Pamela Spence

ben istanbulu ilk dinledim de ilk albumunun bi parçası zannetmiştim megerse hatun yeni album çıkarmış e hayırlı olsun bence guzel bi şarkı en azından kendi çapında bi tarzı var ...

Yahu ben bu rock değil dinlenmez veya dandik albüm şeylerine katılmıyorum, ayrıca albümü aldım alalı dinlemeden duramıyorum. Albümdeki cover parçalar şöyle;

- Mavi cinayet, bestesi Tom Robinson' a ait bir şarkı. Dinlerseniz melodiyi hatırlarsınız.

- Yaralı gönlüm, anonim bir ege türküsü zamanında Zeki Müren söylemiş ayrıca pulp fiction filminin soundtrack inden de hatırlarsınız...

- Fırtınalar Ebru Gündeş' in zamanında seslendirdiği şarkı işte...

Bence çok güzel bir albüm olmuş. İnsana enerji veriyo öyle birşey işte...

Bence de süper bi parça istanbul ama sanki bir yerlerden tanıdık(alıntı çalıntı nın kibarcası:) ) geliyor parçanın gövde kısmı. Yeteri kadar tanıtım yapılsa daha da geniş kitleler tarafından sevilir Ama ilk albümünde hakettiği yeri bu güzel albümünde alacağını umuyorum. Aslı gibi pamela gibi modern soundları desteklemezseniz size dayatılan arabesk kültüre mecbur kalırsınız. Bu yüzden ben kendi çapımda gönülden destekliyorum, yolun açık olsun pamela.

ndman demiş ki:
Bence de süper bi parça istanbul ama sanki bir yerlerden tanıdık(alıntı çalıntı nın kibarcası:) ) geliyor parçanın gövde kısmı. Yeteri kadar tanıtım yapılsa daha da geniş kitleler tarafından sevilir Ama ilk albümünde hakettiği yeri bu güzel albümünde alacağını umuyorum. Aslı gibi pamela gibi modern soundları desteklemezseniz size dayatılan arabesk kültüre mecbur kalırsınız. Bu yüzden ben kendi çapımda gönülden destekliyorum, yolun açık olsun pamela.
çalıntı değilde etkilenim diyelim :) hepimizin uzlaştığı bi nokta var ki teoman ın şarkılarına benzetiyoruz istanbul u. pamela nın da teomanın eski vokalisti olduğunu düşünürsek......... ;)

aslında gayet hoş bi müziği var, kendi tarzı var en azından. yani forumu okuyup, önyargıyla dinledim, ama pek benzetemedim kimseye ona rağmen. yer yer baslarla falan çok hoş bi cake havası var, ama bu benim fikrim sadece. hoşuma gitti. cake'e benzetmeye çalıştığını falan söylemiyorum.
ama yine de çok fazla sentetik ses var. rahatsız etti. itti biraz. :roll:

İlk albümünü dinlemedim, ikinci albümünü genel olarak beğendim.
Albümün kaydıdır genel sound'u çok hoş bence. Tek şikayetim solo gitar arada girdiği zaman uyuyor ama uzun süren sololarda (ölüme hasret şarkısındaki gibi) sesi çok göze batıyor, ki fırtınaların başındaki solodaki ses rezalet.
Pamela'ya gelirsek kendisi az beste ve düzenlemede var. Burdan onun sadece bir vokalist olduğunu anlıyoruz ve bence bu işi çok ta güzel yapmış. Tarzını ve sesini ben çok beğendim. Gerçekten de inasana samimi geliyor :)

Ama yanlız Istanbul sarkısı hakkaten guzel yanı ne dıyebılırım kı? Ben sevdım ama ınternetten ındırdıgım ıcın dıger sarkıları hakkında pek bır fıkrım yok... Ne yazık kı.

Geri