Umut Kuzey

klibi izledim... eline gitarı hiç almasaymış keşke... anca.. yada alsın alsın öyle dan dan vursun işte çalıyo gibi güzel karizma görünür ;) bir de türkiyede murat göğebakan vs. devirleri geride kalmadı mı? ayrıca sesini beğenmedim.

MuZzY demiş ki:
klibi izledim... eline gitarı hiç almasaymış keşke... anca.. yada alsın alsın öyle dan dan vursun işte çalıyo gibi güzel karizma görünür ;) bir de türkiyede murat göğebakan vs. devirleri geride kalmadı mı? ayrıca sesini beğenmedim.

Önyargılı davranmak gelenekmi oldu.Albümdeki çoğu şarkı Dan dan çalıyo dediğin şahsa ait.Albümün düzenlemeleride.Kaldıki dün akşam Olimpia wish teki konserindeydim.Canlı performansı süper.Çok beğendim.Ekibide çok iyiydi.Şunu anladımki Umut Kuzey bir konser sanatçısı.Özellikle "Kırmızı gül" şarkısı muhteşem.BU şarkıya mutlaka klip çekilmeli..

dün geceumut kuzey in albüm tanıtım konserindeydim ve inanılmaz bir gece geçirdim umut kuzeyin canlı performansı her zamanki gibi muhteşemdi.ve konser çok renkli geçti sewenlerinin de yanlız bırakmadığı konserde herkesten gerek performansı ile gerekse şarkılarıyla ile dinleyicilerden tam not aldı

aşırı bir gelenek tarzı olmuş gidiyor açıkcası bana görede... acaba ne bekliyorlar veya insanlardan ne tarz bir müzik yapmalarını bekliyorlar merak ediyorum...

MuZzY kimleri dinliyorsun bu arada oda hani az çok merak konum oldu doğrusu? sen acaba eline gitar aldığında neler yapabiliyorsun? veya çık meydana da hünerlerini görelim...

ben muzzy e sonuna kadar katılıyorum az bile soylemiş zevk renk olayıdır sevenm sever saygı duymak gerekr ama ben onun yaptığı müziğe rock demem rock sadece bateri ve electro soundları üzerine söz yazmak olamamlı ztn değil de

ozaman günümüzde piyasa olmuş ve rock kategorisine koydumuz insanlara neden rockçı diye geçiniyoruz! rock müziği bilmeyen dinlemeyen bir çok insan popüler kültür sayesinde adı çıkmış isimleri dinleyerek bizlerde onları rock kategorisine koyarak rockçı göstermiş olmuyormuyuz!!!

dediğin cok doğru ama ben bunu yapmıyorum ben kendime rockerım diyorum bunun doğrultusunda da popüler kültüre karsıyım zaten sadece ticari kaygılarla yapılan albümlerden nefret ediyorum özentilerden nefret ediyorum siyah giyip küpe taktaıktan sonra duyduğu her bateri sesinde kafa sallayan insanlar benim için rocker değil umut kuzeyin de sarkı sözlerinin rockın özüne uymadığını, ticari kaygılardan dolayı daha büyük bir kitleye hitap etsin diye yazıldığını düşünüyorum

ama bunu rock ın bir alt dalına koyabiliriz sonuçta. çünkü o kadar çok alt dalı var ki... değilmi? tutupta buna pop albümü dicek halimiz yok yani!

bi çok albüm günümüzde ticari amaçla yapılıyor zaten... ama bu albüm ticari kaygı taşımış olsaydı umut farklı olurdu bana göre ve pop albümü yapardı. ve üstünde imkanların doğrultusunda en iyisi yapılmaya çalışılmış ve en iyi isimlerle çalışılmış bir albüm...

umut kuzeyin albümü zaten pop bir albümdür. pop= popüler kültür demektir. şu an umut kuzeyin yaptığı popüler bir olaydır= arabesk-rock karışımı sound sözler aşk üzerine,, vokal de arabeskciler gibi. ben gitarı çalarım ya da çalmam, ben iyi olanı dinlerim. umut kuzey benden iyi gitar çalıyo diye onu dinleyecek değilim veya ben ondan iyi çalıyorum diye dinlemeyecek de değilim. zevk meselesi... albümde gitar çalıyor mu bilmem ama klibinde kesinlikle ritimlerle uyumlu değil... yaptığı atraksiyonlar alakasız. sırf milleti özendirmek gaza getirmek amaclı yapılmış hareketler var. bunları söyleyince kötü olurum dorumda :D neyse herkes istediğini dinlesin. izin veriyorum . valla.

