Objektif

MerhabaObjektif. Vecdi abi bana imzalı resminizi yollarmısın? Şimdiden sağol. Birkaçda sorum olacak. Hakan,hangi marka gitar saundları daha çok hoşuna gidiyor. Malmsteen hakkında neler düşünüyorsun? Taner,Ders almadım yazmışsın bu zor olmadımı ?
hepinize başarılarınızın devamını dilerim sevgiler! :D

Vecdi ustaya........................."Stüdyonun çılgın bantlı tekerlekleri, verdiğimiz bütün notaları büyük bir açlık içinde yutuyordu. Ölümsüzlükleştirmek miydi o anki esini yoksa, bir daha çıkmamak üzere hapsetmek miydi yaptığımız". :LOL:

Ahanda loş akşamların akorları beyleeeer!!!

Dm G F Dm G F
Loş akşamlarda yıkandı şehrin ışıkları of of

Dm G F Dm G F
Varoşlarda doğan güneş loş akşam ışıkları of of

Dm G F Dm G F
Kor akşamlarda yıkandı şehrin ışıkları of of

Dm G F Dm G F
Varoşlarda doğan güneş loş akşam ışıkları of of

Bb C Dm
Hep yalnız akşamlar :metalhead

Bb C Dm
Başı boş sokaklar

Bb C Dm
Işığın geldiği yer

G F
Hep loş hep boş

Dm G F Dm G F
Zor akşamlarda yıkandı şehrin ışıkları of of

Dm G F Dm G F
Varoşlarda doğan güneş zor akşamlar ışıkları of of

Solo gitar: Dm C#+ Dm7 G7 G F

Söz-müzik: Vecdi Yücalan

objektif :metal

Merhabalar yüce objektif. Rock müzik fırtınası estirdiniz barışarockda helal olsun . Elemanlar değişmiş. Çok iyi çok. Ama birşey gözüme takıldı konserde. Siz indikten sonra biz yanınaza gelmek istedik hatta arkamızda bir ordu vardı yani ama güvenlik izin vermedi. Biz sahne arkasına geldiğimizde ise siz çoktan gitmişdiniz.Bu bizi çok üzdü ama bunun sizden kaynaklanamayacağını biliyoruz tabiki. Vecdi üstad sahne performansın inanılmaz derecede iyi.Ağzına sağlık üstad.Saygılarımla tayfun.

Objektif...Objektif...Objektif...Objektif...Objektif...Objek

Doğan güneşsin, yaşayan efsanesin, bu alemde teksin Objektif. İstikrarlı yürüyüşünüz bozulmasın. selamlar. :)

Sayın Objektif elemanları:

Yeni albüm ne zaman? Yeni albümün soundunda değişme olcakmı? Birde aslında albüme keşke bir CEMKARACA şarkısı koysanız. Harika olurdu. Hepinizi çok seviyor ve barışarock için tekrar tekrar tebrik ediyoruım. Yaşasın rock :)

Harikalar yaratan Objektif. Tüm konserlerin gibi barışarock dada bağladın bizi. Başta Vecdi Yücalan sonrasında tüm yeni ekip, Herşey Gönlünüzce Olsun... Gitarlar hiç susmasın!!! :metalhead

Selamlar herkese.......

Merhaba Objektif ve objektif fanları. Nasılsınız? Ben ilk defa objektife yazıyorum. Sebebide barışarock. Vecdi abi seni kliplerinden tanıyorum.Şimdi yeni lbüm ne zaman çıkacak veya yeni albüm çalışmaları başladımı? Bunu merak ediyorum ve bence Taner için yazılanlar ve söylenenler azdır. Bende konserdeydim. Taner Keser davulunu saatlerce dinleyebilirim. Taner abi yazında yamaha kullandığını yazmışsın.Nedden yamaha? Ve bir dedikodu dolaşıyor ortalıkda sanırım shaftclubda çıkıcakmışsınız. Abi en öndeyiz ozaman :metalhead :metal :elsalla :metal :metal :metal :metal

