Umut Kuzey

Zeytinlirock festivalinde Umut Kuzey'e organizasyon görevlileri tarafından yapılan haksızlık ve saygısızlığı kınıyorum. Barış Akarsu'nun anısına tüm samimiyet ve kalbiyle sahip çıktığı için de kendisine çok teşekkür ediyorum. Hiç moralini bozma Umut abi, bizler senin arkandayız.

Evet, dün sahnede birşeyler oldu.O arada Kafepi' de içiyorduk arkadaşlarla.Şarkılarını söylüyordu.Aniden gitti sahneden.Nedense artık.Yalnız, yaptığı gafı görmezlikten gelmek olmaz.
Barış Akarsu şarkısı söylemeden geçmek olmaz dedi.Islak Islak' ı söyledi.
Tamam, Barış Akarsu' yu anman güzel bir şey; ama şarkının asıl sahibini unutup ta, o şarkıya Barış' ın şarkısı olarak söylemek çok yanlış.Vefat ettiyse Cem Karaca' da vefat etti.Saygıysa, O' na da saygı göstermesi gerekirdi.
(Not:Barış Akarsu' ya karşı olduğumu düşünmeyin.Aksine çok severim kendisini.Tekrar Allah rahmet eylesin kendisine)

Tamam, Barış Akarsu' yu anman güzel bir şey; ama şarkının asıl sahibini unutup ta, o şarkıya Barış' ın şarkısı olarak söylemek çok yanlış.Vefat ettiyse Cem Karaca' da vefat etti.Saygıysa, O' na da saygı göstermesi gerekirdi

................................

walla bu şekilde bir söylem yapıp ıslak ıslak parçasını sölemişse bence de yanlış yapmış. ne kadar kendisini iyi tanısamda muhabbetliğimiz olsada bu durumu pek yakıştıramadım doğrusu. parça sahibine yapılan bir haksızlık olmuş açıkcası sanırım ve organizasyon görevlileride tabiiki bu durumdan rahatsız olmuş anlaşılan... bence barış akarsunun kendisine ait olan parçalarından söyleseymişti daha güsel olurmuştu...

bu kişi hep böyleki proğramını bi kere izleyim diyorum sonuna kadar asla dayanamıyorum konuşmasını hiç beceremiyor çok bozuk cümleler kuruyor bence agzına hakim olamayan hiçbişeye hakim olamaz

-GUITARIST- demiş ki:
Evet, dün sahnede birşeyler oldu.O arada Kafepi' de içiyorduk arkadaşlarla.Şarkılarını söylüyordu.Aniden gitti sahneden.Nedense artık.Yalnız, yaptığı gafı görmezlikten gelmek olmaz.
Tamam, Barış Akarsu' yu anman güzel bir şey; ama şarkının asıl sahibini unutup ta, o şarkıya Barış' ın şarkısı olarak söylemek çok yanlış.Vefat ettiyse Cem Karaca' da vefat etti.Saygıysa, O' na da saygı göstermesi gerekirdi.
(Not:Barış Akarsu' ya karşı olduğumu düşünmeyin.Aksine çok severim kendisini.Tekrar Allah rahmet eylesin kendisine)

Hayretle yazdıklarını okudum.Ben sahnenin önündeydim arkadaşlar.Heralde siz Kafebi içerken kaçırdınız.Umut Kuzey Barış Akarsu'nun " ben" şarkısını söyleyecektiki arkadaşların bir kısmı Islak Iıslak diye bağırınca oda " Islak Islağı istiyorsanız onu söyleyeyim dedi" Yani Cem Karaca ya vefasızlık yapacak bir insan değil, yapmazda.Eminim o her rock müzisyeni için bütün içtenliğiyle vefalı davranır.Herşeyi kıçından anlamaya ne kadar meraklısınız ya..Umut Kuzey süper performans gösterdi.O gün performans yapan diğer grupları ise yok sayıyorum, Mor ve ötesi dışında..

ThE_MaFFicK demiş ki:
ya evet bir müzisyen olabilir ona bir şey demiyorumda
program sunmak gerçekten ona yakışmıyor..
çok emanet gibi duruyor..