bu arada penaber.. kimleri dinlediğimi mi saycam abi... sen kimleri dinliyosun? dur tahmin ediyim,, haluk levent, umut kuzey, murat kekilli,murat göğebakan...? sen 84le yüksek sadakatı da çok seversin bence..( iyi piyasa döndürüyolar şerefsizim) cevabını özel mesajla yazarsan yanıt veririm

mavie demiş ki:
MuZzY demiş ki:

Önyargılı davranmak gelenekmi oldu.Albümdeki çoğu şarkı Dan dan çalıyo dediğin şahsa ait.Albümün düzenlemeleride.Kaldıki dün akşam Olimpia wish teki konserindeydim.Canlı performansı süper.Çok beğendim.Ekibide çok iyiydi.Şunu anladımki Umut Kuzey bir konser sanatçısı.Özellikle "Kırmızı gül" şarkısı muhteşem.BU şarkıya mutlaka klip çekilmeli..

gitar çalmasını biliyor musun?,, ben az çok çalarım. ritimim fena değildir. benim bahsettiğim söz yazmak değil ki... albümde gitarlar metin türkcana ait diye biliyorum ben. umut kuzey kayıtta çalmış olamaz diye düşünüyorum ( ayrıca bi günde ahbap olduk :p umut kuzey kim :D )

ben de rock bi albüm yaparsam şarkılarım hazır

1. kalbimdesin
2. sensiz geceler geçmiyor
3. neden terkettin beni
4. ceylan gözlüm
5. neredesin
6. isyanım allaha
7. aşk
8. meşk
9. kalbimdesin remix

ilk klibi kalbimdesin, 2.klibi de kalbimdesin remixe çekeriz biyik ihtimal

Sevmek zor şeydir,sevmeyi bilmeyen sevgisiz kalır..

Sevgili arkadaşlar..

Bu başlık altında yazılanları mümkün olduğunca takip etmeye çalışıyorum...Fakat ne zaman baksam,sanki büyük bir karalama kampanyasının ön çalışması gibi görüyorum yazılanları..Bir kaç arkadaşımız sadece negatif elektrik saçarak tüm olumsuz düşüncelerini umut kuzey başlığı altında bir kitap haline getirmeye uğraşıyor galiba..ben şu ana kadar bu siteye giren arkadaşlarımıza zarar verecek herhangi bir şey yapmadığımı yada yazı yazmadığımı düşünüyorum..Bir konuyu özellikle vurgulamak istiyorum,müzik evrenseldir ve sürekli gelişim içindedir..eğer herkesin beğeneceği ve dinleyince eğleneceği bir tarz müzik yapmak isteseydim(ki bu pop olurdu)2 yıl albüme kafa patlatmazdım..ve herkes aynı düşüncede olup aynı müziği sevseydi,müziğin gelişimi ve insanların müzikal gelişimi nerede kalırdı..ben büyük zorluklarla ve maddi sıkıntılarla ikinci albüme emek verip yapayım,sürekli oradan oraya koşup müzik yapmak için uğraş vereyim,sonra sadece bir nick alarak yada üye olarak bu kadar emeğe saygısızlık yazıları yazılsın..Bunu ne insanlık anlayışım,nede müzikal değerlerim kaldırmıyor..Beğenmeyen,albümümü almaz..ama asla ne şartlarda olursa olsun yaptığım işe ve beni seven insanlara hakaret edemez..Yapıcı eleştiriler yazıldığı sürece tabiki mutlu olurum,hatta yazanlarla birebir görüşürüm,kendini geliştirmek için yapıcı eleştirileri dinlemekten aciz değilim.Fakat bu başlık altında,profesyonel müzik yapmamış arkadaşlarımızdan,hepimizin müzik bilmeden müzik hakkında eleştiri yaptığını düşündüğümüz popstar yarışmalarındaki Armağan Çağlayan tarzında yıpratıcı,karalayıcı eleştiriler gelecekse,Umut Kuzey başlığı olmasın..Sevmek zorunda değilsiniz..Sevmek zor şeydir,sevmeyi bilmeyen sevgisiz kalır..

