Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Foruma nadir giren bir üye olarak burada bende bir şey yazmak istedim. Lambalı - Simülatör - Transistörlü tartışmasında herkes ton diyor ama benim yaşadığım daha farklı bir şey. Transistörlü amfide yada modellemede bilgisayarda falan ortaya çıkmayan çalım hataları stüdyoda yüksek ses lambalı amfide öyle bir ortaya çıkıyor ki. Bu da otomatik olarak evde düşük watt lambalı gereksinimi doğuruyor. Yoksa provada bildiğin rezalet çıkıyor.
Ben tona bakmadan düşük watt lambalı peşindeyim şu anda. Ton falan umurumda değil çalım hatalarını göstersin, tuşe hassasiyeti olsun yeter. Sarı sitede Fender Gretalar var, Marshall düşük watt lar var, Blackstar ht 1 var. Artık bütçeye göre bakıcaz.
Ama bu konuda ton üzerinden giderseniz yanılırsınız gibime geliyor olay tondan fazlası, pratik yaparken doğru çalabilmek. Ha gerçi prosfosyönel birisi için pek sorun yaratmayabilir. Adam zaten 20 - 25 yıldır çalıyorsa sayısız konser vermişse yada ne bileyim sahnede de modelleme kullanan yada transistörlü kullanan birisi için problem olmaz tabiki.

Bu pek lambali transistorlu olayi degilde yuksek ses alcak ses gibi duruyor. Daha once de bahsetmistim sanirim Arada studyoya tek basina gidip calismak gerekiyor

ID Core'lar da güzel de, Trademark'lar bana göre en iyi transistörlü amfilerden biridir. Sahibinden'de kovala.
Tech 21 amfilerin namını duymuştum bir ara acayip review videolarını falan izliyordum beni çok etkilemişti.
Acaba biraz daha sabredip tm30'lardan falan mı alsam?
Vox hibrit amfileri hakkında aklımda soru işaretleri var hâlâ.Sevenide çok sevmeyenide.

Hocam biraz pahalı ya sanki?
:DAma güzel amfi hakkını vermek lazım.Güle güle kullanın.Bu arada ufak bir ses kaydı atma imkanınız var mı fikir edinme açısından?

Son düzenleme:
Tech 21 amfilerin namını duymuştum bir ara acayip review videolarını falan izliyordum beni çok etkilemişti.
Acaba biraz daha sabredip tm30'lardan falan mı alsam?
Vox hibrit amfileri hakkında aklımda soru işaretleri var hâlâ.Sevenide çok sevmeyenide.

Hocam biraz pahalı ya sanki?
:DAma güzel amfi hakkını vermek lazım.
Piyasada ki hybrid voxlarin hepsi eski seri. Usb girişleri falan da yok yani upgrade çıksa bile yapamayacaksınız. Yeni seri modellemeli voxlar harika bence ama onlar da piyasa da yok. Blackstar tvp, vox vt den daha iyi bence.

Internetten almıştım, bozuk değildir diye düşündüm çünkü cleanler ve crunchlar gayet güzeldi. Denemeden almayın.
Siz biraz daha gainli tonlar seviyorsunuz sanırım?Yüksek gainde cızırtı yapması çok büyük soru işareti.
Piyasada ki hybrid voxlarin hepsi eski seri. Usb girişleri falan da yok yani upgrade çıksa bile yapamayacaksınız. Yeni seri modellemeli voxlar harika bence ama onlar da piyasa da yok. Blackstar tvp, vox vt den daha iyi bence.
Aklım çok karıştı bir süre daha araştırmaya devam edeceğim sanırım.Müzik marketler beni bekliyor :D
Bu arada Gitarteknikleri'nin yaptığı tanıtım videoların izledim ve nedense çok hoşuma gitmedi tonlar çok tiz geldi.Başka tanıtım videolarında öyle bir sıkıntı görmedim.
Tech 21 TM30 çok hoşuma giden bir amfi ama fiyat olarak biraz beni aşıyor maalesef şu an.En iyisi biraz daha sabredip almışken iyi bir amfi almak.

Siz biraz daha gainli tonlar seviyorsunuz sanırım?Yüksek gainde cızırtı yapması çok büyük soru işareti.

Aklım çok karıştı bir süre daha araştırmaya devam edeceğim sanırım.Müzik marketler beni bekliyor :D
Bu arada Gitarteknikleri'nin yaptığı tanıtım videoların izledim ve nedense çok hoşuma gitmedi tonlar çok tiz geldi.Başka tanıtım videolarında öyle bir sıkıntı görmedim.
Tech 21 TM30 çok hoşuma giden bir amfi ama fiyat olarak biraz beni aşıyor maalesef şu an.En iyisi biraz daha sabredip almışken iyi bir amfi almak.
Salla Gitar Teknikler'i, YouTube videolarını da. Deneyip en azından bir 20-30 dakika geçirmek gerekiyor. Ancak bana sorarsan oldukça kallavi bir amfi. Sahibinden'de çok uzuca satılıyor.

Onun yerine 400 liraya ses kartı alıp kulaklıkla calmayı yeğlerim eğer evde calacaksam

O da bir seçenek ama sağlıklı olmadığını düşünüyorum. Sürekli kulaklıkla çalmak sıkıntı yaratır kulakta. 400 liraya alınan kartın üzerine iyi bir duyum için de en az 400-500 tl ekleyip kulaklık almak lazım ki bir şeye benzesin duyduğunuz tonlar.

Onu bi denemeden bilemezsin.

Yeni nesil teknolojiler oldukça iyi. Roland Micro Cube ile şimdiki teknolojiler arasında dağlar kadar fark var mesela.

Bir de bunlar pratik için zaten fakat bazen boyundan büyük işler de yapabiliyorlar gördüğüm kadarıyla. Ben de Yamaha'nın THR serisini baya beğendim.

Hayırdır üç gün önce öneri isteyip yazınca cevap bile vermiyordunuz. Amfi üstadı oldunuz sanırım. Hatta diğer hesap yerine bunu açmıştınız. Yanlışlık olmasın tabii.
Keşke insanlı küçük görüp eleştirmeyi bıraksan ,düzgün yanıtlar verip Türk forumlarından soğutmasan insanları. Bi hata yapıp yeniden girdim foruma ve yine aynı şeyle karşılaştım. Bi amfi hakkında düşünceye sahip olmam için üstad olmama gerek yok. Ki kafadan da sallamıyorum arkadaşımda var ordan biliyorum. Bir daha da Türk forumuna girersem ... Teşekkürler.

Gibson Les Paul 2015 Deluxe sahibiyim. Blues ve Classic Rock için beni ev(apartman) kullanımında üzmeyecek bir lambalı amfi arıyorum. Ayrıca drive tonları iyi olması benim için önemli. Tavsiyelerinizi alabilir miyim? İyi forumlar.

Arkadaşlar ev için transistörlü bir amfi arıyorum ve foot switch girişi loop fx girişi olmalımı olmamalımı bilemedim sizin düşünceleriniz nedir bu konu hakkında ? Bu 2 giriş çok önemlimi ? olmasada olurmu ?

Geri