Gelelim çekemeyenlere...Umut Kuzey'in programında şu ana kadar Bulutsuzluk özlemi,Moğollar,Ogün Sanlısoy;Aylin Aslım,Mavi Sakal,Manga,Emre Aydın,Gripin,Çilekeş,Yüksek Sadakat,Erkin Koray gibi pek çok rock sanatçısı katıldı.Emin ol onlar senden daha dikkatli davranıp kaliteli program hangisi diye seçiyordur.En azından sunumu enerjik, espirili,içten olduğu için insanlar onu seviyor.İki yüzlü sunuculardan değil.Örnek istersen onuda veririm

gencrock_fest demiş ki:
Tamam, Barış Akarsu' yu anman güzel bir şey; ama şarkının asıl sahibini unutup ta, o şarkıya Barış' ın şarkısı olarak söylemek çok yanlış.Vefat ettiyse Cem Karaca' da vefat etti.Saygıysa, O' na da saygı göstermesi gerekirdi

................................

walla bu şekilde bir söylem yapıp ıslak ıslak parçasını sölemişse bence de yanlış yapmış. ne kadar kendisini iyi tanısamda muhabbetliğimiz olsada bu durumu pek yakıştıramadım doğrusu. parça sahibine yapılan bir haksızlık olmuş açıkcası sanırım ve organizasyon görevlileride tabiiki bu durumdan rahatsız olmuş anlaşılan... bence barış akarsunun kendisine ait olan parçalarından söyleseymişti daha güsel olurmuştu...

Orada sahne önünde olan birisi olarak gerçekleri anlatayımda çarptırmayın.Umut Kuzey önce Barış Akarsu nun "Ben" şarkısısnı söyleyip, sonra son bir şarkı söyleyip veda edeceğini söyledi..Ancak o Barış severler İçin Islak Islak şarkısını söyleyip, son şarkısını söylemeye başlayınca süre doldu diyerek, kendilerine televizyon programından sürekli destek olan Umut Kuzey in süresi doldu diyerek tesisatı kapattılar.Asıl terbiyesizliği 5 dakika süre vermeyerek tesisatı kapatan organizasyon yaptı.Bir sanatçı son şarkımı söylüyorum demesine rağmen , o şarkı söylerken tesisatı kapatana ne denir.Rock kültüründen, dayanışmasından bihaber insanlar.

saykodelikzade demiş ki:
bu kişi hep böyleki proğramını bi kere izleyim diyorum sonuna kadar asla dayanamıyorum konuşmasını hiç beceremiyor çok bozuk cümleler kuruyor bence agzına hakim olamayan hiçbişeye hakim olamaz

Sen deyyus değilmisin? Hani siteye hakaret yazdığın için siteden atılan.Yerel bir radyo da program yaptığını sanan ve Kedi ulaşamadığı ete mundar der zihniyetinde olan arkadaşım.Ne oldu sana program şansı veren olmadı mı?Umut Kuzey de yerel bir TV iki yıl program yapmış, deneyimi var. Unutma TV ciler programcılıktan senden daha iyi anlarlar. Yoksa Umut Kuzey ulusal bir kanalda program yapabilirmiy di? Sen istediğin kadar konuş, altın yere düşmekle değer kaybetmez.Ben senin yerinde olsam daha çok çalışırdım.Sağa sola b.k atacağıma çaba sarfederdim. Gerçi şu ana kadar keşfedilmediysen senden birşey olmaz.

mavie demiş ki:
saykodelikzade demiş ki:

Sen deyyus değilmisin? Hani siteye hakaret yazdığın için siteden atılan.Yerel bir radyo da program yaptığını sanan ve Kedi ulaşamadığı ete mundar der zihniyetinde olan arkadaşım.Ne oldu sana program şansı veren olmadı mı?Umut Kuzey de yerel bir TV iki yıl program yapmış, deneyimi var. Unutma TV ciler programcılıktan senden daha iyi anlarlar. Yoksa Umut Kuzey ulusal bir kanalda program yapabilirmiy di? Sen istediğin kadar konuş, altın yere düşmekle değer kaybetmez.Ben senin yerinde olsam daha çok çalışırdım.Sağa sola b.k atacağıma çaba sarfederdim. Gerçi şu ana kadar keşfedilmediysen senden birşey olmaz.

