Objektif

İlkere lütfen kimse kırıcı davranmasın.O hep bizlerin yanında hiçbir karşılık beklemeden bulunmuştur.Dediği gibi oda bir Objektif dostudur.Ama bu kadar acele edildiğine göre bizlerde elimizden geleni yaparız.Başat....Yarın Fotoğrafını getir. :D

Vecdi abimiz bizde sadece Taner'in bir tane fotoğrafı var. O da sizde vardır herhalde. Keşke olsa. Konserde biz fotoğraf makinesi getirmedik. Şimdi kafamızı duvarlara vuruyoruz!

ali :kafaat senem :kafaat berkut :kafaat ibrahim
fatma :kafaat hakan :kafaat gülay :kafaat bedriye :kafaat perihan :kafaat derya...

:LOL:

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Görkemli bir gecede gözüme takılanlar:
Sahnede bir grup var.Dev ekranda davulcunun keskin bakışları ve etkili vuruşları,bascının dağıttığı elektirik ve karizması,klavyecinin eşsiz vurgularıyla süslenmiş bir gitar virtiözünün bakışları ve hala çözemediğim vokalistin inanılmaz bir sesi.

İyiki varsın OBJEKTİF! :twisted:

Sitenin kilitlenmesi o kadar kötü birşeyki umarım bir daha yaşanmaz. Arkadaşlar lütfen forum kurallarını dikkatle okuyalım. :LOL:

Taner çaldığı davulla ve loş akşamların sonundaki final soloyla piyasada rockcıyım diye geçinen biçok adamın 40 dakika içinde ağızlarının payını vermiştir. :taptim
Albümü dört gözle bekleyenlerdenim.

bu kadar aradan sonra bir konserle yasanan hayran patlaması inanılmaz. objektifi sevenlerin çokluğunu biliyor olmama rağmen şaşkınım.

sizin de gördüğünüz gibi en kısa zamanda sizleri yeniden dinlemek istiyoruz.
volkan eleştiriler seni üzmesin hırslandırsın en iyi cevbı sahnede vereceksin. ve harikasın bizler yanında, sahnedeykende karşındayız
taner bayan hayranları bir kenara bırak ne kadar iyi olduğunu söylemek bile gereksiz
vecdi abi bizi daha fazla objektifsiz bırakma
en kısa zamanda kavuşmak ümidiyle...

Konseri kaçırdığıma çok üzülmüştüm ama bu kadar muhteşem olduğunu duyunca daha çok üzüldüm ya! Eski davul öğretmenimin yetenekli ve karizmatik olduğunu biliyordum ama başkalarından duyunca insan daha bir gurur duyuyor :) Şimdi yoğun çalışmalarından dolayı ders vermeye vaktin olmuyordur herhalde Taner ama, beni çalıştırdığın aşağı yukarı 3 aylık süre boyunca öğrettiklerini halen hatırlıyorum ya :) Çok tebrik ediyorum hepinizi, başarılarınızın devamını diliyorum!

En kısa zamanda sizi sahnede görmem dileğiyle! :)

:)))

8) Sevgili CERENCEREN, bu adamlar oldukça iyiler. Ivır zıvır insanların ne dediği kimin umrunda ki...

Volkan'ı ve Objektif'i canlı izledin mi? Ordaki en iyi ama en iyi grupdu. Davulcuya zaten ne diyim ki :?: Çok estetikler yaaç KESEİNLİKLE 1 NUMARA. Anlamadığım grup toparlanıp yeni elemanlarla çalışalı 2 ay falan olduğunu yazmışsı Vecdi abi. Artık gerisini sen düşün... :D

Konser tarihi evet. Lütfeeeeeeeeeeeeen!!! ;)

firatsdeath "bu nasıl sevgi seli bee" demiş. objektif bu sevgi seliyle ilk defa muhatap değil ki; 1990 çıkışlı "tımarlı hastane" albümünden bugüne kadar sevgi seli eksik olmayan, 50 yıllık turk rock tarihine kolay kolay silinmeyecek keskin bir imza atmış yegane gruplardan bir tanesidir. bu grupları saysan iki elin on parmağını geçmez zaten:)

objektif formuna gelen mesajlardaki artış, yeni elemanlara bağlanıyo görünüşte. ama özünde bu grubun, rock tarihimizdeki yeri ve yaptıklarına olan saygıdan derim ben. bunu sonua kadar hakediyorlar çünkü.

forumda rahatsız olduğum konuyu dostum vecdi'ye de telefonda iletmiş "dikkat et üstad, uzun saç grubuna dönüşüyorsunuz gittikçe" diyerek gülüşmüştük. "tanerin saçları üç numara sinancığım" diye cevap vererek de dumur olmuştum:p bu işin şaka yanı tabii, o ne demek istediğimi çok iyi kavramıştı. (bir dönem, yaptıkları müzikten çok yakışıklılıklarıyla gündemde olan gruplarımız vardı, ondan dı kastım)...

