Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Evh 5150 valla gitarın manyetiği ne olursa olsun ton veriyor mesa mark v de gitar manyetiğe göre çok seçiyordu palm mutinglerde tightlık gidiyordu ama iyi yönü arpejlerde açık ritimlerde güzeldi.

15 wattlik amfi apartmani sallar ama sallamaya da bilir. Dual rectoda boyle bir secenek yok. Atteunator kullanan kisiler de sesi ne kadar yediginden sikayetci hep. Bende de atteunator var su alen geerelerden. Pek de susturabildigini soyleyemem yani. Daha bastan buyuk amfi alip, susturmak icin caba gostermek gereksiz bence. Yeri geldiginda calacak alan varsa, tabiki kacirilmamasi gerek. Cok uygun fiyatlara, ederlerinin altina buyuk amfiler ilanlarda surunuyor. Sebebi de aslinda tam olarak bu. Ama ben yeni baslayan birine oneri basliginda dual recto ya da roadsterin konusulmasini garip buluyorum.

15 wattlik amfi apartmani sallar ama sallamaya da bilir. Dual rectoda boyle bir secenek yok. Atteunator kullanan kisiler de sesi ne kadar yediginden sikayetci hep. Bende de atteunator var su alen geerelerden. Pek de susturabildigini soyleyemem yani. Daha bastan buyuk amfi alip, susturmak icin caba gostermek gereksiz bence. Yeri geldiginda calacak alan varsa, tabiki kacirilmamasi gerek. Cok uygun fiyatlara, ederlerinin altina buyuk amfiler ilanlarda surunuyor. Sebebi de aslinda tam olarak bu. Ama ben yeni baslayan birine oneri basliginda dual recto ya da roadsterin konusulmasini garip buluyorum.
Mesa, Bogner, Friedman vs vs arttırılabilir örnekler.. Maalesef müzik hala ülkemizde lüx olarak görülüyor, sebebi de tabi ki ülkemizdeki adaletsiz gelir düzeni.. Bu markalar görece diğer ürünlere göre daha pahalı olabilir ama şimdi yiğidi öldürüp, hakkını verelim her hangi bir blackstar ya da jet city ile mukayaseye tutmak ne kadar mantıklı.. müzik tamamen duyum zevki ile akalı, iyi bir amfi illaki çalma isteğinizi de körükleyecektir. Yabancılar için ekipman meselesi çoktan bir lüx algısından çıktığı için isteyen istediği ürünü alabiliyor, youtube da ufacık çocukların ellerinde ne ekipmanların gezdiğini muhakkak denk gelmişsinizdir. Sonuçta para çokomel eğrisi, parası varsa birinin illa şark hizmeti gibi daha alt ya da daha ucuz ekipmanlardan başlayıp, başlamaması tamamen ona kalmış. Attenautor mevzusunda ise yine ve yine aynı konuya geliyoruz, kaliteli ekipmanlar; Rivera, Two Notes, markalar bol, soru sizin bunlara bu parayı vermeye göze alıp alamayacağınız.. Hani cidden mükemmelliğin peşindeyseniz zaten eninde sonunda bunların finansmanına girişeceğinizi göz önünde bulundurmalısınız.

Bence mesa metal için yeni başlayan biri için çok gerekli değil, friedman da zaten fiyat bandında gereksiz bir alet. Bogner ubershall amfi kullanmış birisi olarakta şuan için gereksiz
gene diyorum metal için evh 15 lbx ve engl ironball ..atenatör mevzusuna gelincede ironball da bile ben atenatörle kullandım ve çok güzel tonlar çıktı.Rivera rockkrusher ve twonotes torpedo reload da ,ikisini kullanmış biri olarak söylüyorum çok iyi watt düşürücüler.

@novadore hocam selamlar. Baltalamak gibi anlamayın lütfen fakat bir MESA/Boogie fanı olarak Roadster'den pek haz etmiyorum. Ne bileyim, hiç punch gelmiyor bana. Ama yalan yok DR olsaydı para hazır valla özel mesajda bitmiştim. :)

@hackeiommi abi sen de Allah rızasına gir bir bak Mesa'nın sitesine bunların hepsi aynı değil. :D

@novadore hocam selamlar. Baltalamak gibi anlamayın lütfen fakat bir MESA/Boogie fanı olarak Roadster'den pek haz etmiyorum. Ne bileyim, hiç punch gelmiyor bana. Ama yalan yok DR olsaydı para hazır valla özel mesajda bitmiştim. :)

@hackeiommi abi sen de Allah rızasına gir bir bak Mesa'nın sitesine bunların hepsi aynı değil. :D
Evde dual rectifier gibi (100w)bir amfiyi nasıl kullanıyorsun?

