Hardal

yeniden doğuş albümünü piyasada bulabilirsin belki...asıl önemli olan iki longplay nasıl ne zaman ve nereden nereye...bu plaklar döneminin koşullarında 500er adet basılmış ben ankaradan araştırdım(aslında 5-6 yıldır araştırıyordum)sonuçta bulduk 1000er dolar civarındaymış plaklar...tek şarkı 100 dolar...plaktan cdye kaydettirdim cüzi bir paraya...benim için çok çok değerlidir hardal ülkemde üstüne rock grubu tanımam!!!o dönemlerde inanılmaz sözler çıkmış hardaldan-gitara da inanılmaz hakimler...ben siteye üye olur olmaz hardalı konu olarak açmıştım tarama da görmemişim konu kilitlindi doğal olarak...rhapsody neyse ki sen açmışsın başlığı yani...eyvallah kardeşim...şu anda rock yapıyorum diyen grupları gördükçe hardalın değeri daha da pekişiyor
ne desek boş...
bişekilde bulun ve dinleyin...

babalar küçük oğullarına söylesinler diye dinlediğm en iyi türkçe sözlü soft rock şarkı...sözleri öldürür beni...

nasıl?ne zaman?
gençlik bir kitaptı okuduk bitti
canım bahar geçti çoktan kış şimdi
ne kaldı sana bu dünyada
ne kaldı sana bu dünyada
hani o sevincin o cıvıl cıvıl kuş
nasıl ne zaman geldi nasıl gitti
alacağın birkaç nefes hiç düşündünmü?
ne kalacak senden diye hiç düşündünmü?
bir cansız vücudun o da çürür
toprak olur gider
bak yıllar nasıl geçiyor
bak yıllar nasıl geçiyor
gençlik bir kitaptı okuduk bitti
canım bahar geçti çoktan kış şimdi
ne kaldı sana bu dünyada
ne kaldı sana bu dünyada
hani o sevincin o cıvıl cıvıl kuş
nasıl ne zaman geldi nasıl gitti
bahar her zaman geri gelir
biz olsakta olmasakta(1979)
zor
zor zor zor zorla zor iş yapmak zor
insan isterse o iş kolaydır
insan istemezse o iş zordur
uyumak bazen kolay bazen zordur
bitsin artık bu ayrılıklar
dağılsın bütün kara bulutlar
kolay olsun hep bu zorluklar çok zor
zor zor zorla zor iş yapmak zor(1979)
lanet olsun
aradan uzun yıllar geçse bile
seni sevdim bir kere
o ilk gördüğüm güne lanet olsun
o ilk gördüğüm güne lanet olsun
mutlu günler çok kısa sürüyor
ayrılık çok çabuk geliyor
o ayrıldığımız güne lanet olsun
o ayrıldığımız güne lanet olsun
yıllar geçecek ve bir kuş gibi hür ve kimsesiz
bugünden çok daha mutlu olduğum anda
sen benim ve aşkımı anlayacaksın anlayacaksın
biliyorum sende beni seviyorsun
ne dileğin varsa senin olsun
ve sensiz geçen günlerime lanet olsun
sensiz geçen günlerime lanet olsun(1979)
uyandı
şişt sus artık konuşma sesini çıkarma
oraya buraya koşturup durma
kocaman kız oldun gürültü yapma
derin güzellik uykusundankedim uyandı
otur işte şurda oynayıp durma
boşyere beni bağırtıp durma
sinirleniyorum kalbimi yorma
derin güzellik uykusundan kedim uyandı
sakin ol bağırma yerlere vurma
elini kolunu sallayıp durma
yürürken dikkat et kuyruğuna basma
ya şimdi kedim yerinden kalkarsa
ya zavallının bir de karnı açsa
azıcık uslu dur allah aşkına
derin güzellik uykusundan kedim uyandı(1982)

