Türkiye'deki Gitar Ustaları & Luthierler

Merhaba Arkadaşlar;

Burada birinin bana yardım edebileceğini düşünüyorum. Explorer kasa bir gitar alıp gövdesine " Kaoss Pad 2 " yi kasasıyla birlikte entegre ettirmek istiyorum. Sadece touch screen bölümü dışarıda kalıcak yani. Bunu yapabilicek gitar ustası tanıdıgınız var mı? Güvenilir olması ve daha önce bu tip entegrasyonu en az bir kez yapmış olması tercihim acıkcası.

Tavsiyelerinizi bekliyorum. Gerekirse istanbul dışına bile çıkabilirim yaptırmak için.

Örnek olarak youtube'da kaoss pad 2 guitar yazabilir veya matthew bellamy'nin signature serisine bakabilirsiniz.

Teşekkürler

b.

Flamely demiş ki:
Merhaba Arkadaşlar;

Burada birinin bana yardım edebileceğini düşünüyorum. Explorer kasa bir gitar alıp gövdesine " Kaoss Pad 2 " yi kasasıyla birlikte entegre ettirmek istiyorum. Sadece touch screen bölümü dışarıda kalıcak yani. Bunu yapabilicek gitar ustası tanıdıgınız var mı? Güvenilir olması ve daha önce bu tip entegrasyonu en az bir kez yapmış olması tercihim acıkcası.

Tavsiyelerinizi bekliyorum. Gerekirse istanbul dışına bile çıkabilirim yaptırmak için.

Örnek olarak youtube'da kaoss pad 2 guitar yazabilir veya matthew bellamy'nin signature serisine bakabilirsiniz.

Teşekkürler

b.

Cihan ustaya danışın, niki mastercihan olması lazım forumda. O yardımcı olabilir bu konuda.

Flamely demiş ki:
Merhaba Arkadaşlar;

Teşekkürler

b.

matt in gitarında kaoss pad yoktur.
kaos pad in touch screen i vardır.

bunu yapmak oldukca basit. touch screen kaos pad in gövdeden ayrılıyor.

ancak modül ü amfi pedalboard vs biryere koymanız gerekiyor. ve aradaki data iletişimini sağlamak için touchscreen ile modul arasındaki kablodan oldukca uzun bulmanız gerekiyor.

matt in gitarlarının çoğu 1 değil 2 çıkışlıdır. bir tanesi midi veya benzer bir çıkış diğeri de bildiğimiz jack.

zaten kaoss pad i olduğu gibi gitara entegre etmek pek mantıklı olmayacaktır.

dediğim yolu gosteren manson guitars ın luthier leri ile olan mailleşmemi bulursam size de forwardlayım.

ben onların yalancısıyım :)

hem masraflı

hemde rodin teknisyenin vs yoksa zahmetli ve kısa sürede dikkat edilmediği sürece kolayca yıpranacak bir 2li oluyor.

umarım yardımcı olabilmişimdir.

tabi bu dediklerim matthew bellamy nin gitarı manson u aynı sistemle kullanmak istiyorsanız geçerlidir.

yoksa kaos padd değil mixer bile bağlamak yaratıcılığımıza kalmıstır :) sadece kullanıslı olması bakımından goz onunde bulundurun derim.

kaldı ki , insanın zevkleri kolayca değişiyor.

2 yıl 3 yıl sonra gitarı elden çıkartmak istediğinizde bu oldukca zorlaşacak. gövdesi oyulmuş bi gitar olarak dusunun durumu :)

o yüzden en mantıklısı kaoss pad i pedalboard vs de kullanmak ben oyle yapıyorum şahsen zaten kaos pad ile oynarken gitar çalıyor olmanız imkansız lakin 3 kolunuz yoksa :)

sevgiler saygılar.

lotion demiş ki:
Flamely demiş ki:
Merhaba Arkadaşlar;

Teşekkürler

b.

matt in gitarında kaoss pad yoktur.
kaos pad in touch screen i vardır.

bunu yapmak oldukca basit. touch screen kaos pad in gövdeden ayrılıyor.

ancak modül ü amfi pedalboard vs biryere koymanız gerekiyor. ve aradaki data iletişimini sağlamak için touchscreen ile modul arasındaki kablodan oldukca uzun bulmanız gerekiyor.

matt in gitarlarının çoğu 1 değil 2 çıkışlıdır. bir tanesi midi veya benzer bir çıkış diğeri de bildiğimiz jack.

zaten kaoss pad i olduğu gibi gitara entegre etmek pek mantıklı olmayacaktır.

dediğim yolu gosteren manson guitars ın luthier leri ile olan mailleşmemi bulursam size de forwardlayım.

ben onların yalancısıyım :)

hem masraflı

hemde rodin teknisyenin vs yoksa zahmetli ve kısa sürede dikkat edilmediği sürece kolayca yıpranacak bir 2li oluyor.

umarım yardımcı olabilmişimdir.

tabi bu dediklerim matthew bellamy nin gitarı manson u aynı sistemle kullanmak istiyorsanız geçerlidir.

yoksa kaos padd değil mixer bile bağlamak yaratıcılığımıza kalmıstır :) sadece kullanıslı olması bakımından goz onunde bulundurun derim.

kaldı ki , insanın zevkleri kolayca değişiyor.