forum editörünün de belirttiği gibi, yazılacak mesajlar, grubun müziği üzerine olursa grubun yararına derim ben. hayranları olarak müzik konusundaki görüşlerimiz ve beklentilerimizle yön verebiliriz. tüm dünyada bu böyledir. elemanlara olan kişisel hayranlığın boyutu başka. burada da bunu dile getirbiliriz ama bazen kantarın topunun kaçtığını üzülerek görmekteyim. ki editörün uyarısı ve forumun kilitli kalması bile engel olamamış buna:(

yazdıklarım yanlış anlaşılmasın, elbette her grubun olduğu gibi objektif'in de böyle kitleye ihtiyacı var. bu bir gerçek ve bunu kimse değiştiremez. duvarda dave lombardo'nun değil de taner'in ya da alpay'ın posterlerinin asılı olması kimseye bir şey kaybettirmez. çok şey kazandırır.

bir başka gerçek olan olgu da aşk/sevgi temaları. başından beri muhalif bir tavır sergileyen objektif'in, durduk yerde aşk şarkılarıyla önümüze gelmesini de kimse yadırgamamalı. hayat da radyasyon da var aşk da, çevre kirliliği de var sevgi de. (bazı yeni besteleri dinlediğimden, bu işin de üstesinden geldiğine şahit olduğumu belirteyim:))

bazı şeyleri de yaşayarak, görerek farkettiğimi itiraf edeyim; çekirdek objektif kadrosundan sonra yeni elemanlar ve sound konusunda tereddütlerimi söylerdim vecdi'ye "dinle de gör" derdi o da. anladım ki bunca yıl sonra, önemli olan tavır ve duruş. kim gelirse gelsin grubun oturmuş tavrı değişmiyordu. işte bu ince ayrıntı çok çok önemli müzisyenler için. bunu da başardığı için ayrıca gurur duyuyorum dostumla:)

dört gözle(!) de bekliyorum yeni albümü herkes gibi.

Yazmaya başlarken hep ilginizden dolayı teşekkürler ediyorum.Sizler Objektifinize sahip çıktınız ve bende teşekkürlerime devam ediyorum.Foruma gelen isteklerin çokluğu karşısında sitemize (www.objektifonline.com) 5 yıl evvel çıkan Künye Albümümüzün tamamını bilgisayarınıza indirebileceğiniz şekilde koyduk.Aslında bu tip indirme durumları hem sanatı hemde sanatçıyı günden güne yok etmekte.Fakat şu anda kendimde yapmış olduğum araştırmalar sonucun da Künye Albümünün satışta olmadığı ve TMC şirketinin bu albümü yeniden basmadığı yolunda aldığım haberler doğrultusunda Albümü Siteye koymaya karar verdik. 10dk.lık bir sürede bütün Albümü indirebiliyorsunuz.Biz onu yapmak için sadece kayıt için 500 saat uğraşmıştık. :D Yeni gelen kuşakların yaptığımız işe sahip çıkması ayrıca bizler için yeni bir gurur vesilesi oldu.Onları geçmişte yaptıklarımızdan mahrum edemezdik.
Gelelim şu konser isteklerine.Konuştuğumuz organizatörler Ramazan ayından sonra yapabileceklerini söylüyorlar.Türkiye şartlarını biliyorsunuz.Bize kalsa hergün çıkar çalarız.Ama herzaman bir saund kaygımız olmuştur.O yüzden kaliteli tesisat ilk başta aradığımız özellikler.Bunları kısa zamanda yerine getirip sizlerle buluşmayı en az sizler kadar istiyoruz.Ama unutmayınki bizlerde bu arada boş durmuyoruz.Sizlere olan saygımız gereği en iyisini sunmak amacıyla yeni albümü gece gündüz prova yaparak oluşturmaya çalışıyoruz.Bana görede güzel tınlamaya başladı. :D
Herkese selamlar.Rocker Kalın :metal ..Vecdi Yücalan/Objektif

Sevgili Aysun ve Cafe Metro milleti..... :D
Biz Künye albümünü çıkattığımızda eski dinleyicilerimiz yumuşadığımızı söylemişti. 8O .Şimdiki albüm bana göre herşeyi barındırıyor.Aşk şarkıları ağırlıkta.Ama protest tavır yine var.Bana göre söz ve müzik sert yada yumuşak saundu belirliyor. Ama bizler hayatın içinden yaşanmış örnekler verdiğimiz için ve yaşamda da hertürlü ruh hali olduğu için hertürlü sürprize hazırlıklı olun.Hayat zaten heran sürprizler yapıp duruyor...Vecdi Yücalan..Objektif

Geri