Objektif

objektif demiş ki:
Selamlar..24-Mart-2006 Cuma ....BOSTANCI GÖSTERİ MERKEZİ..Konuk Gurup...OBJEKTİF...Kastav Müzik yarışmaları Açılış Konseri...Başlangıç saati..17.00...Bekleriz efendim...Selamlar..
Önce Kamancı şimdiyse Bostancı gösteri merkezi yakışır. Geleceğim tabiki. Biletleri nereden temin edebiliriz? :metalhead

herkese selam. buralarda değildim yeni döndüm ama baktımki albüm halen yok piyasada. bir aksilik yoktur umarım. vecdi abi bilgi verirmisin. taner sevgilisi var diye bizimle ilgilenmiyor artık.

albümün çıkmasına az kaldı sadece şirketlerle anlaşma olayları var yoksa albüm kayıtları tamamlandı ama objektif bu albüm için çok emek harcadı ve tabikide iyi bir firmayla anlaşma imzalayıp daha çok kitleye ulaşmak daha çok klibinin yayınlanmasını istiyorki buda hakkı bence sadece beklemeliyiz albüm çıkınca herkez görücek türkiyede nasıl sağlam müzik yapıldığını bu sound kolay kolay yakalanacak bir sound değil ve objektif bu kulvarda tek bence

Albümün cıkmasına cok az kaldı albumle ılgılı hersey tamamlandı plak sırketleriyle gorusmeler suruyor cok kısa bı zaman sonra album elınızde olacaktır sevgiler

sevgili volkan
merak etme forumu takip ediyorum...şu an içinde bulunduğunuz sürecin ne içerdiğini ve aşamalarını bildiğim için albüm ne zaman çıkıyor diye sormama gerek yok aşşağı yukarı tahmin edebiliyorum zamanını ..sana ayrıca bir hayranlığım yok, vecdi abi desen, zaten büyüğümüz abimiz sadece sağlığını sıhatini merak ederim onu da bu forumda soracak değilim.. ee taner desek ne bileyim abi o benim canım arkadaşım ama burada ki arkadaşlar gibi hasta olmuyorum ona hem evli barklı bir adamım ben ..ayrıca taner hemcinsim yani abes olur biraz taneeerrr taneerr diye inlemem...foruma yazılanları okuyunca bu yazdıklarımın dışında pek bir şey göremediğim için ben de yazacak bir şey bulamıyorum ,o nedenle sadece takip ediyorum düzenli olarak... alıyorum evde cola yı cipsi açıyorum forumu hatta gülperi ye de sesleniyorum hanım gel foruma takılalım diye.... bayaa bir ağleniyoruz yani... komik şeyler oluyor çünkü bu forumlarda.. yani öyle..ama diyorsan ki gel kardeşim etme eyleme şu forumda adam akıllı müzik tartışalım sanat hakkında yeni fikirler üretelim fikir bazında da olsa bizimde bir hayrımız dokunsun orası başka.. o zaman binlerce konu buluruz konusacak.. mesela bu siteyi takip eden bir kitle var.. genç arkadaşlar yani bir potansiyel var ortada belli çerçeveler dahilinde bu kitleyi ve bu potansiyeli yönlendirmek zaten müzik yapmanın haricinde de boynumuzun borcu değilmi.. ne kadar çok adama anlatırsan o kadar iyi ne kadar çok insanın kafasına sokarsan o kadar iyi.. benim ömrüm bu ülkede bazı şeylerin yoluna girdiğini görmeye yetmez o na şüphe yok ama ömrümü gelecekte en azından müzik le ilgili olarak bazı şeyleri değiştirebilecek güçte bir nesil oluşsun diye harcayabilirim... adam yapmış etmiş albümünü kaydetmiş gitmiş yapımcıya beyefendi diye hitabediyor.. aldığı cevaba bak... "buyur gardaş"..... müzik üretenler i bir kenara bırak müziği tüketenleri geliştirmedikçe hiç bir şey değişmez... isteyen istediği kadar salak saçma iş çıkartsın.. kral tv yi açınca maruz kaldığımız rezaletten şikayetçiysek şayet bunu o rezaleti üreten le değil.. tüketen ve tüketiciye ulaştıranla çözebiliriz....ve biz bunun böyle olduğunu görecek kadar yaşamayacağız... ama benim çocuklarım ( tabi bir gün olursa ve babaları gibi müziği tercih ederlerse) benim yaşadığım sıkıntıları yaşamasın isterim...artık çok küçük yaşlarda belirli şeyleri aşılamak gerekiyor ki bundan 50 yıl sonra müzik üreten tüketen ve tüketiciye ulaştıran kitle gerçekten hayalini kurduğumuz seviyede olsun.. dünya da boy göstersin...bir kere çok büyük paralar dönüyor bizim sektörde baştan gol ü yiyiyoruz yani...kolay yoldan şöhrete ve paraya kavuşmanın en kusursuz aracı olarak görüyorlar müziği hal böyle oluncada öküzü davarı satan gelip albüm yapıyor ya da plak şirketi açıyor.. 500 milyona yapımcı belgesi alınıyor bu ülkede...sanat ile ilgili dallarda ve mesleklerde para kazanmak amaç değil sonuçtur... mesela müzik yaparsın... sonucunda para kazanırsın yada kazamazsın...ama bunun tam tersi yaşanıyor bu ülkede amaç farklı...bu zihniyeti insanların kafasından silemeyiz ama arkadan gelen yeni nesile bunu baştan böyle aşılayabiliriz... yani demem o ki müzik yapmaktan başka vazifelerimizde var.. olmalı.. olmak zorunda...ayrıca makarna esprine de hiç gülmedik söyleyeyim....