Ehehhh programcıydım eskiden dogru ama değilim yayın yönetmeniği yapıyorum ve senin dediğin gibi ulusal bir kanalda çalışma gibi bir planım yok okulum bitirip işime bakma derdindeyim yanımda çalışan elemanlar,dostlarım bile benim refaransımla ulusal kanallarda çalışmakta yani senin söylediklerin çok saçma böyle bişey istesem rahatlıkla yapardım eskiden yereldede olsa hakkını vererek yaptım o işi kalitesini sen belirleyemezsin ki (dinlediğine inanmıyorum) bu kişinin yaptığıyla asla karşılaştırılamazdı yapılan iş hakkımda bilip bilmeden yazmayın ben bu işin üniversitede eğitimini gördüm ama yinede programcıyım demem bunu yapmak yetenek ister bilginin ötesinde ve bu herkes tarafından görülüyor ki bu şarkıcıda yok niye anlamıyosunuzki bizimki karalama değil kişinin yetersizliğini belirtmedir güven erkin erkal da eğitimsiz alaylı bi kişidir ama sokak insanıdır muhabbeti çekilir dinletir kendisini ama umut kuzey in programı bastan sona bir bütünlügü olmayan bir programdır buda bu işin kötü bir iş oldugunu gösterir ben teknik olarak bahsediyorum sevgili arkadaşım anlamayabilirsin, üstte hangi isimlerin programa konuk olduğu yazılmış bunlar program seçen insanlar değilki zaten 2,3 program var mecburen bunlara katılcaklar

Sudenazz demiş ki:
-GUITARIST- demiş ki:

Hayretle yazdıklarını okudum.Ben sahnenin önündeydim arkadaşlar.Heralde siz Kafebi içerken kaçırdınız.Umut Kuzey Barış Akarsu'nun " ben" şarkısını söyleyecektiki arkadaşların bir kısmı Islak Iıslak diye bağırınca oda " Islak Islağı istiyorsanız onu söyleyeyim dedi" Yani Cem Karaca ya vefasızlık yapacak bir insan değil, yapmazda.Eminim o her rock müzisyeni için bütün içtenliğiyle vefalı davranır.Herşeyi kıçından anlamaya ne kadar meraklısınız ya..Umut Kuzey süper performans gösterdi.O gün performans yapan diğer grupları ise yok sayıyorum, Mor ve ötesi dışında..

Bu konunun açıklığa kavuşmasına sevindim.. Yalnız ne olursa olsun (istekler dahil) , herkes kendi şarkılarıyla anılmalıdır diye düşünüyorum..
Sonuçta Barış da Islak Islak'ı ve diğer pek şarkısını Cem Karaca'yı yaşatmak adına söylüyordu kendince, yapabildiği ölçüde.. Şimdi gidenleri yaşatmak geride kalanlara düşüyor.. O yüzden eleştirilerimizi dozunda yapıp insanların çabasını boşa çıkarmayalım.. Kaybettiimiz hiçbir değer unutulmamalı..

Sudenazz demiş ki:
Herşeyi kıçından anlamaya ne kadar meraklısınız ya..
Şu cümleye takıldım :!: Dikkat et söylemlerine.Sanatçıyı sevebilrsin, destekleyebilirsin, koruyabilirsin.Görüyorum ki, O' na karşı eleştiriye tahammül edemiyorsun.Sadece bu bahsedilenler olsa keşke Umut Kuzey için.Ama birçokları var:neyse :idea:

cok canlı

bence gayet guzel alternatıf rock yapmakta bu arkdas gayet guzel bı sarkısı war bıde lımewıreden buldum bence cok saglam bı adam

merhaba gherkese nedir bu alıp veremedğiniz umut kuzeyle adam işini yapıyor sürekli medyada kalabilmek için salak salak seylerle uğrasmıyor anadolurock yapıyor yada yapmıyor bu onun sorunu dinleyen dinler dinlemeyen dinlemez bu kadar basit

tv programanıa gelince sürekli takip ediyorum hatası olabilir buda insanlık halidir kim tv programı sunarken canlı yayında hata yapmıyor ki

sürekli kendini geliştiriyor sanrıım yeni albüm içinde kolları sıvar çünkü zamanı geldi diye düşünüyorum

tv programında kendi parçalarını söylerse çok daha iyi olur kırmızıgül dayanamıyorum kalbinde ölmeye geldim kar gibi parçaları daha sık okursa bazı kişilere iyi yanıt vermiş olur

kan doldu avuçlarım adlı parça yeter ya

aynen devam umut kuzey

Geri