Pod xt & xt live

Ben pod 2.0 den gayet memnundum dogrusu, pod xt de oldugu gibi internetten ton indirme gibi bir imkan yok, ayrica bilgisayar baglantisida xt de oldugu gibi basitca usb üzerinden degil midi üzerinden oluyor ama ben tonlarindan gayet memnundum hatta bazen ne gerek vardi xt ye diye düsünmüyor da degilim, gerci xt de cok daha fazla secenek ve imkan var ama sonucta dönüp dolasip kullandigin bir kac anfi simulasyonu, ve onlarda pod 2 de gayet tatmin ediciydi. Birde pod 2 de yazdigim bir drive tonum vardi onu xt de hala ariyorum ;)

Sigmastern demiş ki:
Ben pod 2.0 den gayet memnundum dogrusu, pod xt de oldugu gibi internetten ton indirme gibi bir imkan yok, ayrica bilgisayar baglantisida xt de oldugu gibi basitca usb üzerinden degil midi üzerinden oluyor ama ben tonlarindan gayet memnundum hatta bazen ne gerek vardi xt ye diye düsünmüyor da degilim, gerci xt de cok daha fazla secenek ve imkan var ama sonucta dönüp dolasip kullandigin bir kac anfi simulasyonu, ve onlarda pod 2 de gayet tatmin ediciydi. Birde pod 2 de yazdigim bir drive tonum vardi onu xt de hala ariyorum ;)

enteresan..pod xt ye ne gerek mi vardı=)
bariz ton farkı var kullandığıdman bilirim..
pod 2.0 a ton da atılabiliniyor..
ama benim yazdığım tonlar daha iyi..çünkü o tonlar o yazan kişinin gitarına göre yazılmış,hoparlörüne göre biçimlenmiş..
uğraşın kendiniz yazın..

acatalepsyst demiş ki:
Sigmastern demiş ki:

enteresan..pod xt ye ne gerek mi vardı=)
bariz ton farkı var kullandığıdman bilirim..
pod 2.0 a ton da atılabiliniyor..
ama benim yazdığım tonlar daha iyi..çünkü o tonlar o yazan kişinin gitarına göre yazılmış,hoparlörüne göre biçimlenmiş..
uğraşın kendiniz yazın..

Dikkat edersen XT yi kötülemiyorum, Pod 2 ninde eger cok cesitlilik aranmiyorsa gayet tatmin edici oldugundan bahsediyorum. Hem öyle cok bilmisligide gerek yok burada ton indirenlerin cogu senin söylediginin farkinda ve indirilen tonu bir ince ayardan geciriyor. Ayrica belirtmek isterimki yabanci forumlarda dahil olmak üzere Pod 2 nin tonunun Pod XT den daha iyi oldugunu belirten bir cok fikirde mevcut, ben buna katilmiyorum ama zevk isi göreceli bir kavram.

xtl dekiyle 2.0 daki rectifer tonu bambaşka, 2.0 daki gayet güzeldi, xtldeki ise berbat bence. mesalardan biriyle düzgün ton yazabilmiş olan bi xt/xtl kullanıcısı o tonu gönderebilir mi , merak ediyorum gerçekten..

Benim XT'de bazen reverb kendiliğinden değişiyor. Daha doğrusu, genellikle ilk açtığımda, bir süre boyunca, kaydettiğim değerden potun olduğu değere geliyor. Bir de sanki gittikçe daha fazla oluyomuş gibi geliyor. Kıllanıyorum, bir sakatlık olmasın?

bge demiş ki:
Benim XT'de bazen reverb kendiliğinden değişiyor. Daha doğrusu, genellikle ilk açtığımda, bir süre boyunca, kaydettiğim değerden potun olduğu değere geliyor. Bir de sanki gittikçe daha fazla oluyomuş gibi geliyor. Kıllanıyorum, bir sakatlık olmasın?

Senin dedigin aslinda pot`la oynadigin zaman olan sey, potta bie ariza olabilir yani sen oynamasan bile durdugu yerde direnci degisiyorsa alet pot la oynanmis diye algiliyor olabilir.

selamlar. bende pod live xt kullanıyorum. bazı tonları gerçekten güzel. Fakat bazı amfi simulasyonlarınınkiyle oldukça uğraşmak gerekiyor. Buraya acaba kullanan arkadaşlar . En verimli sonucu hangi amfi ve kabin modellerinden aldıklarını yazabilir misiniz? Çok teşekkür ederim.
bide anladığım kadfarıyla ne kadar efekti vssini az tutarsak o kadar güzel gerçekçi tonlar elde ediliyor.

İlk sayfalardan okumaya başladım ama dayanamadım çok fazla yazı var :)

Yakında ben de POD XT almayı düşünüyorum fakat midi controller olayı kafama takıldı. POD XT'ye uyumlu üstünde wahı kontrol edebileceğim pedalı olan bir midi controller önerebilirmisiniz? Tabi uygun fiyatlı birşeyler Line 6 Shortboard çok hoşuma gitti ancak bir hayli pahalı :( Üstünde presetler arası geçiş yapabilceğim kadar yeterli(4 kanal ve bank up/down olan) ve bir de wahı kontrol etmek için (sanırım expression pedal deniyor) bir pedal olan en uygun fiyatlı midi controller nedir?

Hatta bir soru daha soriyim POD XT'yi ses kartı olarak kullanabiliyormuyuz? XT Live'da bu özellik olduğunu biliyorum ancak XT için pek duymadım. Eğer varsa bu şekilde kayıt ne kadar kaliteli oluyor. Sanırım Onboard veya Creative gibi ses kartlarına göre POD'la daha iyi sonuçlar alınır dimi?

KeReMmM demiş ki:
http://www.musiciansbuy.com/mmMBCOM/images/ROLAND_FC7.jpg

Mesela böyle bir şey iş görür mü?

Evet pot xt ses karti olarak kullanilabiliyor. O noktada xt live tan bir farki yok bildigim kadariyla ve tabiki onboard tan kat kat daha kaliteli. Pedal icin Behringeri düsün derim, fiyatlari oldukca hesapli.
FCB1010_big-f4132071c57d36bda1ecc46eeb62a0f6.jpg

Geri