2 yıl 3 yıl sonra gitarı elden çıkartmak istediğinizde bu oldukca zorlaşacak. gövdesi oyulmuş bi gitar olarak dusunun durumu :)

o yüzden en mantıklısı kaoss pad i pedalboard vs de kullanmak ben oyle yapıyorum şahsen zaten kaos pad ile oynarken gitar çalıyor olmanız imkansız lakin 3 kolunuz yoksa :)

sevgiler saygılar.

Öncelikle cevabın için çok çok teşekkür ederim dostum. Dediğin gibi sadece touch screen'in bağlandığını biliyorum, ancak bunun için kaoss pad 2 'nin üzerindeki touch screen değilde ekstra bir aparatı olan touch screen almak gerekiyor diye biliyorum ben. Yanılıyorda olabilirim. O parçayı e-bay de dahil hiçbir yerde bulamadım. Türkiyede bulma ümidim pek yok açıkcası.

Dediğin gibi yapmak benimde işime gelir çünkü sadece screen olursa bunu takmak icin abartı genis kasalı bir gitara ihtiyaç duymamış olurum. Lakin nereden bulabilecegimi ve yapabilicegimi bilmiyorum. O dediğin ekranı bulmam durumunda kendim bile entegre edebilirim yani :)

Biraz daha bilgi verirsen parçayı nereden bulacagıma dair, yada bildigin başka püf noktalar varsa paylaşırsan cok cok sevinirim.

Sevgiler

b.

Merhaba tekrar;

Peki etrafında ki siyah çerçeveyi nasıl bulabiliriz ? Birde touch screen o kadar derinlik isteyen birşey değil neden o kadar aşırı oymuş oraya kaoss pad takan abimiz :) Bunu yaptırmak çok daha kolay olur dediğiniz gibi ama henüz derdimi tam olarak anlatabileceğim bir gitar ustası bulamadım. İstanbuldakilerin çoğu daha önce böyle birşey denemediklerini söyleyip duruyor :)

Ankarada olsaydın ben yapardım :)
ehehe

bu arada dikkat ettiyseniz arada kullanılan giriş monitor kablosu gibi bi kablo

gitarından bir de boyle bi kablo çıkacak.

hem oldukca pahalı , sert ve ağır. en kötüsü kısacık bi kablo olacak :)

O Tip bi kablonun çok pahalı olacağını sanmıyorum. Sanırım ekstradan bir tek o kablo cıkıyor ve aletin ana kartı üzerindeki yuvasına oturuyor. Tamamen entegre ettirmekten daha masrafsız ve risksiz olduğu kesin. Ben hala etrafındaki çerçeveyi anlayamadım. Mutlaka bir gitar ustasına götürmem lazım kendim denemem çok tehlikeli şu şartlarda :LOL:

selam. elimde perdeleri sökülmüş bir ibanez sdgr bas gitar var buna tekrar perde taktıracağım bugün bir arkadaşım vasıtasıyla tüneldeki yüksel ustayla görüştüm 150 lira istedi. bu ücret uygun mudur? gitara perdeler tekrar takılınca eskisi gibi veya yeni başlayan bi insan için kullanılabilecek durumda olur mu? yardım ederseniz sevinirim.

10 ay önce elektro çalmaya başladım ve gitarın tellerin değiştirmeyi bilmediğim için gitarı tel değiştirmesi için yüksel ustaya götürdüm gitarı bırak dedi bıraktım sonra gelince telleri bi müşterisinin taktığın gördüm bi şey demedim gitarı eve götürdüm çaldım odane fretler deli gibi cızırtı geliyor sonra tekrar götürdüm köprüyü kaldırdı tam olarak klasik gitar seviyesine getirdi cızırtılar hayli azaldı ben de haliyle gün geçtikçe geliştim şimdi 140 metronomda mozartın türk marşınn tamammn çalabilecek seviyeye geldim tellerin bu kadar yüksek olması canımı sıktı yüksel ustaya tekrar götürdüm elixir tel aldım taktı köprüyü indirdi gitardan gelen çıplak ses cazır cuzur ,o ses amfiden gelmez dedi. ii dedim.Evde amfiye(ashton bluetongue50) taktım cızırtı sesleri geliyordu...
Uzun lafın kısası ben bu cızırtı olyından dolayı gitardan soğudum çaldığım hç bir şey kulağıma güzel gelmiyor Yüksel usta gibi sen onu amfiye bağlayınca o ses gelmez demiyecek gitarımı yüksel ustaya götürmeden önceki hale getirecek birini tavsiye edermisiniz.Bide 1 yıldır çalınan gitarın ibanez sas32fm nin fretleri erirmi? fret mi değiştirtmeliyim? BEN NE YAPMALIYIM?

