Objektif

objektif müziğindeki sertlikle değil sözlerdeki vuruculukla kalbime girdi. uzun bi ara uzak kalmıştım ve barışarockda sahne alınca mutlu oldum, çevre aşığı olup bunu bu kadar açık dile getirebilen bir adam daha varmı yahu :)
yuxexes de yeni albüm olayı olduğunu okudum umarım çünkü hep belirttiğim gibi artık albüm almak istiyorum gidip kendine rock diyen acayip grupların albümlerini almadığım için!
barışarockda bu sende olsaydı keşke, ama keşkelerle hayat yaşanmıyor her koşulda barış için savaşacağız :)

sağolasın,
ve yanlış hatırlamıyorsam dağlardanın klibi vardı?

ve abi ben ekmel, bu eski albümleri isteyebileceğimiz firma neydi benim mail silindi attığın.

sevgilerle.

anatolianrock ta yayınlanmış ilginç bir röportaj

anatolianrock ta yayınlanmış ilginç bir röportaj

objektif_vecdi_yucalan_roportaj_b.jpg

Barışarock'ın yaklaştığı şu günlerde, internette çevre içerikli ve savaş karşıtı bir klibin döndüğünü gördük. Klibi indirip izlediğimizde çevreye olan acımasız saldırıların görüntülerine "bu kadarı da YUH artık" diyerek eşlik ettik; kederlendik... Yuh şarkısını ve klibi bizlere kazandıran Objektif grubunu kayıt stüdyosunda suçüstü yakaladık ve bize saldığı bu kederin hesabını sorduk. (alıntıdır)

röportajı okumak için aşağıdaki linke tıkla8O

:arrow: http://www.anatolianrock.com/objektif_vecdi_yucalan_roportaj.php

8)

Bu kadar vurucu bir Klip TürkRock Tarihinde ilk defa yayınlandı.Vecdi Yücalan Rockbank sitesinde bir söyleşi yapmış.Okumak isteyenler için adres..

http://www.therockbank.net/soylesiler/174,OBJEKTiF

Vecdi abi sizi ilk kez Kasdav'ın elemelerinde dinlemiştim... Bendeki şans da ilk dinleyişimde canlı olarak karşımdaydınız... Herhalde bu herkese kısmet olmaz... :D:D:D

Kasdavda bizi içeri almamışlardı.Son anda atlatıp girdik ama ancak son 3 parçaya yetişebildik.Loş akşamlar muhteşemdi...

Gözlerime inanamıyorum.Objektif Barışa Rockta yok.Geçen yıldan herkez var Objektif yok.Herhalde en başarılı gurup olmasını çekemediler..Yanındayız Vecdi abi.

karşı festivalle ilgili

yazmayayım susayım dedim ama yok çat diye çatlayacağım bu düşüncelerimi bir şekilde paylaşmazsam.. vallahi kimse kızmasın darılmasın üzerine alınmasın ve beni de bunları konusmanın yeri burasımı diye eleştirmesin ( bu hakkınız saklıdır)

