compresor ve bilgisayar

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda Ghelida tarafından 23 Temmuz 2004 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar ;
    bir arkadaşımdan ödünç aldığım bir compresor'u mixer vasıtasıyla bağladığım halde sx'le yaptığım kayıtta kompresörün etkisini hiç bir şekilde alamadım yani compresor kendi içinde çalışıyor gain , threshold ayarları...v.s. yapılabiliyor ancak kayıtta bir compress meydana gelmiyor.
    Büyük ihtimal bağlantımdan kaynaklanan bir durum olduğunu tahmin ediyoyurm;
    özetle elimde bir bilgisayar bir mixer ve bir compresor var ? nasıl bağlayabilirim?
    not: mixerin aux send'ine bağlamıştım.

teşekkürler....

2. Compressor asla mixer'e veya sisteme Aux'tan paralel bağlanmaz, daima sinyal zincirine Insert üzerinden seri bağlanır.

3. evet bence de yani ben de ilk oyle denedim ama hiç bi şekilde sinyal alamadım
    mixerim küçük bu iş için diye birşey söz konusu mudur ? eurorack mx-1604A var ben de ve behringer 4 channel compressor
    aslında rica etsem biraz daha detaylı bağlantı olayını anlatabilirsen çok sevinirim.
    şimdiden tekrar teşekkürler

4. Bunu daha önce detayıyla anlattım, hangi başlıkta hatırlamıyorum, anahtar kelimelerl bir arama yap bulursun.

Ekipmanın yeterli.

Bu Sayfayı Paylaş