Sanırım moderatörler birşey demeyecektir; bu cd'ye çektiklerini mp3 yapıp bir yere yükleyebilir misin? Piyasada bulunmayan albümlerin paylaşımında yasal olarak bir sorun yok sanıyorum..

kimin bu ses
kulaklarımı dolduran
kimin bu eller
durmadan çalışan
kimin bu yüz
aynada bana bakan
kim bu sarışın kadın
yanımda duran

kimim ben
biliyor musun sen
isim takıp çağırdığınız
adam mıyım ben
niye yaşadığımı
neden öldüğümü
bilmeden

nereden gelip nereye
gidiyorum ben
nereden gelip nereye
gidiyorum ben

kimin bu ses
kulaklarımı dolduran
kimin bu eller
durmadan çalışan
kimin bu yüz
aynada bana bakan
kim bu sarışın kadın
yanımda duran

kimim ben
biliyor musun sen
görüp duyup dokunduğunuz
adam mıyım ben
niye yaşadığımı
neden öldüğümü
bilmeden

nereden gelip nereye
gidiyorum ben
nereden gelip nereye
gidiyorum ben

çığlığımı
duyabiliyor musun sen
madem ki geldik dünyaya
birgün unutulmak neden
niye yaşadığımı
neden öldüğümü
bilmeden

nereden gelip nereye
gidiyorum ben
nereden gelip nereye
gidiyorum ben

hardal çok iyi köklü bi rock gurubu,büyük bi hayranıyım hardalın...eski longplay kayıtları bende yok malesef,bulunduğum şehirde bulmamda biraz zor :(

nereden nereye...80lerden geldik 2000lere...o şarkının günümüz teknolojisiyle hardal elemanlarınca çalındığını kestiremiyorum:))yer-gök yıkılırdı şarkı yırtardı kendini...
maalesef ki hardal artık efsane...

arkadaşlar... elinizde eğer "Nasıl Nezaman" ve "Nerden Nereye" adlı albümlerin tracklist'leri warsa bir de albüm çıkış tarihlerini rica edebilirmiyim...

Nasıl ne zaman (1980 )

1 - bir yağmur masalı
2 - unuttum
3 - sen gittin diye
4 - nasıl ne zaman
5 - zor
6 - ne kadar zaman geçti
7 - lanet olsun
8 - başka
9 - gece vakti

Nereden Nereye (1982 )

1 - babalar küçük oğullarına söylesin
2- bir gün mavi bir gün
3- uyandı
4- bırak beni
5- sen olmasaydın
6- ben diye
7- nereden nereye

Heep_Purple demiş ki:
Nasıl ne zaman (1980 )

1 - bir yağmur masalı
2 - unuttum
3 - sen gittin diye
4 - nasıl ne zaman
5 - zor
6 - ne kadar zaman geçti
7 - lanet olsun
8 - başka
9 - gece vakti

Nereden Nereye (1982 )

1 - babalar küçük oğullarına söylesin
2- bir gün mavi bir gün
3- uyandı
4- bırak beni
5- sen olmasaydın
6- ben diye
7- nereden nereye

iyi hoş da ikinci longplay gene eksik :roll: beni anlayamazsınla 8 şarkı ihtiva ediyor...heep purpleın gözünden kaçmış sanırım :) albümde 4 numaralı şarkı beni anlayamazsın...oldukça sıkı bir balladtır!!!
bu albümler bir iki gün içinde burada mevcut olacak 8)

Arkadaslar dostlar lutfen birileri artik grup hardalin albumlerini ersin suradan da dinleyelim .....
tskrlr

Hardal'In yeni kuşak gençlere de bir albüm hediye etmesi bizler için bir şanstı. O zamanlar herkes arabesk müziğin peşinde giderlerken, 4 tane kendine buyruk adam toparlanıp albüm yapmışlar, daha bişey demeye gerek var mı?
Şimdiki gruplar o kadar rahat ki, yolu açan Hardal gibi eski gruplar asla unutulmamalı.

