Zen

Yılını tam olarak hatırlamıyorum ama '93 yada '94 senesi cemal reşit rey konser salonunda blue line adlı bir grupla beraber konserlerine gitmiştim.Seyirciye hayvan takliti yapacak biri varmı diye sormuşlardı bende hemen atlayıp sahneye çıkmış ve "ha hu hö" seslerini çıkarttıktan sonra sordukları soruya "hangi hayvandı bu?" sorusuna "kendimdi" cevabını vermiştim.sevip desteklememe rağmen şu anda ne yaptıkları konusunda bir fikrim yok.Umarım devam ediyorlardır.

Subxture demiş ki:
Yılını tam olarak hatırlamıyorum ama '93 yada '94 senesi cemal reşit rey konser salonunda blue line adlı bir grupla beraber konserlerine gitmiştim.Seyirciye hayvan takliti yapacak biri varmı diye sormuşlardı bende hemen atlayıp sahneye çıkmış ve "ha hu hö" seslerini çıkarttıktan sonra sordukları soruya "hangi hayvandı bu?" sorusuna "kendimdi" cevabını vermiştim.sevip desteklememe rağmen şu anda ne yaptıkları konusunda bir fikrim yok.Umarım devam ediyorlardır.

o konserde vardım.... bu konserin daha sonra self olarak grup tarafından kaseti çıkmıştı... siya beyaz tasarlanmış fotokopi çok güzel bir kapağı vardır... hala saklarım...

çok manyak adamlar ya. derdimi anla clibi mükemmeldi.

düz gel çok hoşuma gidiyor bir de ağır hasta.

monster_girl demiş ki:
arkadaslar bunların tam olarak tarzı ne :?:
psychedelic rock diyolar.. doğaçlama veya...deli müziği aslında..hangi aklı başında grup akıl hastanesinde akıl hastalarına konser verir ki zaten? :D
zen doğaçlama müzikte türkiyenin bir numarasıydı bence.. zen tayfasından murad ertel, bill mcbeth ve emre onel'in kurduğu babazula grubu da fena değil ama kesinlikle zenin yanına bile yaklaşamaz bence..
her konserde farklı şarkılar çalarlardı, bu şarkıların hepsi de enstrümantal olarak büyük bir uyum içindeydi..murad ertel'in zen dağılmadan önce bir açıklaması vardı "niye doğaçlama müzik yapıyorsunuz?, bir çaldığınızı bir daha çalmıyorsunuz?" şeklindeki soruya cevaben: "önceden müzik doğaçlama yapılırmış, müzisyen kendini kısıtlamazmış..sonradan yaptığı müziği krala beğendirmek için müziğini daha önceden çalışanlar ortaya çıkmış..biz krala bişey beğendirmek zorunda değiliz, kendimizi tatmin eden müziği yapıyoruz" şeklinde..o açıklamayla gönlümdeki yerleri bir kere daha sağlamlaşmıştı.. ama murad ertel ve emre onel şu anda babazula'da çalıyolar ve nedense "çalışılmış" müzik çalıyorlar konserlerinde..niye açıklamalarının arkasaında durmadılar merak ederim hep...

sadece bi kliplerini izlemiştim oda güven abinin programındaydı sanırım etkilenmiştim yaptıkları müzikten ama tam kendimi bulup müzik zevkimin oturduğu dönemde ortadan kayboldular :(

Geri