Objektif

Vecdi abim çok özledik sizi ya İstanbulda konser falan yokmu gerçi bu soğukta konsermi olur kardeşim dersen ama bugün hava çok güzel Kadıköyde çok güzel oh :)

Sevgili Atak .Hiç kimse benim kadar sabretmedi herhalde.Bende sizleri çok özledim.En yakın zamanda buluşmak dileğiyle.....Sevgiyle kalın..

Geride kalan 14 sayfayı okuduğumda biraz içim burkuldu; yazılanların neredeyse ortak yanı Objektif'i geç keşfetmeleri dolayısıyla yaş ortalamasının düşük olduğuydu.

Objektif denince ben'de akan suların durulduğunu hem yakın çevrem hem de Vecdi iyi bilir.Grubu başlangıçtan bu yana takip eden bir müziksever olarak Objektif'in artık yerinden oynamayacak bir taşı oturttuğunu söyleyebilirim rock camiamızda. Zaten konu Türk Rock'ı olunca genel panoramaya şöyle bir baktığımıza Erkin Koray'dan sonra bu tür'ü ülke tabanına yayan 4 önemli grupla burun buruna geliyoruz; Whisky, Devil, Kramp ve Objektif. Objektif diğer 3 grup'tan farklı olarak İstanbul'un nimetlerinden faydalanmadan bugün ki konumuna ulaştı.(bkz. www.birzamanlar.net )
İlk iki albüm Samsun'da oluşturuldu. Son iki albüm ise Vecdi'nin olağanüstü tabir edebileceğimiz çabalarıyla bizlere sunuldu.Konserlerinde de abartma yok; 60.000, 30.000, 8.000 gibi sayılara çaldılar.(12 sene önceki Samsun konserlerinin videoları var elimde).Anıtpark konseri seyirci bahanesinden değil ses düzenin'den kaynaklanan sorunlar yüzünden iptal edilmişti.Ben de oradaydım, seyirci güzeldi.Hatta soundchek bahanesine iki parçayı da tam olarak çaldılar.
Bugün Vecdi dostum, Kadıköy yakasının en büyük ve en kapsamlı müzik mağazasının başında. Türkiye'nin rock mevzusu'ndaki en büyük ismiyle de konserlere gidiyor yurt çapında.Fırsat bularsa da
yeni albümünün(solo) bestelerini kotarmakla meşgul.Bu besteleri de dinletti bana sağolsun; duyacaklarınıza inanamayacağınız konusunda uyarırım sizleri.Camia'dan birçok ortak dostumuz var kendisiyle.Bu yüzden her birimizin attığı adımlardan haberimiz var.

Bir 19 Mayıs daha var önümüzde.Umarım yine gelirler Samsun'a. Tadı damağımda kalmıştı 2003 konserinin.Buradan hem kendisine hem de Çağatay ve Alpay'a selamlar.

Rock yolunda sonsuz uçuşlar dileğiyle:)

dün gece tekrar tekrar dinleyip..gözlerimi dolduran grup..yıllardır dinlerim..halada dinlemekten bıkmam..

varmı Objektif gibisi..

Bugün çok sevinçliyim.Uzun zamandır göremediğim Nezih Onur(Kramp) beni aradı ve Kadıköydeyim dedi.Hemen gel dedim.uzun uzun sohbet ettik .BasGitar metodu yazıyormuş.O iş bitincede eski elemanları toplayıp Krampı yeniden kuracakmış.Çok mutlu oldum.Akşam üzeride Abdülüka aradı.Eskilerden RockKazanı adlı birdergi vardı.O yeniden çıkacakmış.Benden bir yazı istedi. Haberler güzel.Ayrıca beni yalnız bırakmayan tüm TürkRock ekibine selamlar... :metal :metalhead

objektif demiş ki:
Bugün çok sevinçliyim.Uzun zamandır göremediğim Nezih Onur(Kramp) beni aradı ve Kadıköydeyim dedi.Hemen gel dedim.uzun uzun sohbet ettik .BasGitar metodu yazıyormuş.O iş bitincede eski elemanları toplayıp Krampı yeniden kuracakmış.Çok mutlu oldum.Akşam üzeride Abdülüka aradı.Eskilerden RockKazanı adlı birdergi vardı.O yeniden çıkacakmış.Benden bir yazı istedi. Haberler güzel.Ayrıca beni yalnız bırakmayan tüm TürkRock ekibine selamlar... :metal :metalhead

vecdi abi kramp olayı gerçekten süper haber,ben de birden sevinçli oluverdim ;) :)

Eski elemanlardan kasıt kimler oluyo?
Doğan Sakin mi yoksa bir başkası mı?
Bir başkası ise katlanamam.
(Hoş, sen vokale geçtiğinde de içime sinmemişti, ama fena yanılttın beni)
Objektif'e selamlar.

çok güzel bir haber bu yaa..bayaa bir toplandı eski gruplar bence..nekropsi,kesmeşeker,kargo şimdide kramp ne güzel piyasa yeniden alevlendi.. :)

Geri