Zevk meselesi tabi bir yerde de, Roadster, Bogner'in Ecstacy, diğer kulvarlarda Kemper vs vs bazı ürünler çok detaylı ürünler, tüm ayarlarına ayrı ayrı kafa yormak gerekiyor. Örnek vermem gerekirse siz Roadster dediniz diye onun üstünden gideyim, 4 ayrı kanal ve hem ön hem arka panelde sesi farklılaştırabileceğiniz onlarca switch ve knob mevcut, firmanın adı üstünde mühendisliğini yapıyorlar ve Rectifier serisinde yapılabilecek en versatil ürünü kotarmaya çalışmışlar zamanında, üstünde önceki serilerde olmayan tube üzerinden Reverb olayını getirmişler ayrı ayrı her kanala, hani yanlış anlamanı istemem ama kısa süreli deneme yanılmalarla %100 randıman alınabilecek hiç bir ürünü yok zaten Mesa'nın, günlerce haftalarca kafayı verip çalıp denemen gerekiyor ( kadronuzda ses teknisyenleriyle çalışmadığınızı varsayıyorum), kullanım kılavuzlarında genel ayarlar üzerinden gidilebilir üstüne çeşitlendirilme yapılabilir, ama maalesef toplum olarak '' armut piş ağzıma düş '' tadında yaklaştığımız için her konuya (müzik dahil) her şeyi hemen olsun istiyoruz, sabırsız olduğumuz içinde yaftalamak daha kolay geliyor. Elimde Mark V'de, Bogner'de, Kemper'de mevcut.. Hepsi için motto aynı: '' Araştır, Öğren, Uygula! ''

Olay biraz Mesa üzerine yoğunlaşmış, güzel tabi de neticede apartman konusu girince işin içine, olay biraz havada kalıyor. Halbüsem artık kendinden attenuator'lı, DI ve USB çıkışlı birçok lambalı kafa ampli var piyasada, hani ne bileyim Peavey Valveking, H&K Tubemeister serileri felan.

Zevk meselesi tabi bir yerde de, Roadster, Bogner'in Ecstacy, diğer kulvarlarda Kemper vs vs bazı ürünler çok detaylı ürünler, tüm ayarlarına ayrı ayrı kafa yormak gerekiyor. Örnek vermem gerekirse siz Roadster dediniz diye onun üstünden gideyim, 4 ayrı kanal ve hem ön hem arka panelde sesi farklılaştırabileceğiniz onlarca switch ve knob mevcut, firmanın adı üstünde mühendisliğini yapıyorlar ve Rectifier serisinde yapılabilecek en versatil ürünü kotarmaya çalışmışlar zamanında, üstünde önceki serilerde olmayan tube üzerinden Reverb olayını getirmişler ayrı ayrı her kanala, hani yanlış anlamanı istemem ama kısa süreli deneme yanılmalarla %100 randıman alınabilecek hiç bir ürünü yok zaten Mesa'nın, günlerce haftalarca kafayı verip çalıp denemen gerekiyor ( kadronuzda ses teknisyenleriyle çalışmadığınızı varsayıyorum), kullanım kılavuzlarında genel ayarlar üzerinden gidilebilir üstüne çeşitlendirilme yapılabilir, ama maalesef toplum olarak '' armut piş ağzıma düş '' tadında yaklaştığımız için her konuya (müzik dahil) her şeyi hemen olsun istiyoruz, sabırsız olduğumuz içinde yaftalamak daha kolay geliyor. Elimde Mark V'de, Bogner'de, Kemper'de mevcut.. Hepsi için motto aynı: '' Araştır, Öğren, Uygula! ''
Neden yanlış anlayım yahu verdiğiniz bilgiler kesinlikle doğru. Mesa'lardan güzel tonlar alabilmek için çok çok kafa yormak gerekiyor cidden. :)

Ben ne araştırayım be ya? Onu bilmek senin işin, Mesa müdürü sensin. Ben Jet City/Soldano müdürüyüm :)

Geri