Merhaba;

Acıbadem dört yol ışıkların orada " Mrc Guitars " var. Feridun abi on numara insan, hoş sohbet biri. Şu an kaoss pad taktırmak için gitarımı ona teslim ettim sıfırdan proje çizdi ilgileniyor. İşinin piri biri. Gidersen sorunu çözecektir diye tahmin ediyorum. Ayrıca çok sıcak davranıyorlar, taksimde birkaç gitar ustasıyla konuştuktan sonra aralarındaki tavır farkını çok net kavrayabilirsin.

Kolay gelsin.

Ankarada Kenan Usta var evrensel müzik izmir-2 de ben bi kaç kere gittim her seferinde gayet iyi davrandı ve işinide gayet iyi yaptı tavsiye edebilirim.

Merhaba arkadaşlar,

Bende izmir üretimi bir VIC elektrogitar var. Hiçbir modifiye falan yok, alındığı gibi. Aldığım günden bu yana sap ayarı, klavye temizlenmesi vb hariç ayrıntılı bir bakım yaptırmadım.

Diyeceğim şu ki; artık gitarın iyi bir bakıma ihtiyacı var. Gitarın değeri düşünüldüğünde, onca parayı verip komple bakıma sokmaya değer mi?

Lütfen cevap yazmış olmak için yazanlar yazmasın. Gerçekten bir önerisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim. Değer mi değmez mi emin olamıyorum çünkü .) sırf o yüzden adam akıllı manyetik falan da alasım gelmiyor. Ama yeni gitar almaya da maddi durumum henüz imkan vermiyor. Yardım !!

Not: Bir de gitarda toprak sorunu falan mı var bilmiyorum ancak, dip gürültüsü yapıyor oldukça. Yani mekanik olarak da bakıma ihtiyacı var. Bunu da göz önüne alırsanız sevinirim.

Komple bakım yaptırmalı mıyım, vic için değer mi? Gitarımı rahatlık olarak,hatta ton olarak çok seviyorum ancak, bazı gerçekleri görmezden gelemeyiz .) Artık bakıma ihtiyacı var.

Bu bakımdan sonra 0 gibi mi olur, cillop gibi mi olur, değer mi, yeni gitar mı alayım bekleyip onun yerine ne yapayım?

Bir de; yaptırırsam kaça patlar bu komple bakım.

Geçmişte bir sürü vic geçti elimden ( epeycede sattım iyi bilirim vicleri :) ), hem bas hemde gitarları. Bi resim koyarsan sana yardımcı olabilirim (ağaç , form, kondüyon kabaca fikir olması açısından).

Oba, yardım istedim yardıma luthier koştu direkt :D abi şimdi Antalya'dayım ben, gitarı İstanbul'da bıraktım, gidince çekerim fotoğraflarını istersen. Gitarla aramda duygusal bir bağ var, sadece benim değil, kaç kişi konsere çıktı benim emektarla, herkesi bağlıyor kendine :D yeni gitar alasım gelmiyor duygusal bağ sebebiyle =)

O yüzden bir luthier görsün istiyorum ama biraz fazla para isteniyor. Malum, gitarın fiyatı belli.. .) ne yapayım?

Merhabalar öncelikle =) Ben bu hafta temiz bi tane sanırım temiz yani xD 370dx alacakdım fakat arkadaşı tünele çağırıp hem önce bi sorunu varmı diye baktırmak kücükse düzeltip almak istiyordum acaba tünelde en iyiden çok iyi ama öğrenci adama uygun yer neresidir sağolun.

geçen gün Fatih ustaya gitarımı kore yapım cort viva gold gitarımı manyetik değişimi, fretlerdeki şekil sorununu giderme ve entonasyon ayarı yaptırmaya bıraktım ve dün aldım. gerçekten çok iyi olmuştu. fretler yeni gibi pırıl pırıl, entonasyon vs. tam ayarlı süper kondisyona kavuşmuştu. kendisini kesinlikle tavsiye eder ve fiyatlarının da uygun olduğunu kesinlikle söyleyebilirim. ayrıca buradan kendisine teşekkür de ederim.

Geri