğer kasaların tamamı dengede problem yaşatır. sahnede gitara hakim mi olacaksın, nota mı çalacaksın, pedal mı kullanacaksın ölme eşeğim ölme. Metal çalmak istiyorsan Humbucker manyetikten şaşma, HH al veya HSH al. Her ne alırsan al öncelik gitarın ergonomisidir. Zaten yazılanlarda tecrübesiz olduğunu anlamak çok zor değil, o nedenle fazla para harcama, iyi gitar alınca iyi gitarist olunmuyor. Vakti gelince satabileceğin ve çalarken de seni üzmeyecek bi gitar al. ESP bak, Schecter bak, Cort olur, İbanez olur...

V kasa gitar oturarak da sıkıntı, ayakta da sıkıntı. Ya les paul ya da strat kasa almak lazım, diğer kasaların tamamı dengede problem yaşatır. sahnede gitara hakim mi olacaksın, nota mı çalacaksın, pedal mı kullanacaksın ölme eşeğim ölme. Metal çalmak istiyorsan Humbucker manyetikten şaşma, HH al veya HSH al. Her ne alırsan al öncelik gitarın ergonomisidir. Zaten yazılanlarda tecrübesiz olduğunu anlamak çok zor değil, o nedenle fazla para harcama, iyi gitar alınca iyi gitarist olunmuyor. Vakti gelince satabileceğin ve çalarken de seni üzmeyecek bi gitar al. ESP bak, Schecter bak, Cort olur, İbanez olur...
Hocam büyük bi saygıyla söylediğiniz hiç bir şeye katılmıyorum :)

V kasa oturarak göreceli olarak problem kısmen evet ama alıştıktan sonra inanılmaz konforlu ve rahat. Hatta oturarak çaldığınız pozisyon neredeyse ayaktaki pozisyonunuzla ayni olacağı için ayakta çalmaya alışmak cok daha kolay oluyor.

Yeni başlayan birisi için her şey zor, her türlü kasa ilk başta konforsuz gelecek ve kendisini her türlü ona adapta edeceği için ilk başlayan kişiler rengini, modelini, kasasını sevdiği (optimum fiyat/performans) gitarini almasini tavsiye ederim.
Sonuçta severek çalmak, eline almak en önemlisi.
Zaten gitar başlangıçta sıkıcı, zorlayıcı bir enstrüman. En azından çalması, bakmasi kişisel zevkine en uygun aleti tavsiye ederim.

Geri