objektif hayranlarını yakından ilgilendirir

27 yaşımdayım kıçımdaki don a kadar sahip olduğum her şeyi davul çalarak kazandım.. ve şu an müzikle alakamın dinleyicilikle sınırlı kalmıyor olmasını vejdi ve onun jenarasyonu bir kaç donkişot a borçluyum..rahmetli kamil abinin (özaydın) peşinde az mı dolaştım....çok sevdiğim değer verdiğim yakınen de görüştüğüm bir abi dir ve bir anahtardır vejdi... yaş ortalamalarınızı tahminen konuşuyorum alınmayın..çoğunuz kısa pantolonlarla gezeken ve muhtemelen bu insanlardan habersiz dedenizin parkta aldığı elma şekerini dişlerken bu adamlar clean tonlar kullanıp rock yaptıklarını idda eden tayfanın karşısına oldukça radikal distortion tonları çıkardılar ve bir ölçüde bu ülkede bir çok insana bir çok kapı için anahtar oldular... şarkıları iyi dir kötü dür tartşılır ama asla tartışılmayacak bir şey var ki objektif büyük ölçüde öncü ve örnek bir gruptur...günümüzde rock grupları ülkenin doğusunda gidip çalabiliyorlarsa bu yıllar önce vecdi ve onun gibi bir kaç insanın geçmişte hiç değilse bu insanların bu müziğe aşina olmalarını sağlama çabaları neticesindedir...tatlı su rock çılarından bahsetmiyorum elbette ama drawdan da olsa kıraç tı haluk leven ti ıvır dı zıvır dı bir sürü tip bu adamların verdiği mücadelenin temeline oturtmuşlardır aslında çok ta matah olmayan kariyerlerini...sizler madem ki objektif hayranlarısınız bunları da bilin istedim.... ve ayrıca objektif bu döneminde kendine akabileceği yani bir mecra buldu... taze kan var şimdi damarlarında mevcut olanı sürdürmekten öte var olanın üstüne bir şeyler koyma gayreti seziyorum şimdi grupta şarkılar olsun şarkıların içeriği olsun sound olsun ben ce ciddi ölçüde bir gelişim gösterecekler önümüzdeki süreç içinde...çünkü insanlar değişiyor şartlar koşullar değişiyor... dünya değişiyor bir kere.. düşünceler değişmesede en azından söylemler yada kullanılan lisan farklılık gösterebiliyor..objektif in bunu müziğine yansıtacağını düşünüyorum...1.5 yıl aradan sonra ilk kez barışarock ta çaldılar ve bir müzisyen olarak gözlemim ; klavye ve yaylı konfigürasyonların müziklerine yansıyış şekli beni bu şekilde düşünmeye itti..alpay dan sonra davuldaki tuşe nin biraz düştüğü soloların klavye alt yapısıyla biraz daha groove hale geldiği ve vejdi nin de yaşı gereği biraz daha erdiği kanaatindeyim arkadaşlar..bu adamlar gerçekten rock yapıyorlar...öyle iki distortion power akor basıp iki twin pedal döşeyince rock olmuyor ....objektif in yıllardan beri sürdürdüğü tavrını koruyor olması bu grubun bir beton duvar gibi koca kütlesiyle yozlaşan her ne varsa karşı tavır içinde bulunması bu grubun camia içinde uzuuunn zaman daha borusunun öteceği anlamına geliyor...çünkü rock konuşur kardeşim...bir bakış duruş ve karşı tavır içerir..protest müzikten daha öte bir söylemi vardır.. ve bu söylemi dillendiren bana göre en iyi ağız da objektiftir....grubun klavyecisi volkan la yıllar boyu birlikte çaldım.. o zamanlardan belliydi volkanın piyasa diye tabir edilen tarzlarda kendini bulamayacağı.. o biraz daha idealist davrandı ve rocker mantığı ile yaşadı ben para yı volkandan daha çok önemsedim bu yüzden pop camiasında sivrildim.. pişmanmıyım değilim elbetteki...3 hafta önce tanıştım taner le.. aynı gece de bana misafir oldu...mütevazi,şirin,hoş sohbet laf anlayan,laf dinleyen,çok düzgün ve objektifte çalmayı sonuna kadar hakeden bir adam...başat ı tanımıyorum dinleyemedin doğru düzgün o nedenle bass çılığı ile ilgili bir yorum yapamayacağım sadece 12 senelik tecrübemle konusuyorum adam da iş var...hakan şavklı.. adam virtiöz bir kere bu sıfat öyle kolay elde edilmez ve bir yerden de alabileceğin birşey değildir sınavla vermezler yani.... şunu da belirteyim aklıma gelmişken..çok iyi çalıncada iyi müzisyen olunmuyor..ama bu insanlar iyi müzisyen olmanın koşullarını bünyelerinde bir araya getirmişler daha diycek birşey yok bu konuda...ben objektif in prograssive tarzda biraz daha deneysel çalışmalar yapmasını istiyorum şahsen ama yapmasalarda bu objektifi kafamda koyduğum yeri değiştirmez ... hepsi önemli adamlar ve hepsini çok seviyorum.....bu arada buradan volkana bir notum olacak... kanka gitar çalmayı sevdiğini biliyorum ama klavye de kendini bulduğunu görüyorum....objektif'e; iyi yolculuklar...zira yolunuz uzun.....sevgiler

