Pod xt & xt live

Canneerr demiş ki:
ya bu xtlivelarda calibration yok di mi?Yani benim pedal en alt noktadayken çok çok az da olsa bir ses duyabiliyorum, volume tam kapanmıyor yani...Pek önemli değil ama düzeltme şansı var mıdır?

firmware yüklendiğinde calibration çıkıyor
en dibe getirin sonra en ileri itin falan şeklinde

Mehabalar,
önceden forumdan almış olduğum duman patchini paylaşmıştım yanlışlıkla gelen sert tepki üzerine o tonun bana ait omadığını farketmiştim.Şimi kendi yazdığım Duman tonunu ayrıca yine kendim yazmış olduğum Mvö Bir derdim var tonunu sizlerle paylaşıyorum.Benim ekipmanla orjinaline çok yakın sound elde ediyorum.umarım işiniz yarar..

Duman
http://rapidshare.de/files/9003726/Duman.l6t.html
Bir Derdim Var.
http://rapidshare.de/files/9004211/Bir_Derdim_Var.l6t.html

Not: Tonlarımızı paylaşalım arkadaşlar..

arkadaşlar bi sorum olacak..

xt live da farklı tonlar kaydediyorum..
bu tonlar arasında geçiş yapınca volume farkları oluşuyor..

her ne kadar volume seviyesini eşit yapsam da kullandıgım efectler ve amfiler değiştikçe volume ayarları da değişiyor..

evde tonları yaparken kulaktan aynı volume olduguna kanaat getirip kaydediyorum fakat sahnede yüksek volumelerde çalınca açıkça farklar gözüküyor..

bu sorunu nasıl çözerim? kulaktan değilde volumeleri dijital olarak ölçen bir program yada bir yöntem var mı?

merhaba arkadaşlar..podxtlive dan yana şansım yok gibi gözüküyo...usb bağlantısını yapamamıştım,sorun halloldu bıkac ton indirdim..bikaçgün sonra yeni indirdiğim tonları yükleyecekken aletin çalışmadığını farkettim..adaptör yanmıştı,yaptırdım..bugün ton indirmek için bağladım yine usb bağlantısı yok diyo...programları uninstall yaptım yeniden yükledim ama yine tanımıyo..kafayı yicem bu aleti her bağladığımızda tanıtıcaz mı yine...bu tarz sorunlarda neyapabiliceğimi söyleyecek arkadaşlara teşekkürler şimdiden...

Arkadaşlar yeni bir pod xt live aldım fakat bir kaç problemim var.

1-Pedal gıcırtı yapıyor ve çok sert(içini açmaya korkuyorum,çünkü şu ana kadar içini açtıtığım bütün aletler bozuldu,yağ damlatıcam galiba.Vidasını gevşetmek gerekiyomuş ama işte bunun için içini açmak lazım)

2-Pedalın üst kısmı nın altında bi yuvarlak plastik var hafif şeffaf gibi,o bende çatlak görünüyo,acaba bi zararı varmı(Mesela kuvvetli bastırınca waha dönüyo ya,işte bende dönmüyo,bunlan alakası olabilirmi.

3-Pedalı podun içinden waha getirdiğimdede,pedal en düşük durumdayken minumum %12 oluyo,sıfıra ayarlıyorum ama basıp çektikten sonra gene &12 oluyo minumum.

Pedal hariç hiçbir problemim yok.Tek problemim pedal

canmondo demiş ki:

1-Pedal gıcırtı yapıyor ve çok sert(içini açmaya korkuyorum,çünkü şu ana kadar içini açtıtığım bütün aletler bozuldu,yağ damlatıcam galiba.Vidasını gevşetmek gerekiyomuş ama işte bunun için içini açmak lazım)

2-Pedalın üst kısmı nın altında bi yuvarlak plastik var hafif şeffaf gibi,o bende çatlak görünüyo,acaba bi zararı varmı(Mesela kuvvetli bastırınca waha dönüyo ya,işte bende dönmüyo,bunlan alakası olabilirmi.

