Shotgun Sludge(Stoner,Sludge Metal) - Istanbul

#1
Grup ilk olarak Can Raşit Öztaş tarafından Ferhan Ajlani'ninde katılımıyla 2008 yılında Rattlesnake adı altında Southern Rock / Metal beste grubu olarak kurulmuş ve ilk konser sonrası alınan olumlu tepkiler sonucu işi eğlenmekten biraz daha öteye götürmeye karar vermiştir. Çeşitli kadro değişikliklerinin ardından grup country esintilerine bol alkol katılarak harmanlanmış, Southern, Sludge ağırlıklı müziğini SHOTGUN SLUDGE adı ile sahneye sürme kararı almış ve bu noktada hızla beste çalışmalarına girişmiştir.Konserler seyirci ve grup açısından ele alınınca eğlence amaçlı küfür ve aşırı alkol içerebilir. Gitarist Ferhan Ajlani'nin Dimebag Gecesinde kaburgalarını kırması gibi. Konserler nazik kişilere genelde pek önerilmez. Ancak sert biriyseniz, whiskey, gin, tequila bana koymaz yanında sigaramı da içerim, mosh pit' e de dalarım, pogo da yaparım diyorsanız, biraz Southern ve Country kulağınız varsa, Chuck Norris filmleri izliyorsanız ve hassas biri değilseniz, konserler tam size göre olacaktır. Konserlerinde çeşitli Southern ,Heavy klasiklerini de coverlamaya özen gösteren ekip " AİLE SALONUMUZ YOKTUR " mantığı ile bol alkol ve Southern,Sludge servisi yaparak müşterisine eğlenceyi sınırsız sunan bir işletmenin dışa vurumudur.


Musical Referances:
Black Sabbath,Johnny Cash,Crowbar, Hank Williams I,II,III, Lynyrd Skynyrd,Eyehategod, ZZ Top, Pantera, Black Label Society, Down, Corrosion of Conformity, Scissorsfight, Superjoint Ritualhttp://www.myspace.com/shotgunsludge
http://www.facebook.com/group.php?gid=191863280593
Grup Son olarak 2 bestesini myspace ve facebook adresinden yayınlamış olup, Türkiye'de belli standartların üzerine çıkamamış ve sıradan olan sahne performanslarına da yeni bir boyut getirdiği gibi bestelere de gereken ağırlığı vermiş olup, Arrest Me isimli parçasına klip çekimini tamamlamış bulunmaktadır.
Desteğinizi bekliyoruz.
Cheers!
 

Üst