sinan ŞAŞMAZ

Evet sevgili dostlar.Ben ayağımın tozuyla şu İstanbul şehrine döndüm ve beni bekleyen arkadaşlarımla kucaklaşıp yeni albümün ilk provasına girdik.Sizlere cevap yazamamımın sebebi şehir dışında olmamdı.5-6 gündür bu yazılanlara ve ilgiye nasıl bir tepki vereceğim soruluyor.Türkiyenin tozlu yollarında bir şekilde koşturarak bazen tek başıma bazende gurup elemanlarımla birlikte sayısız konsere imza attık.Tam 17 yıl geçmiş.300 kişiye de çaldık Festivallerde 30.000 kişiye de.Ama ben hiçbir zaman umudumu kaybetmedim.Güncel rüzgarlara kapılıp ne kendimi nede saundumu değiştirdim.Ama şunu iyi yaptığıma inanıyorum.Bulabildiğim elemanlarla yapılabilecek olanın en iyisini.O yüzden albümlerimizin arasında saund farkı vardır.Tabi kısıtlı imkanlar ve çalışmalar da üzerine eklenince bu fark kaçınılmaz oluyor.Örneğin şu sıralar internette birçok sitede baş yapıt olarak gösterilen Tımarlı Hastane 1990 yılında kanal kayıt olarak toplam 12 saate kayıt edilmiştir.4. Albüm Künye ise prestij olarak gördüğüm bir albümdür ve kayıt süresi 500 saattir. Kafamdakileri tam olarak aktarabileceğim elemanlara kolay ulaşamadım.Geçmişteki elemanlara da hiç kimseye laf söyletmem.Hepsi bir şekilde bu gurubun 17 yılına gelebilmesi için nöbetleşe çalıştılar.Mutlaka Objektifleriyle gurur duyuyorlardır.Son kadro da bana inandı ve inatla en iyisi olana kadar uğraştık.Bize göre hatası çok olan bir Objektif konseriydi son Barışa Rock.Ama sizlerin o inanılmaz enerjisini alıp tekrar sizlere geri vermemiz herhalde o hatalarımızı birazda olsun kapattı.Sonuçta bizlerin ve sizlerin samimiyeti ortaya bu güzel tabloyu çıkarttı. Tabiki çok mutluyum.Hepinize sonsuz Teşekkürler.En kısa zamanda
yeni albüm ve konserlerle sizlerin yanında olacağız.Sevgiyle kalın.Vecdi Yücalan/Objektif.... :metal :metalhead :metal

Sevgili Vecdi abicim. Öncelikle sabahın 10unda mesaj yazmak hiç bu kadar zevkli olmamışdı bunu söyliyim. İkincisi yeni grubun gerçekten kendini bulmuş kanaatindeyim. Sanırım benim gibi birçok insanda böyle düşünüyor. Vecdi abi sizin konserlerinizi (görüntülü) nasıl bulabiliriz? :metal Teşekkürler.

