Pod xt & xt live

ibanezanil demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
evet ama o kontroller level volume ve eq kontrolleri yani sesin ana kısmında değişiklik yapmıyor.ses aynı ses.

Al başına bela :)) bide anfi masrafı çıktı şimdi.bir alternatif daha sorsam ne dersin peki marka model olarak? ilgin ve cevapların için teşekkür ederim.
bu çok geniş bi konu amfi ile ilgili ayrı bir başlık var oraya bütçe tarz gibi kriterleri yazarsan bir şeyler bulabilirsin :D

Bir zamanlar benim sattığım power amfi+kabin vardı. Geçenlerde forumda gördüm sanki tekrar satılıktaydı. Fiyatı da bir hayli uygundu. Eğer istanbuldaysan o amfiyi bulup denemeni tavsiye ederim. Şimdi çok yazamıyorum eğer İst'deysen hallederiz bir şekilde.

KeReMmM demiş ki:
Bir zamanlar benim sattığım power amfi+kabin vardı. Geçenlerde forumda gördüm sanki tekrar satılıktaydı. Fiyatı da bir hayli uygundu. Eğer istanbuldaysan o amfiyi bulup denemeni tavsiye ederim. Şimdi çok yazamıyorum eğer İst'deysen hallederiz bir şekilde.

ankaradayım ama bir ayağım istanbulda. linkini bulursan ve gönderirsen bakmak isterim ii akşamlar...

Merhabalar
Pod xt live' ı left output dan gitar amfisine ve usb den bilgisayara bağladığımda sürekli bir hışırtı duyuyorum.
Böle bi sorun yaşayan ve çözüm yolunu bulan birisi varsa yardımcı olabilirmi?

Aynı sorun bende de oluyor Kerem,

Ama laptopun güç kablosunu çıkartınca o sorun kalkıyor. USB yi bağlayınca inceden bir tıssss sesi geliyordu. Böyle çözdüm olayı. Sanırım toprak hadisesi. Ama masaüstü bilgisayarda nasıl hallolur bilemiyorum.
(Tabi sorun eğer bu ise)

Canneerr demiş ki:
norm/pad zaten amfilerde de göreceğin hi/low jack girişinin benzeri,tona baya etki eder,amp/line da aslında line'da unutup amfiye bağlayınca tona etki edebiliyo,amfiden hoparlörlerin iğrenç böğürme sesleri gelince anlıyosun ki ayarı unutmuşsun :), marshallarla hertürlü denedim(stüdyoda bulabildiğim marshallardan bahsediyorum),direk input veya return'den girip,açıkçası inputtan girdiğimdeki tonu özellikle marshallda hiçbizaman sevemedim biliyosunuz preamp devrede olmuş oluyo ve yeteri kadar transparan olmadığı için kendince gain katıyo vs..return'den girince de ses bi cılız geliyor bana hep..Şimdiye kadar inputtan girip de en iyi sonuç aldığım amfi behringer oldu,aletin clean kanalında eq değerlerini flat yapıyosun evde kulaklıkla yaptığın tonla neredeyse birebir ton veriyo,ama tech21'i hakikaten merak ediyorum bi türlü denemek kısmet olmadı

caner selam. pod xt live 'ın kulaklıktan verdiği sese en yakın behringer anfiden aldığını yazmışssın.ben günlerdir bu konuyu araştırıyorum ama nereye sorsam pe60 deniyor. bu kulaklıktan gelen sesi alamazsam bu alete ısınamıcam senden ricam bu behringerin hangi modeli ve pe60 denediysen ondaki sonuç nedir? cevaplarsan sevinirim..

Canneerr demiş ki:
norm/pad zaten amfilerde de göreceğin hi/low jack girişinin benzeri,tona baya etki eder,amp/line da aslında line'da unutup amfiye bağlayınca tona etki edebiliyo,amfiden hoparlörlerin iğrenç böğürme sesleri gelince anlıyosun ki ayarı unutmuşsun :), marshallarla hertürlü denedim(stüdyoda bulabildiğim marshallardan bahsediyorum),direk input veya return'den girip,açıkçası inputtan girdiğimdeki tonu özellikle marshallda hiçbizaman sevemedim biliyosunuz preamp devrede olmuş oluyo ve yeteri kadar transparan olmadığı için kendince gain katıyo vs..return'den girince de ses bi cılız geliyor bana hep..Şimdiye kadar inputtan girip de en iyi sonuç aldığım amfi behringer oldu,aletin clean kanalında eq değerlerini flat yapıyosun evde kulaklıkla yaptığın tonla neredeyse birebir ton veriyo,ama tech21'i hakikaten merak ediyorum bi türlü denemek kısmet olmadı

caner selam. pod xt live 'ın kulaklıktan verdiği sese en yakın behringer anfiden aldığını yazmışssın.ben günlerdir bu konuyu araştırıyorum ama nereye sorsam pe60 deniyor. bu kulaklıktan gelen sesi alamazsam bu alete ısınamıcam senden ricam bu behringerin hangi modeli ve pe60 denediysen ondaki sonuç nedir? cevaplarsan sevinirim..

Canneerr demiş ki:

xt live alma ihtimalim var Ama öncesinde bu aletlerin nasıl çalştığını anlamam gerekiyor.

Ben daha önce pros. kullanmadım. Analog pedallar vardı ufak tefek hep.
podxtlive.jpg

xt live dan gidersek. Benim anladıgım amp-stomp-mod-delay a istediğimizi atıyoruz. Daha sonra cleanin üstüne istediğimiz zaman istedigimizi açıyoruz.