Sus artık bağırma
sesini çıkarma
oraya buraya koşturup durma
benim güzellik uykusundan kedim uyandııııı diye hareketli bir şarkıları vardı plaklarında :)
Hem plakları hem de kasetleri bende var, sıkı bir hardal hayranıyım yani..
Hatta son albümleri çıktığında stüdyoda kayıt aşamasında leyla'yı dinleyen ilk insanlardanımdır :)
Onlar birer cevher, içlerindeki cevheri çıkarmak için ŞükRÜ Yüksel'İn az rahatsız etmedim, iki günde bir hadi albüm hadi albüm diyerek :)

Merhaba.Ben ersan bende sizler gibi bir hardal hayranıyım veya şöyle söyleyeyim hastasıyım.Bende bir arkadaşımdan bir kasetini bulmuştum öyle başladı fanatikliğim halen devam etmekte.Hatta hardalı sevdirmek için kasetini kafelerde çaldırdım.Şu an elimde 4 şarkıları var.Mp3 olarak ama yetmiyor.Kaseti mp3 yapabilirsem paylaşmayı düşünüyorum hardal dostlarıyla.Yada mp3 olarak varsa paylaşabilirim sevgilerimle..

Arkadaşlar, Hardal Hakikaten zamanının en iyi Grubu olduğu belli, Fakat bu efsane grusu dinleme şansını hiç elde edemedim, feci bir merak içerisindeyim ... Bu Merekımı Meteor'un albümü de perçinliyor dinledikçe :( :( :( ...

Burda Bazı Arkadaşlar Ellerinde çeşitli albümleri olduğunu yazmışlar, şanslı kişiler hepside ...

Bu arkadaşlardan (Allahaşkına diyerek) ellerinde ne varsa benimle (ücretli/ücretsiz -her türlü) paylaşmalarını şiddetle istiyorum, eğer orjinal plak ve kasetleri varsa ve bunları dijital ortama aktarmakta zorluk veya sıkıntı çekiyolarsa gelip bizzat ve seve seve yardımcı olabilirim (şaka değil) ...

piyasayı "rock" müzik adı altında bi sürü saçma sapan herifin (malumunuz sizde bilirsiniz) götürdüğü, yeni yetme imaj hastalarının ortamda rocker edasıyla caka sattığı bu dönemlerde biz yani gerçek iyi "rock" müziğin ne olduğunu bilenler en azından kendi aramızda elimizdekilerden birbirimizi mahrum edip ortada bırakmayalım ...

Belki yazdıklarıma alınanlar olur belki yönetimden tepki çekerim ama zaten bilinen şeyler bunlar. gidecekleri yeri iyi bilirler.

bu başlık altında yazmış tüm arakadaşlara: lütfen bana ulaşın !!! ister başlıktan, ister özel mesajla (hiç farketmez). anlaşalım ve bi şakilde elinizdeki albümlerin kopyasını bana ulaştırın.(veya adres verin kopyalama işini ben halledeyim ;) )

eğer hedefime ulaşır ve tüm albümleri elde edebilirsem, sadece bu site üzerinden kesinlikle hiçbir ücret talep etmeden (yönetimin sakıncalı görmeyeceğini umarak) upload ve paylaşım yayım işlerini üstlenecek ve isteyen herkese bi şekilde ulaştıracağım. Yeter Ki sizler bana yardım edin ve hedefime ulaşayım ...

düşüncelerimi ve isteğimi yeterince ifade edebildim sanıyorum.

!-- acilen --!, yardımlarınızı bekliyorum !!!!....

msn/mail: [email protected]

yardım eden herkese şimdiden teşekkürler .....

İnternette biraz aradıktan sonra Hardal'ın Nereden Nereye ve Yeniden Doğuş albümlerini buldum. Eğer yöneticiler izin verirse bu sayfadan mp3 linklerini paylaşabilirim arkadaşlar..

Geri