Korku Filmleri

enchant demiş ki:
lars von trier'in "krallık" adlı dizisini korku janrı içinde değerlendirebilir miyiz? yoksa sadece gerçeküstü olayların kol gezdiği bir gerilim yapımı olarak mı bakmalıyız? bunun ayrımı nedir sizce?

bence korku filmi ve gerilim filmi arasında cok ince bir ayrım var.ama ben adlarından yola cıkarak korktuğum filmlere korku, gerildiğim filmlere gerilim filmi diyorum.korku filmlerinde ürkütücü sahneler biraz daha fazla seyircinin gözüne sokuluyo ,gerilim filmlerinde ise bu biraz hayalgücüne kalmıs.bu bağlamda ben "shutter" ın iyi bir korku, "the others" ın iyi bir gerilim filmi olduğunu düsünüyorum...

şu zamana kadar izlediğim en başarılı korku filmi e-katil di.müthiş bi kurgusu wardı.sinemada izledim we 2 gün kendi kendime hala soru sormaktaydım filmi çözmek için:)

espejismo demiş ki:
yazıldı mı bilmiyorum ama en son izlediğim ayrıca beğendiğim bi korku gerilim filmi THE OTHERS dı.Nİcole kidman ın başrolde olduğu kaliteli bi yapım..konusu da gayet gerçekçiydi..kanın canavarların bulunmadığı gayet ürkütücü ,gerçekçi bi gerilim kısacası izlememiş olanlara tavsiye ederim..

Aynen katılıyorum. Biraz fazla ağır gelebilir izlerken ama sonunda çok güzel sürprizleri var. Filmi bilmeden izleyenler Shyamalan yakıştırması yapabilir, ama Shyamalan filmi değil :)

Otel diyek bir filim izledim orkmadım ama miğdem bulandı Doktor olmak isteyipte olamayan zengin adamalar büyük paralar karşılığında kendilerinie kurban buluyorlar tabi kurbanların bundan haberi yok sonra bunları kesip biçiyorlar sonrada parçalayıp yakıyorlar kendilerini tatmin ediyorlar

ya ben son senelerde korku filmi die bişi olduğuna inanmıorum ya da ben korkmuorum ama the hole u tavsiye edebilirim kurgusu açısından ii bi gerilim the others ya da ring gib filmlerde korktuysanız bu filmi de beğenirsiniz

ya ben hayatım boyunca sadece "onlar" diye bi film vardı beni sadece o film korkutmuştu o yani yılını tam olarak hatırlamıyorum ama manyak bi filmdi

beni korkutan bir tek film var. o da ölülerin şafağı. ne manyak zombiler vardı be. zombiler bildiğiniz zombilerden değil. deli gibi koşturuyorlar, manyak derecede parçalıyorlar. yahu düşünüyorum da, o zombilerin arasında kalsaydım halim ne olurdu? düşününce hatta bu satırları yazarken bile korkuyom...:)

Geri