Sonra bunları A-B-C-D butonlarına kaydediyoruz. İstediğimiz an istediğimiz kombinasyonu kullanıyoruz. Doğrumu?

128 hafıza varmış. Demekki 32x4. yani 32 bölüm var. Ama mesela şarkıda istediğimiz tonların birisi 1A dayken diğeri 15B de. O geçişi nasıl yapıcaz? Yoksa ABCD butonlarına 128ye kadar giden tonlarımı atıycaz şarkıya başladadan önce?

Anlatabildimmi bilmiyorum. Pros. konusunda bilgisizim. Belkide saçmalamışımdır. Bana çalışma mantığını basitce anlatabilirmisiniz?

ibanezanil demiş ki:
Canneerr demiş ki:

Bu alet ilk çıktığından beri kullanıyorum ve kulaklıktan alınan sese en yakın sesi, bir amfinin Power Amp In girişine bağlayarak alıyorum ve her konserde de böyle kullandım direk mixer kanalına girmektense...Amfimi monitör olarak kullanmayı daha bir seviyorum diyelim. Henüz amfi almamış arkadaşlara tavsiyem, "Power Amp In" girişi olan bir amfi almaları ve Pod XT Live in ayarını Combo (ya da Stack) power amp a getirmeleri.

sıradan bir power amfiyi alıp iyi sayılabilecek bir gitar hoparlörüne bağlamak kulaklıktan gelen sesi verir mi yani??????

vertigo demiş ki:
ibanezanil demiş ki:
Canneerr demiş ki:

Bu alet ilk çıktığından beri kullanıyorum ve kulaklıktan alınan sese en yakın sesi, bir amfinin Power Amp In girişine bağlayarak alıyorum ve her konserde de böyle kullandım direk mixer kanalına girmektense...Amfimi monitör olarak kullanmayı daha bir seviyorum diyelim. Henüz amfi almamış arkadaşlara tavsiyem, "Power Amp In" girişi olan bir amfi almaları ve Pod XT Live in ayarını Combo (ya da Stack) power amp a getirmeleri.

Aslında power amfi girişleri de ses tonundaki sıcaklığı etkiliyorlar. Mesela konserlerde kullandığım Fender Deville ve evde kullandığım Fender Power Chorus tan çıkan sesler tamamı ile aynı değil, ama çok yakınlar. Başka bir arkadaşım, Behringer marka gitar işlemcisini el yapımı bir P.A ile kullanıyor ve o P.A in bağlı olduğu şey ise 10 inchlik bir speaker. Herşey el yapımı, yerli mal ucuz ve çıkan ses çok güzel. Tahminimce, sıradan bir P.A a bağladığında ve ona bağlı "herhangi" (bu herhangi den pek emin değilim) bir hoparlörden güzel ses alırsın

POD xt LİVE kullanıcısıyım arkadaslar..

pedalı satıp

POd X3 live alma dusuncesındeyım + olarak 350-400 mılyon extra masraf anlamına geliyor bu.

artıları ve eksılerını bılmıyorumm..ve bu paraya deyecekmi.

yenilikler nelerdir, farkları nelerdir vs.vs.sv

tşk ederim :)

SiLeNoZ demiş ki:
Aynı sorun bende de oluyor Kerem,

Ama laptopun güç kablosunu çıkartınca o sorun kalkıyor. USB yi bağlayınca inceden bir tıssss sesi geliyordu. Böyle çözdüm olayı. Sanırım toprak hadisesi. Ama masaüstü bilgisayarda nasıl hallolur bilemiyorum.
(Tabi sorun eğer bu ise)

Teşekkür ederim SiLeNoZ

Dediğin gibi dizüstü bilgisayarımın güç kablosunu çektiğimde çıkan gürültü kesildi. Artık bu topraklama sorununa bi çözüm bulmak lazım. Çıkan ses gitarın sesinden bile daha çok :)

selamlar arkadaşlar. uzun zamandır pod xt live kullanıyorum
konserler stüdyolar farklı amfiler her yerde kullandım bu aleti. çok ufak ses değişikleri oluyor sadece. ses değişimini çok ufak tutmanın bir yolu var. return den girileceğini herkes biliyor ama fx mix i sonuna kadar açmanız lazım ve sesi pod un üzerindeki analog ses ayarından ayarlamanızı tavsiye ederim. pod un aşırı tizlik sorunu var bunuda bu şekilde halletmiş oluyorsunuz. denemenizi öneririm. şu ana kadar aldığım en iyi tonu jcm-2000 kafa ve 1960 kabinde pod u bu şekilde ayarladıktan sonra aldım.

benim anladığım kadarıyla pod xt live ile x3 live arasında:

pod xt live ın parayla satın alınan bütün modemelleri x3live da mevcut+ıvır zıvır bir kaç modelleme daha var bunlara ayriyetten vokal modellemeleri ve bas modellemeleri eklemişler yani bunu aldığın zaman evde veya stüdyoda kayıt yapmak için herşey elinde mevcut oluyor

eski bir pod xt kullanıcı ve azda olsa pod x3 live denemiş biri olarak sanki pod x3 live ın sesi daha gerçekçi geldi kulağıma ama içinde zibilyon tane şey var kullanmıyacağın şeylere o kadar para dökmek bana mantıklı gelmiyor derseniz benim grubum var kayıtları pod la alıcaz yada ben hem çalarım hem söylerim hesabı o zaman eyvallah derim

Geri