bu arada vecdi abi benden duymuş olma da içimizden bazı arkadaşlar toy toy u kaçırıp fidye isteyecekmiş haberin ola...

okuyan yazan anlayan anlatan herkese selam...fareli köyün davulcusu

:D ....Sevgili Sinan .Güzel yazmışsın.Bu işlere bu kadar çok kafa patlatan insanın olduğu bu ülkede hala şikayet ediyoruz.Herkes aynı şeyleri söylüyor ve yakınıyor ama bir şekilde o çarkın içine sıkışıp kalıyor.Yada bir tarafından o söylediğin şahıslara yardımcı oluyor.Neyse..Bu arada ToyToyu kaçıramazlar. :evil: ..Ama şakası bile kötü... :D

halbuki o makarnayı kendi ellerimle yapmıştım...

sevgili sinan..Yorumların ve defalarca okuyup gönderdiğinden emin olduğum mesajın beni derinden etkiledi.Meslek edindiğimiz işi ve müzik sektörünü birkez daha sorguladım şimdi.Ama durumu ümitsiz bulmuyorum.gençler çok sıkı geliyor,trent değişiyor.buna şupem yok.
...hahaha...bu makarna içindi.

halbuki o makarnayı kendi ellerimle yapmıştım...

sevgili sinan..Yorumların ve defalarca okuyup gönderdiğinden emin olduğum mesajın beni derinden etkiledi.Meslek edindiğimiz işi ve müzik sektörünü birkez daha sorguladım şimdi.Ama durumu ümitsiz bulmuyorum.gençler çok sıkı geliyor,trent değişiyor.buna şupem yok.
...hahaha...bu makarna içindi.

Belli bir kemik kitle bilinki albüm almıyor.. Şuanki satışlar neyin göstergesi belli. Belli başlı gruplar vardır özlemle beklenen Pillibebek, Ünlü(şuan albüm durumları ne bilmiyorum ama sağlamlardı), Objektif, Bulutsuzluk Özlemi,Pentagram, Mavi Sakal ve sağlam şekilde çıkmak isteyen diğer kişiler! Şu plak şirketleri gözlerini bir açsalar keşke şöyle ovuşturarak bir düşünseler geçen yıl, bu yıl hasretle beklenen konserler ve seyirci sayısı ve hatta verilen konser salonlarının bile yetersiz oluşu kişiler tarafından en azından bu tarafları görüp birşeyler yapsalar kolaylaştırsalar. Pop rock diyorlar ya ne pop rock ı arabesk rock var artık... arabeskpop un yerini arebesk rock aldı. Şuanda en yüksek traj getirebilecek sanatçılardan Sezen Aksu nun satışlar 300 binlerde bu 300 bin satış neyi karşılar.. 3-4 sene önce milyonlara ulaşan satışlar vardı! Popüler müzik piyasasında aynı yemeği farklı tarzda pişerek dinleyicilere sunuyorlar, dinleyiciler ise aralarından seçip alıyorlar satışların düşüklüğü sadece korsan değil farklı şeyler yok. Rock müzik piyasasına gelince bence hiçbir büyük bir patlama yok sadece altına bir iki gitar eklenmiş sunulmuş müzik var haa bunda grupları veya solistleri suçlayamayız direk albümü satışa sunmak isteyen diğer zihniyetler. Halbu ki yukarda dediğim gibi biraz kafalarını çalıştırsalar diğer tarafları düşünseler. Gerçi Taylan Ayık'ın albüm satışları kötü diyeceksiniz ki o kitle neden almadı adamın albümünü ana sebeplerinden bir tanesi grubundan kopup solist olarak çıkartmasıydı ve promosyon yetersizliği. Ama umuyorum ki bir sıkılganlık olur ve bazı şeylerin farkına varırlar. Zaten türk namelerini her yerde albüm öyle yada böyle bir şekilde çıkar destekleyenler selamını sunar ;)