3-Pedalı podun içinden waha getirdiğimdede,pedal en düşük durumdayken minumum %12 oluyo,sıfıra ayarlıyorum ama basıp çektikten sonra gene &12 oluyo minumum.

Selam

-Gıcırtı problemini yandan yag damlatarak cözemezsin.içini açman gerek.anlatmıştım önceki sayfalardan birinde.
-O gördüğün şey çatlak deil.Hepimizde öyle(benm gördüğüm pod x live larda).pedalın üst ucuna abanacaksın wah-volume geçmesi içinde.ordaki swcihe değsin die demir.
alt limit 12 ise sahiden pedalın alt kısmından bi kavucuk parçasını soymalısın.

Umarm halledersin.kolay gele

SATANN055 demiş ki:
merhaba arkadaşlar..podxtlive dan yana şansım yok gibi gözüküyo...usb bağlantısını yapamamıştım,sorun halloldu bıkac ton indirdim..bikaçgün sonra yeni indirdiğim tonları yükleyecekken aletin çalışmadığını farkettim..adaptör yanmıştı,yaptırdım..bugün ton indirmek için bağladım yine usb bağlantısı yok diyo...programları uninstall yaptım yeniden yükledim ama yine tanımıyo..kafayı yicem bu aleti her bağladığımızda tanıtıcaz mı yine...bu tarz sorunlarda neyapabiliceğimi söyleyecek arkadaşlara teşekkürler şimdiden...

USb den cıkarıp tak eer pc görmüosa ya usb cıkışında bi problem var yada aletin usb cıkışında

alicem007 demiş ki:
canmondo demiş ki:

Selam

-Gıcırtı problemini yandan yag damlatarak cözemezsin.içini açman gerek.anlatmıştım önceki sayfalardan birinde.
-O gördüğün şey çatlak deil.Hepimizde öyle(benm gördüğüm pod x live larda).pedalın üst ucuna abanacaksın wah-volume geçmesi içinde.ordaki swcihe değsin die demir.
alt limit 12 ise sahiden pedalın alt kısmından bi kavucuk parçasını soymalısın.

Umarm halledersin.kolay gele

Alicem teşekkür ederim.Ben pedala inanılmaz bi derecede bastım ama gene olmadı yakında o alttaki plastiğin resmini koyucam hiç bir şekilde ne kadar bastırırsam bastırayım oraya deymiyo.Acaba plastik biraz içeri göçmüş olabilirmi?

Bide son olarak,hiç uğraşmıyıp bi tane crybaby mi alsam :D

commando aşşağıdan yukarı doğru sert bi şekilde basma.En sona getir ve üzerine çıkarmış gibi (abartma:) ) bastır hemen wahın kırmızı ışığı yanar zaten.Belkide sorunludur seninki ama bende ilk defasında basmaya kıyamıyordum yada yanlış yapıyordum..

Bu arada Hani tonlarımızı paylaşıyorduk arkadaşlar..??

evet @comando ucuna haffce bastır.üzerine yamultmiycak şekilde cıkabilirsin.o zmn geçmesi gerek.ztn normal konumda ordaki peyaz yere kdr gelmez pedal.üzerine abanınca hafif esner ve demir ordaki ufak swice basar

.Zaz ben yolladıgım pakette baya bi ton yolladım ama gerisi gelmedi dier arkadaşlardan :)

ben podu bağlıyayımda pc ye elimdeki tonların hepsini dökeyim belki bilierini yine coşturur :) alicem sendende destek bekliyorum hareketlendirelim podçuları..:)

wah'ı açmak için ayakta iken dibe getirip ağırlığını vermen gerekiyor
en tepede iken 0 olmuyorsa calibrasyonu doğru yapılmamıştır

henüz yapmadıysan firmware ini güncelle ve ekranda çıkan yönergeleri takip et..
wah kalibrasyonu için söylediklerini aynen uygula..

firmware güncellemeden wah kalibrasyonu yapılıyor mu bilmiyorum şu anda

Geri