Merhaba Vecdi abi. Ben çok koyu bir Taner ve Başat hayranıyım. Onları bir şekilde bulup bize tanıma fırsatı sağladığın için çoooooooooooooooooooooooooook çok çok teşekkür ederim. :metal Yaşasın barış ve barış adına yapılan her çaba. :p

Rockstarlara:::

Selamlar Vecdi abimiz. Cevabını alabilmek çok güzel. Biz 10 kişiyiz cafede. Koyu bir Objektif taraftarıyız. Tanere ise ayrı bir hayranlığımız var. Varolması ve bu ülkede rock çalması gerek!!!Zaten bu adamlar (Taner Başat Volkan Hakan) senin gibi bir üstadın yanında pişiyorlar. Bize göre çok ama çok yakın bir zamanda Objektif yılın çıkışını yapacak ve bombayı patlatacak.Lütfen albüm gecikmesin.Son olarak bize albüm için bir tarih verebilirmisiniz? Ve konserleri takip edebilmek sizden bilgiler alabilmek kısaca güzel güzel internet sayfanızdan sizi ne zaman takip edebileceğiz? Vecdi abi bununla ilgili birşey yazmamışsın :cry: Bu bizim için çok önemli. Bizce bir grup içinde çok önemli. Tek tek teşekkür ediyoruz sizlere bize bu gerçek müziği icra ettiğiniz için. :taptim

Merhaba aşmış ama hala mütevazi kalan yüce insanlar.....................................

Taner izninle sana benim için önem teşkil eden birkaç sorum olacak. Umarım cevaplarsın. :D

1) Yamaha kullanmanın özel bir sebibi varmı?

2) Örnek aldığın davulcular varmı?

3) Davula yeni başlayanlar için nasıl bir çalışma programı ve hangi çalışma kitaplarını öneriyorsun?

Cevap için şimdiden çok teşekkürler...

Vecdi usta hoşgeldin. Nasılsın? Vecdi abi siteden söz etmemişsin abi? Ayrıca evet Vecdi abi künye albümü mükemmel bir albüm inşallah yeniside olayı koparacak. Birde Vecdi abi hatadan bahsetmişsin hangi hata abi? Objektif 27 ağustos2005de tarih yazdı tarih!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :metalhead

sevgiler saygılar Berk Öztek :taptim :metal

O kadar kalitelisiniz ki::::::::::::::::::::::::::::::::::::

:D Merhaba Grup Objektif. Harikaydınız konserde. Tüm Objektif hayranları burda herhalde :LOL: Evet bende kadroyu çok beğendim. Klavyeci çok iyi. Aslından eski bir objektif dinleyicisi değilim ama şu andan sonra Objektif fanlarının albümü beklediği şekilde bekliyorum albümü :eek: Umarım biran önce hazırlarlar.

Selam TANER

Taner abi çok iyisin abi. Konserde seni ve bulutsuzluk özlemi Utku abiyi büyük zevkle izledik. :metalhead Ayrıca yazdıklarını okudum. Harika yazmışssın abi. Süpersin. Ama biraz fazla mütevazi değilmisin be abi? Ben şimdi davul öğrenmeye başlayacağım. Neler tavsiye edersin? Senden ders alabilme gibi bir şansımız olabilirmi? Eğer böyle birşey olabilirse benim için çok harika olur.

SELAM ROCK MÜZİÐİN ÜSTÜN YETENEKLERİNİN BİRKAÇINDAN BİRİ . .

Burağın Kurbandan ayrılması için neler düşünüyorsun Taner?

ObJeKtİf :metal ObJeKtİf :metal ObJeKtİf :metal

Geri