kolay gelsin emekler boşa gitmesin: )))

volkan... durum ümütsiz değil elbette... kendi adıma konusuyorum ben bir şeylerin uzun vade de çok daha farklı olacağını biliyorum bunun hiç bir alternatifi yok dünya değişiyor her şey değişiyor .. bu biraz abartılı bir örnek gibi gelebilir ama şu an müzik sektöründe belli bir biliç,kültür ve etik anlayışa sahip insanların vermesi gereken mücadelenin kurtuluş savaşı sırasında atalarımızın verdiği mücadeleden farksız olması gerekiyor.. kesin ve net görüşüm bu yöndedir...atılan her adım söylenen her söz geleceğe yönelik olmalı ..bizlerin yaşayamayacağı geleceğe.. yani çoook uzun vadeli düşünmek lazım...50 sene sonra kaçımız hayatta olacak.. ve bu gün bu ülkenin sosyal-siyasal ve kültürel anlamda içine edenlerin kaçı hayatta olacak...demek istediğim şu ki...o dönemlerde yaşayacak insanların çocuklarımızın torunlarımızın vs..vs..bu bilinçle ve ahlakla yetişmesini sağlamak bile inanıyorum ki bir çok şeyin çözümü olacaktır...bu arada hani hep piyasa diye adlandırıp kötülediğimiz şeyler var ya hani... o konuda da yanlış olan bir şeyler var.. rock müzik seviyoruz dinliyoruz üretmeye çalışıyoruz eyvallah buna bir şey dediğimiz yok ama kaliteli müzik sadece bu demek değil ki... pop müzik mesela.. ya bir kere bu kötü bir şey değil arabesk e karşı olan insanların türküye de karşı olması gerekir.. türkü anlam bakımından neyi ifade eder tür-kü yani türk e has türk e özel.. arabesk te arap a has ve ona özgü anlamına gelir.. taaa amerika da brooklyn funk essentials adında bir grup bildiğimiz halk türkülerini funk-jazz-fusion ve türevi tarzlarda kendi yorumlarıyla bir de ingilizce sözlerle çalıp söylediğinde bunu nasıl değerlendiriyorsak arap ezgileri oryantal rtimler ve arabesk kemanlarla türkçe icraa edilen müzikleri de öyle değerlendirmek lazım.. arabesk kötü bir şey değildir.. araplara ayıp olur öyle dersek... ben dinlemeyi tercih etmem ama karşısında da durmam..benim karşı olduğum ve rahatsızlığını duyduğum konu şu; pop ta yapılabilir arabesk te yada benzer tür de müzikler.. tamam bunlar yapılsın ama hiç bir arabesk şarkıda doğa sevgisi anlatılmaz toplumsal yada sosyal içerikli yapılmaz bu şarkılar hep ajitasyon hep ajitasyon.. ben seni sevdim sen beni vurdun gittin oy anam anam vs..vs...hiç biri oturup ben dünya barışı için bir şarkı yazayım diye düşünmez... yanlış olan bu işte o yoz dediğimiz müziği icraa edenlerin bu müziği üretim amaçları yanlış zaten bu yüzden yoz deniyor.. yoksa yapsınlar bir sakınca yok... ne tür müzik yapıyoran yap hiç farketmez samimi olacak bir kere.. deli saçması olsun hiç önemli değil bir kere kendi şarkılarını yazmalısın.. zırva olsunlar ne farkeder.. ister arabesk ister pop yada her neyse bunu yapış amacın yola çıkış noktan önemli.. ben bu değişsin istiyorum.... bu ülkede müzisyen yetişiyor.. zehir gibi çocuklar var sanatçı nadir de olsa yetişiyor... ama menajer yetişmiyor organizatör yetişmiyor... bunlar ne kadar önemli şeyler aslında... bu ülkede menajer dediğimiz kişinin yaptığı tek iş konser satmak iş bağlamak.. oysa menajerlik çok daha başka bir olay.. organizatör ler şöyle yapar bu işi bu ülkede ..gider bir okulun müdürüne üç beş bi sakal atar okul aile birliği adına belediyeden spor salonu yada her neyse kamu ya ait bir yeri 3/1 i fiyatına kiralarlar böylece vergiden de yırtma şansları olur.. sonra sponsorlar aranır bulunur.. biletler insan üstü bir çabayla sattırılır bir şekilde o gece o konser yapılır sanatçı ya da şöyle denilir.. battık mahvolduk salonun yarısı biletsiz girmiş kapılarda sorun çıktı vay efendim şöyleydi böyleydi... bir bakarsın bir çuval paray kaldırmışlar oradan.. olan sanatçıya olur vergisini alamayan devlete olur.. sahnede çalan müzisyene olur..sanat çı istediği kadar sözleşmem var desin dursun mevcut yargı sisteminde sözleşmeler uzlaşmak istediğin sürece geçerlidir.. hak mı arayacaksın.. iki sene sürünürsün mahkemelerde....ne zaman ki insanlar bir organizasyonda ilk etapta kültürel bir başarıyı, ne zamanki insanlar ne tür müzik yapıyor olursa olsun direk para ya oynamadan müzikal çıtayı yükseltmeyi hedefler işte o zaman dünya bizler için farklı dönmeye başlar...nasıl müzik yaparsan yap... sırtından bıçaklama da.. ne çalarsan çal.. ne söylersen söyle.. yeter ki senin cümlelerin olsun.....benim böyle değişsin düzelsin diye car car konustuğum meseleler bunlar.. yapımcılar mesela.. yapımcı dediğin adam nota solfej bilmeli.. en az bir enstrüman çalabilmeli ve dünya müziğini takip etmesi olan bitenden haberdar olması gerekir.. oysa bizim abiler ne yapar... telefonla prodüksiyon tamamlarlar... aha da size burnumun dibinde yaşanan kısa bir diyalog.. (yapımcı abi): zülfü ! bak burada güzel bir kızımız var 10 tane şarkı bulalımda bi albüm yapalım buna... onlar için olay bu kadar basit işte 10 tane şarkı bulunur ve ona o albüm yapılır...yapımcı yetişsin bu ülkede organizatör yetişsin menajer yetişsin... kim yapacak bunu... ???... Vecdi abi den gelecekte kesinlikle böyle hamleler bekliyorum kendi adıma... SMS prod. olarak ısınma turları atmaya başladı bile... çok daha büyük ve çok daha başarılı işlere imza atacağından da çok eminim......selamlar sevgiler hepinize......

volkan... durum ümütsiz değil elbette... kendi adıma konusuyorum ben bir şeylerin uzun vade de çok daha farklı olacağını biliyorum bunun hiç bir alternatifi yok dünya değişiyor her şey değişiyor .. bu biraz abartılı bir örnek gibi gelebilir ama şu an müzik sektöründe belli bir biliç,kültür ve etik anlayışa sahip insanların vermesi gereken mücadelenin kurtuluş savaşı sırasında atalarımızın verdiği mücadeleden farksız olması gerekiyor.. kesin ve net görüşüm bu yöndedir...atılan her adım söylenen her söz geleceğe yönelik olmalı ..bizlerin yaşayamayacağı geleceğe.. yani çoook uzun vadeli düşünmek lazım...50 sene sonra kaçımız hayatta olacak.. ve bu gün bu ülkenin sosyal-siyasal ve kültürel anlamda içine edenlerin kaçı hayatta olacak...demek istediğim şu ki...o dönemlerde yaşayacak insanların çocuklarımızın torunlarımızın vs..vs..bu bilinçle ve ahlakla yetişmesini sağlamak bile inanıyorum ki bir çok şeyin çözümü olacaktır...bu arada hani hep piyasa diye adlandırıp kötülediğimiz şeyler var ya hani... o konuda da yanlış olan bir şeyler var.. rock müzik seviyoruz dinliyoruz üretmeye çalışıyoruz eyvallah buna bir şey dediğimiz yok ama kaliteli müzik sadece bu demek değil ki... pop müzik mesela.. ya bir kere bu kötü bir şey değil arabesk e karşı olan insanların türküye de karşı olması gerekir.. türkü anlam bakımından neyi ifade eder tür-kü yani türk e has türk e özel.. arabesk te arap a has ve ona özgü anlamına gelir.. taaa amerika da brooklyn funk essentials adında bir grup bildiğimiz halk türkülerini funk-jazz-fusion ve türevi tarzlarda kendi yorumlarıyla bir de ingilizce sözlerle çalıp söylediğinde bunu nasıl değerlendiriyorsak arap ezgileri oryantal rtimler ve arabesk kemanlarla türkçe icraa edilen müzikleri de öyle değerlendirmek lazım.. arabesk kötü bir şey değildir.. araplara ayıp olur öyle dersek... ben dinlemeyi tercih etmem ama karşısında da durmam..benim karşı olduğum ve rahatsızlığını duyduğum konu şu; pop ta yapılabilir arabesk te yada benzer tür de müzikler.. tamam bunlar yapılsın ama hiç bir arabesk şarkıda doğa sevgisi anlatılmaz toplumsal yada sosyal içerikli yapılmaz bu şarkılar hep ajitasyon hep ajitasyon.. ben seni sevdim sen beni vurdun gittin oy anam anam vs..vs...hiç biri oturup ben dünya barışı için bir şarkı yazayım diye düşünmez... yanlış olan bu işte o yoz dediğimiz müziği icraa edenlerin bu müziği üretim amaçları yanlış zaten bu yüzden yoz deniyor.. yoksa yapsınlar bir sakınca yok... ne tür müzik yapıyoran yap hiç farketmez samimi olacak bir kere.. deli saçması olsun hiç önemli değil bir kere kendi şarkılarını yazmalısın.. zırva olsunlar ne farkeder.. ister arabesk ister pop yada her neyse bunu yapış amacın yola çıkış noktan önemli.. ben bu değişsin istiyorum.... bu ülkede müzisyen yetişiyor.. zehir gibi çocuklar var sanatçı nadir de olsa yetişiyor... ama menajer yetişmiyor organizatör yetişmiyor... bunlar ne kadar önemli şeyler aslında... bu ülkede menajer dediğimiz kişinin yaptığı tek iş konser satmak iş bağlamak.. oysa menajerlik çok daha başka bir olay.. organizatör ler şöyle yapar bu işi bu ülkede ..gider bir okulun müdürüne üç beş bi sakal atar okul aile birliği adına belediyeden spor salonu yada her neyse kamu ya ait bir yeri 3/1 i fiyatına kiralarlar böylece vergiden de yırtma şansları olur.. sonra sponsorlar aranır bulunur.. biletler insan üstü bir çabayla sattırılır bir şekilde o gece o konser yapılır sanatçı ya da şöyle denilir.. battık mahvolduk salonun yarısı biletsiz girmiş kapılarda sorun çıktı vay efendim şöyleydi böyleydi... bir bakarsın bir çuval paray kaldırmışlar oradan.. olan sanatçıya olur vergisini alamayan devlete olur.. sahnede çalan müzisyene olur..sanat çı istediği kadar sözleşmem var desin dursun mevcut yargı sisteminde sözleşmeler uzlaşmak istediğin sürece geçerlidir.. hak mı arayacaksın.. iki sene sürünürsün mahkemelerde....ne zaman ki insanlar bir organizasyonda ilk etapta kültürel bir başarıyı, ne zamanki insanlar ne tür müzik yapıyor olursa olsun direk para ya oynamadan müzikal çıtayı yükseltmeyi hedefler işte o zaman dünya bizler için farklı dönmeye başlar...nasıl müzik yaparsan yap... sırtından bıçaklama da.. ne çalarsan çal.. ne söylersen söyle.. yeter ki senin cümlelerin olsun.....benim böyle değişsin düzelsin diye car car konustuğum meseleler bunlar.. yapımcılar mesela.. yapımcı dediğin adam nota solfej bilmeli.. en az bir enstrüman çalabilmeli ve dünya müziğini takip etmesi olan bitenden haberdar olması gerekir.. oysa bizim abiler ne yapar... telefonla prodüksiyon tamamlarlar... aha da size burnumun dibinde yaşanan kısa bir diyalog.. (yapımcı abi): zülfü ! bak burada güzel bir kızımız var 10 tane şarkı bulalımda bi albüm yapalım buna... onlar için olay bu kadar basit işte 10 tane şarkı bulunur ve ona o albüm yapılır...yapımcı yetişsin bu ülkede organizatör yetişsin menajer yetişsin... kim yapacak bunu... ???... Vecdi abi den gelecekte kesinlikle böyle hamleler bekliyorum kendi adıma... SMS prod. olarak ısınma turları atmaya başladı bile... çok daha büyük ve çok daha başarılı işlere imza atacağından da çok eminim......selamlar sevgiler hepinize......

Müzik herşeyi hakediyor...

Yönetici Uyarısı: Mesaj düzeltilmiştir. Tamamı bold, italik, büyük karakterde ya da renkli yazmak Forum Kurallarına aykırıdır. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Geri