şimdi bu memlekette" festival" adı altında düzenlenen bir organizasyon var adı da "rock'n coke" bak bak isme bak.. bir kere coca cola nın ve temsil ettiği kültürün rock müzik le alakası ne bunu anlayabilmiş değilim.. tamam bunlar pek takmadığımız şeyler onlar orada tepinsin dursunlar dünya çok güzel diye...bizi ilgilendiren bu değil.. Hemen bir karşı atak olarak ve adına da " karşı festival " denilerek barışarock organize ediliyor.. eyvallah bu da son derece isabetli bir hadise...bakın kimse bana katılmak zorunda değil bu söylediklerimi kabul etmek zorunda da değil bunlar sadece benim şahsi görüş gözlem ve fikirlerimdir ve hepsinin de her platform da arkasında olduğumu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim...geçen yıl davet etme inceliğini gösteren insanları kırmadık geldik tamda festival alanının hakim noktasından olan biten her şeyi göslemleyebildik...Çok üzülerek söylüyorum ben geçen yıl orada hiçte öyle KARŞI bir kitle görmedim.. bulduğu her ağacın altında sevişen deli gibi alkol ve uyuşturucu tüketen müziğin yaşattığı çoşkuyla şuursuzca eğlenip azıp çosan arada bir kaç ( gerçekten karşı) arkadaşın yönlendirmesiyle barış mesajları içeren sloganlar atan ama hemen 30 saniye sonra elindeki şişenin dibine düşen bir kitle vardı geçen yıl.. bu tanıma uymayanlar yokmuydu elbette vardı.. ama bir araya geldiklerinde pekte bir bütün oluşturmuyorlardı.. sonuçta festivalin genel imajını oluturan taraf değillerdi bana göre...hadi oradaki 20/30 bin kişinin önemi yok.. sonuçta bu organizasyon medyada da az da olsa yer buldu.yani hiç bir şey olmadıysa da en azından insanlar rock'n coke a ve onun sembolize ettiği her şeye karşı bir tepki olduğunu kıyısından köşesinden gördü...ben burada Objektif şunları yapmıştır bunları yapmıştır vay efendim buna rağmen barışarock a davet edilmememişlerdir bunu yapan şöyledir böyledir diye ezik ezik zırvalamayacağım...bu zaten dünyanın en büyük ayıplarından biri bana göre... sadece şunu aksini kimsenin bana kabul ettiremeyeceği şekilde söylemeliyim ki.. barışarock ın hiç bir şeye karşı olduğu yok...haa bu objektif e bu sene sahne vermediler diye mi.. tabiki hayır...olabilir bu bir sürü neden olabilir bunun için.. ama sen objektif i yada o misyonda o vizyona sahip bir grubu konser programına dahil etmiyorsan ben şöyle düşünürüm... aa demek ki aynı yoldan giden başkalarına söz hakkı verilecek bu yıl.. tabi tabi öyle olmalı objektif yok demek ki aynı sözün sahibi başka birileri var... hemen heyecanla www.barisarock.org a giriliiiiirrr kimler çalacak hoop bir tık...aaa o da ne...yaptıkları işler ve backgroundu o organizasyonda yer almalarını sağlayacak 5 grup yada kişi anca var.....neden biliyormusunuz.. bu adamlar biraz daha popüler oldukları için kendi kitlelerini çeksin getirsin daha kalabalık olunsun bağırınca daha çok ses çıksın daha çok gazeteci daha çok televizyon vs..vs..olsun olsun olsun.. tamam olsun da.. olunca ne olacak....bence bi numara olmaz.. mor ve ötesi rock'n coke ta çıkmıyor sebeplerini de şu şu şu diye ortaya koyuyor ama aynı sene adamı fanta festivalinde izliyorsunuz...hani kardeş ne oldu o sebepler...yazıklar olsun diyorum başka bir şey demiyorum..objektif e yer vermeyebilirsin ama objektifin misyonunu taşıyan ve söz sırasını bekleyen başka birine açarsın organizasyonunu...söyleyin bana neye inanmalıyım.. ben listedekilerin hiç birinin müzisyenliğini tartışmıyorum çoğu on numara müzik yapıyor ama bulunacakları sahneyi yaptıkları müziğin içeriği belirlemez mi sizce de...bu sene barışarock un düzenlediği ve başladığı saatlerde barışarock ınkinden çok daha karşı bir tepki gösterip oturup evde bir bidon yayık ayranı içeceğim.. çünkü o ayranı içip geğirmek bile barışarock ta bulunmaktan çok daha karşı bir tavır olacak bana göre...... vecdi abi kızma bu söylediklerim için bana..kafam bozuk...

Rockncoke rock fesivali mi?Öleyse rock müziğin tanımı değişti...Rock müzik elektro gitarlı,davullu,baslı,drivelı gitar tonlarıyla yapılan müzik anlamına gelmez...
Gerçek rock festivaline gitmek isteyenler Barışarock'a gelsinler....

OBJEKTİF

şimdi arkadaşlar OBJEKTİF denilen bir gerçek vardır ortada kimse objektif grubunu öyle dandik veya çok popüler gruplarla karıştırmasın çoğu grup sadece şekil olsun millete sevimli gözükeyim diyerek çevre katliamlarıından bahsetmiş ve bundan dolayı sempati kazanmıştır ama OBJEKTİF grubu bunu hayat felsefesi olarak görmüş ve sözlerinede bunu yansıtmıştır barışa rock objektifi davet eder veya etmez objektif sahne performansı olarak türkiyede tektir kimse bunu değiştiremez geçen sene herkez neyin ne olduğunu gördü uyuyan insanları vecdi abinin " orada kimse varmı " "rock n roll" sesleri uyandırdı ve millet gerçekten nerde olduğunu ne için orada olduğunuda OBJEKTİF sahneye çıkınca anladı
OBJEKTİF grubu kurulmasından itibaren popüler kültürün bir markası bir imajı olmayı reddetmiştir istese olamazmıydı tabikiide olurdu ama onlar için olay sadece müzik yapmaktır bu insanlar başkaları istedi diye tavrını değiştirmez eğer barışa rock ı türkiyede kim temsil edebilir denilse OBJEKTİF grubu derim çünkü OBJEKTİF mualifmiş gibi yapıpta daha sonra saf değiştirenerden değildir OBJEKTİF dünde aynıdır bu günde.........

Geri