Sevgiler

Umut Kuzey

pop albümde ne tür bir sound albüm yer alır söyler misin bana dostum? o halde bu kategoride bir çok insanın ismini çıkarmamız lazım :idea: yabancılar bu işi çok iyi yapıyor evet doğrudur. ama onların tarzında yapıcaz diye kendi özümüzü ve benliğimizi kaybedersek bunun bir anlamı olmaz. sana kimse senden iyi gitar çalıyor dinleyeceksin diye bişey diyen olmadı. ne tür bir gaza getirme gibi hareketler var açıklarsan sevinirim :?: herkes elbette istediğini dinlemekte serbest. senin gibi valla izin veriyorum gibi saçma kelime espiri olsun diye kullanılamaz :!: :? kötü olmanı gerektircek bişi yok ortada... fikrini ve düşüncesini herkes söylemekte serbest ama seviyeyi aşmadan ve bilgisizce konuşmadan :idea: :!:

evet kimleri dinlediğini say bakalımda bizde ona göre diyelim bişeyler. :arrow:

saydın isimlerden ikisini dinlemiyorum :!: murat kekilli ve murat göğebakan. umut kuzey tanıdığım ve sevdiğim bir abimdir. her zaman eleştirel fikirlerimide iletmişimdir ve söylemişimdir. müziğe hiç olmazsa emek vererek bişeyler yapmaya çalışan bir insan benim için :idea:

haluk levent e gelince onu burda tartışmak istemiyorum :evil: evet dinliyorum :idea: tr de rock müziğin önderi olmuş bir ismi dinliyosun diyebilme durumu hiç hoş değil açıkcası. doğru son zamanlarda iyi şeyler ortaya dökemedi popüler kültürün oluşturduğu etkilerden dolayı. ama hakkını yemeye kimsenin hakkı yoktur :!: bir nevi onun önderliğine bu rock müzik piyasası gelişti...

kulağa hoş gelen müziği dinlerim :idea: :!:

yap bakalım albümünüde görelim sayın MuZzY :idea: :!: :evil:

Umut abi yazdığın yazıya gelince kısaca şunu demek istiyorum. karalama dediğin tarzdaki yazılar her sanatçının forum kısmında vardır az çok. bu bir sana özel olarak değil yani :) o yüzden rahat olabilirsin abicim. yazan istediğini yazsın diyorum. yaptıklarını ve müziğe karşı saygını sevgini ve harcadığın emeği bilen biliyor...

saygılarımla...

burda kimse karalama kampanyası yapmıyor bence.umut kuzey gibi bi düşman da yok ortada.biz eğer türk rockının gelişmeyiniistiyorsak bunu baltalayanlara karşı tepkimiz mutlaka olacaktır.emeğe saygı mutlaka var.kimsenin içini açıp duygularını anlayamayız.
ama umut kuzey ve 84 başta bu iki isim türk rockına zarar vermektedir ve devamı da gelecektir.ama müzik kimsenin isteklerini tatmin edeceği bir şey!!! değildir.tepkimiz bundandır...saygılar sevgiler.....

ben anlatamıyorum galiba ahala müzik evrenseldir fln yazmıssınız evet evrenseldir ona itiarazım yok ama ROCK MÜZİK DEÐİLDİR ROCK BİR KÜLTÜRDÜR...arkadaslar ben umut kuzeyi hayatımda hiç görmedim tanımıyorum belki cok cok iyi bir insandır zaten adamın karakterine fln kimse laf soylemiyor ben kötü müzik yapıyorda demiyorum belkide cok cok iyi müzik yapıyodur mükemmel gitar çalıodur ama yaptığı kesinlikle rock değil rock müzik bateri ve gitar soundlarının üzerine söz yazmak değildir rock ta amaç olmalı isyan olmalı tepki olmalı daha iyi bir şeyler için yol göstermeli rock şekilciliğe karsı olmalı....

penaber demiş ki:
pop albümde ne tür bir sound albüm yer alır söyler misin bana dostum? o halde bu kategoride bir çok insanın ismini çıkarmamız lazım :idea: yabancılar bu işi çok iyi yapıyor evet doğrudur. ama onların tarzında yapıcaz diye kendi özümüzü ve benliğimizi kaybedersek bunun bir anlamı olmaz. sana kimse senden iyi gitar çalıyor dinleyeceksin diye bişey diyen olmadı. ne tür bir gaza getirme gibi hareketler var açıklarsan sevinirim :?: herkes elbette istediğini dinlemekte serbest. senin gibi valla izin veriyorum gibi saçma kelime espiri olsun diye kullanılamaz :!: :? kötü olmanı gerektircek bişi yok ortada... fikrini ve düşüncesini herkes söylemekte serbest ama seviyeyi aşmadan ve bilgisizce konuşmadan :idea: :!:

evet kimleri dinlediğini say bakalımda bizde ona göre diyelim bişeyler. :arrow:

saydın isimlerden ikisini dinlemiyorum :!: murat kekilli ve murat göğebakan. umut kuzey tanıdığım ve sevdiğim bir abimdir. her zaman eleştirel fikirlerimide iletmişimdir ve söylemişimdir. müziğe hiç olmazsa emek vererek bişeyler yapmaya çalışan bir insan benim için :idea:

haluk levent e gelince onu burda tartışmak istemiyorum :evil: evet dinliyorum :idea: tr de rock müziğin önderi olmuş bir ismi dinliyosun diyebilme durumu hiç hoş değil açıkcası. doğru son zamanlarda iyi şeyler ortaya dökemedi popüler kültürün oluşturduğu etkilerden dolayı. ama hakkını yemeye kimsenin hakkı yoktur :!: bir nevi onun önderliğine bu rock müzik piyasası gelişti...

kulağa hoş gelen müziği dinlerim :idea: :!:

yap bakalım albümünüde görelim sayın MuZzY :idea: :!: :evil:

Umut abi yazdığın yazıya gelince kısaca şunu demek istiyorum. karalama dediğin tarzdaki yazılar her sanatçının forum kısmında vardır az çok. bu bir sana özel olarak değil yani :) o yüzden rahat olabilirsin abicim. yazan istediğini yazsın diyorum. yaptıklarını ve müziğe karşı saygını sevgini ve harcadığın emeği bilen biliyor...

saygılarımla...

kulağıma hoş geleni dinlerim diyip de şimdi bana rock öğretmeye çalışma.

umut kuzeyi karalamadım ayrıca, sadece yaptığı türü sevmiyorum. ve de klibinde gitar çalar gibi yapmış, gazlamışlar. onu anlatmaya çalıştım. çalar çalmaz o beni ilgilendirmez.

müzik hayatında kendisine başarılar dilerim

eticin ; karalama kampanyası gibi bir düşünce aşamasında değil kimse ve bu bir çok sanatçı üzerinde de forumlarında hani eleştirel olunca veya farklı amaçlara yönelince yazan insanlar tabiiki hoş olmuyor.

umut kuzey zaten yıllardır tanınmamış olsada müzik piyasasının içinde idi kendisi. umut adı altında ilk albümünü çıkardı kendisi. soyad neden eklendi dicek olursan o konuda bişey diyemicem. fikrimi sordular uygun olmaz dedim ama dememle kaldı sadece :idea:

o halde bu forum başlı altında bir çok isim turk rockına zarar veriyor bana göre :!: :arrow: neden sadece 84 ve umut kuzey üzerinde yoğunlaştın ki :? :roll: rock müzik yapıyorum deyip geçinen bir çok grup var piyasada neden bunlara bişey diyemiyorsunuz ki :idea: sadece 84 ve umut kuzeyden mi ibaret yani zarar verilme durumu :roll: :?

johnyturhan ; evet haklısın rock nir kültürdür. karakterinede laf söyleyen yok oda doğru. isyan olmalı tepki olmalı evet işte burda sana tamamen katılıyorum. hadi umut kuzeyi rock kategorisine bu sebepten dolayı almıuyoruz diyelim :arrow: peki o halde günümüzde piyasa olmuş isimlere neden bişey demiyoruz :?: umut tan daha çok piyasalaşmış ve bu isimleri de bu tür forumlarda rock müzik kategorilerine koyup müziğinde hiçbir isyanı ve tepkisi olmayan isimler var :idea: :!:

rock müzik olarak bir çok alt dala ayrılmaya başladı kendi çapında. ama bu albüme pop derseniz veya popüler kültür açısından ele alırsak yanlış olur. çalışılan isimler rock camiasının ve o müziği yapan isimlerle çalışan insanlar. hangi sanatçının her bir parçası isyan veya tepki belirtiyor :idea: :?: tamamı tepkiden veya isyandan ibaret bir albüm varmı piyasada :? çok fazla takip edemiyorum açıkcası vardırda belki ama bana örnek verin bende dinleyip neye tepki veya isyan oldunu görmek isterim. GÜNÜMÜZDE ROCK KÜLTÜRÜNÜN AMACI SAPMIŞ DURUMDA MAALESEF... :idea:

MuZzY; abi istedim cevapları alamadım nedense :idea: sana rock öğretmeye kalkcak gibi bişeyle uğraşmam zaten :!: hekresin rengi ve zevki farklıdır :arrow:

neyse sende müziğini icra et ve tepkini isyanını gösterde ahanda harbiden delikanlıca bir ROCK ALBÜMÜ OLMUŞ DİYELİM :idea: 8)

MuZzY demiş ki:
.................................................................

kulağıma hoş geleni dinlerim diyip de şimdi bana rock öğretmeye çalışma.

umut kuzeyi karalamadım ayrıca, sadece yaptığı türü sevmiyorum. ve de klibinde gitar çalar gibi yapmış, gazlamışlar. onu anlatmaya çalıştım. çalar çalmaz o beni ilgilendirmez.

müzik hayatında kendisine başarılar dilerim

Demiş.Bence daha çok konuşma, bilgisizliğini insanlar daha çok anlamasın.Umut Kuzey için klibinde çalar gibi yapmış demişsin. 8O Oysa bu işten anlayan herkes bilirki bütün kliplerde çalar ve yine çalar gibi yapılır.Ve Sonra yönetmen denen şahsiyet yaklaşık üç-dört saatlik görüntü içerisinde montaj yaparak 5 dakikalık görüntü oluşturur.Yani bu klipten Umut Kuzey'in gitar çalmayı bilmediğini değil,Klip yönetmenin iyi montaj yapamadığını, senkronları oturtamadığını çıkartman lazım.Kaldı ki bestelerini gitarla yapan ve canlı yayınlarına gitarla katılan ve sahnede gitar çalan birisine çamur atman ne derece doğru.

eticin demiş ki:
burda kimse karalama kampanyası yapmıyor bence.umut kuzey gibi bi düşman da yok ortada.biz eğer türk rockının gelişmeyiniistiyorsak bunu baltalayanlara karşı tepkimiz mutlaka olacaktır.emeğe saygı mutlaka var.kimsenin içini açıp duygularını anlayamayız.
ama umut kuzey ve 84 başta bu iki isim türk rockına zarar vermektedir ve devamı da gelecektir.ama müzik kimsenin isteklerini tatmin edeceği bir şey!!! değildir.tepkimiz bundandır...saygılar sevgiler.....

Tek sorum var,neden Rock müzik değilde, türk rock kelimesini kullanıyorsun?Madem Türk Rock diyorsun, bu şarkıların Türk melodilerinden etkilenmesinden , türk motifleri ile beraber yer almasından daha doğal ne olabilir. Bence Rock müzik zaten yabancı bir müziktir.Müzik evrenseldir doğru.Bizde Rock müziğini sevdik.Hemde Türk motifleriyle iç içe sevdik.Aslını inkar edenden adam olmaz.

mavie demiş ki:
eticin demiş ki:

Tek sorum var,neden Rock müzik değilde, türk rock kelimesini kullanıyorsun?Madem Türk Rock diyorsun, bu şarkıların Türk melodilerinden etkilenmesinden , türk motifleri ile beraber yer almasından daha doğal ne olabilir. Bence Rock müzik zaten yabancı bir müziktir.Müzik evrenseldir doğru.Bizde Rock müziğini sevdik.Hemde Türk motifleriyle iç içe sevdik.Aslını inkar edenden adam olmaz.

biz bunu adam gibi yapanları seviyoruz.türk motiflerini kullanamamasından yakınıyorum ya kardeşim allah allah.ısrarla lafı başka yana çekiyosunuz ya..tek sorununuz bu değil ya neyse..cevap vermiycem size

malesef rock amacından saptı ve doğru artık benim dediğim tazrda rock yapan cok az insan-grup var ama sebebi bu işte..kimsenin buna tepki gostermemesi insanların rock ın ne olduunu bilmeden rock dinlemesi bu hale getirdi olayı umut kuzeyde belkide zincirin son halkalarından biri yeni albümlere bir bakın sadece türkiye için değil yutrdısındada boyle hepsi eski rock albümlerindne cok farklı.. umut kuzeyi bu yuzden suclamak biraz ağır olur..ama keske boyle bir sarkı boyle bir klip yerine sürekli olarak bahsettim rockın ozune uyan bi calsıam yapsaydı bizde burda alkıslasaydık..benim elestirilerm genel olrak umut kuzeye değil sisteme aslında umut kuzeyide bu sisteme uyduğu buna karsı koymadıı için elestiriyrm

Geri