Teller paslandı

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda Rostamenas tarafından 15 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar klasik gitar çalıyorum şuanda heralde elerim çok terlediği için paslanıyor telleri değiştiricem ama bir daha paslanmaması için ne yapmalıyım...
   
 2. Elixir'in paslanmaya karşı dayanıklı elektrogitar telleri var, aynı şekilde klasik gitar teli de üretiyorlarsa onlardan kullanabilirsin.
   
 3. elixir dısında anti rust tel üreten baska bi firma var mı bilmiyorum ancak bi arastırın. birde söyle birsey önerebilirim daha öncede yazmıstım sanırım acılmıstı bu tarz bir baslık. wd40 adlı bi sprey var kuru bir beze biraz sıkıp siliyorsunuz tellerin pasını alıyor ve ilk tonunada yaklastırıyor biraz denemenizi tavsiye ederim.
   
 4. Paslanan teli atın yenisini takın. Zaten normalde birkaç saatten sonra teller asıl tonlarını yitiriyor. Tel kararması farklı, paslanma diyorsanız ya o teller aylardır kullanılıyor, ya da nemli ortamda ve çalınmıyordur.
   
 5. Gitarın tellerine düzgün bakıp yaparsan en fazla paslanmayı geciktirebilirsin. Onun dışında zaten düzgün ses ve tını istiyorsan en geç ayda bir yok ben dayanıklıyımdır diyorsan extrem 3 ayda bir değiştirmen lazımdırki bana bu güne kadar 1.5 ay bir tel dayanamadı :D
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş