The Diyv (Heavy Metal) - Ankara

mat demiş ki:
Bu konuda haklısınız arkadaşlar ama, zamanlarımızı çok iyi ayarlamamız gerekli :!: :!: :!:

Mert hiç bir zaman bir telim eksik çalmadım,o yüzden en fazla kasıldığım konser o idi :!:

Yeri burası değil ve artık şu ünlemleri de koymasan diyordum. Ayrıca kasılmayı görüceksin çok eğleneceğiz çoook :eek:

bu arada eğere ben geldiğim zaman kayıt yapmak üzere herhangi bir girişimde bulunulmazsa hepinizin yağmur....the diyv toplanın güçlenin ve sonrada patlayın.bakın sizi seven bu kadar insan var ve hepsi sizden kayıt bekliyor...insannların umutlarını boşa çıkarmayın gözünüzü seveyim...unutmayın o kayıt benim onun yada herangi birinin sayesinde dilden dile dolaşacak ve ününüze ün katacak...aman diyim dikkat edin olurmu...

helal lucipher ... abi lay budur, kayit cikar ,besteler duyulur ,senden bana benden ona gecer, isim yayilir ,gunu gelir album olur... Ama salam bi kayit ilk adim konserle bi yere varilamaz ankarada bircok grup taniyoruz surusune bereket konsere cikiolar ama bi tek ankara tanio onlari sizde oyle olmayin,kayit onemli sehir disi konserlerde cok onemli ankarada taniniyosunuz nede olsa acin olayi biraz ,bide tarz ii hos severiz ama tarzida genisletmek lazim

Sizleri Yolcuda dinlemiştim headlinerdınız...

Benim fikrim lütfen kırılmayın ama henüz öyle bi headliner olacak kapasitede deilsiniz , Enstruman hakimiyetleeriniz çok zayıf , basscı grubun en iyi elemanı diyebilirim.Oda duyduguma göre kehanette de çalıyor.ii fikir olmuş kehanette çalma işi...

Kehanetle kardeş grupmuşsunuz bide , güzel ya iki grup yakın birbirine kolay gelsin...

Yolcuda wherever i may roam da bi karambol oldu solo gitar erken girdi fln şarkı pert oldu , bide melancholy de octavier gitar uyumları tamamen yanlış farklı kalıplarda çalıyorsunuz kulak tırmalıyor.

Davulcunun twinleri aksıyo çok çalışmanız lazım...

Birde çok fazla lead gitarist değiştirmişsiniz , bana sorarsanız yine deiştirmelisiniz iyi bir lead gitarist bulamamışsınız...

Beste fena olmaz ama grubu tam oturtmanız gerek bence besteden önce.Gerekli uyum sağlanamamış...

haklısın bizde oturup o günün yorumunu yaptıgımızda bizde seninle aynı kanıya vardık... o gün bizim belkide en kötü sahnemizdi tabi zamanı geri almak mümkün degil ama söylediklerin birazda ses sistemiyle alakalı... ses sistemi ne kadar iyiyse grupta o kadar iyi olur bence ama yinede saol eleştriler için ;)

Sezere katılıyorum grup uyumunu sound çok deiştiriyo o an sahnede işler kötü gidiyo ( monitörden ses gelmiyo vs. ) uyum fln kalmıyo ortada.Ama Diyv biliyorumki uyumu kesinlikle oturmuştur.Yenerde iyidir o günlük vardır o sorunlar...
Kolay Gele...

Yorumlarındaki tevacu için teşekür ederim :!:
Çok fazla adam değiştirdiğimiz doğru :!:
Fakat Yener her konuda (sadece müzik konusunda değil) bizimle beraber :!: :!: :!:
Bence yeterli seviyede giderekte kendini geliştiriyor :!: :!: :!:
Yorumların için sağol ;)
:metal Bless Us :!:

ses düzeni ne kadar kötü olsada durumu güzelleştirmek için uğraşmak gerekir...the diyv in yolcu konserinde tek sorun sistem değildi...ortamın sıcaklığı çok yüksekti ve gelenler bilir sezer in gözleri sıcaklık nedeniyle suratına akan jöle nedeniyle bi ara servis dışı olmuştu.ayrıca çıkan jack lar ve uçan bagetler vs. gibi sorunlarda ortaya çıktı...ama yinede güzeldi...ne diyim...

Zaten yolcu konserinde Diyv biz headlinerız gibi bişi demedi benim bildiğim kadarıyla. Konseri onlar organize ettiği için afişte isimleri tepedeydi ve son gruptu :) Headliner da neymiş ya çıkar çalar inersin insanlar beğenir eğlenirse gerisi hikaye dimi dostlar :LOL:

gencler konseri izlemedim ama ben gittigimden beri pek bisey degismemis gibi gorunuyor.Bassist (kuzen) tamamdir.Vokal bence grubun en can alici noktasi ve sezerin ses tonu cok hos ama biraz ses egitimi alamsi lazim buna ragmen su an yeter de artar,davul(mert) ,biseyler pek degismemis derken bunu kastediyordum bulasik bana alinmasin ama studyoda gosterdigi performansi sahne ye yansitabilse milletin azi acik kalicak artik buna bi care bulmak lazim burdan okudugum kadariyla hallice konser tecrubeniz oldu hala bu sorun devam ediyorsa burda harbi harbi problem var demektir cunku mert isini gayet ciddiye alan saglam calisan biri ve studyo-konser arsindaki farki ben daha once canli olarak ta gordum neyse lead'i tanimiyorum ama bu grup lead kadar hic birseyden cekmedi yener oturur gruba insallah, birde heavy yapmamnin en kotu yonu tondur tuturmak cok zor cok iyi tonmaster gerekli
benden bu kadar kanimca agustosun sonuna dogru orda olcam bir konser izleyebilirsek saglam kiyak yapmis olursunuz pesin pesin soyleyim

Kuzen :!:
Aslında herşey yolunda gibi görünüyor,Mert şu aralar çok çalışıyor :!: Ogün durum olarakta pek rahat değildi :!: Rahat olmayınca kimse yüksek performansta çalamaz,ben Mert'e güveniyorum :!: :!: :!: Kişisel yeteneklerin dışında bence grup uyumu gayet güzel,eksiklerimizde var ama :!: (kimin yok ki) :?: Sonuçta bizim önümüzde çok önemli 2 tane konser ve kısa zamanda alınamayacak kadar beste var :!: Zaman içinde olacak herşey :!: Şu 11 Temmuz ne günmüş bekle bekle geçmedi :twisted:
not: Lena uzun zamandır nete girmiyorsun özledik...
:metal

Sizi bursada uludag senliklerinde izledim.Valla supersiniz ama ozellikle bassciniz ve bateristiniz cok iyiydi.Yalniz coverlar dışında kendi bestelerinize yer verirseniz daha iyi olur.hadi başarılar gL

lightframe'i açık sözlü olmasından dolayı kutluyorum.ama biraz abrtılı olmuş.birincisi ben hiçbirzaman kendimi yeterli kapasitede görmem.hep daha iyi olmak için içinde bulunduğum koşullar altında çalışımaya devam ederim.o gün belli ses sistemi sornları olduğu doğruydu ama bu koşullar altında çaldık.ikincisi bir grup veya bir grup elemanı tek bir konserde değerlendirilmemelidir.genel olarak gruptaki herkes yeterlidir ve grup zaman içerisinde artan çalışma şatrları içerisinde ilerleyecek ve gelişecektir.bundan kimsenin şüphesi olmasın....

diyvlead demiş ki:
lightframe'i açık sözlü olmasından dolayı kutluyorum.ama biraz abrtılı olmuş.birincisi ben hiçbirzaman kendimi yeterli kapasitede görmem.hep daha iyi olmak için içinde bulunduğum koşullar altında çalışımaya devam ederim.o gün belli ses sistemi sornları olduğu doğruydu ama bu koşullar altında çaldık.ikincisi bir grup veya bir grup elemanı tek bir konserde değerlendirilmemelidir.genel olarak gruptaki herkes yeterlidir ve grup zaman içerisinde artan çalışma şatrları içerisinde ilerleyecek ve gelişecektir.bundan kimsenin şüphesi olmasın....

Bunu ne zaman , nasıl , hangi arada yazdın bilmiyorum ama tam olarak benim de söylemek istediklerim bunlardı. :) Eğer savunmaya geçersek ''eleştiriyi kaldıramıyorsunuz abi'' deniliyor. Eğer hata yapılmışsa kabul edilir , ki yaptım yok değil hani... Suç benim mi hayır ama yok şöyle yok böyle demiyorum. Fikirlerini açık açık , gördüğün gibi , kaba taslak açıkladığın için çok teşekkür ederim LightFrame , yalnız bir ricam var; eleştirini yazmak istiyorsan konserden bir kaç gün sonra yaz ki sıcağı sıcağına olsun :)

Ayrıca;

ilteris demiş ki:
Zaten yolcu konserinde Diyv biz headlinerız gibi bişi demedi benim bildiğim kadarıyla. Konseri onlar organize ettiği için afişte isimleri tepedeydi ve son gruptu Headliner da neymiş ya çıkar çalar inersin insanlar beğenir eğlenirse gerisi hikaye dimi dostlar :)

Aynen öyle , ayrıca Dispel Silence'ın Davulcusu 8 de gitti , Kehanet'in Davulcusu ' da 1-1,5 saat sonra gitti meydan bize kaldı :LOL: Yani yok öyle bi Headliner muhabbeti...Sağol İlter...
RB1 demiş ki:
Sizi bursada uludag senliklerinde izledim.Valla supersiniz ama ozellikle bassciniz ve bateristiniz cok iyiydi.Yalniz coverlar dışında kendi bestelerinize yer verirseniz daha iyi olur.hadi başarılar gL

Teşekkür ettim de siz kimdiniz :roll:

Tebrik ediyorum sevgili davulcu kardeşim gereken yorumların hepsini anlayış çerçevesi içerisinde cevaplamışsın :twisted:
Şansımız yaver gittiği takdirde bu sene herşey daha güzel olucak...
Şans bu işin sadece %49 u gerisi grubun çalışma performansına bağlı :!:
Ben grubuma sonuna kadar güveniyorum ve bu müzik piyasasında başarıların ardıardına kesilmeyeceğini de tekrarlamak istiyorum 8)
Diğer gruplara da başarılar diliyorum...
Bu arada şunu da belirtmek isterim amatör gruplara elimden gelen yardımı sağlamak isterim (eylül ayından sonra) :!: :!:
Görüşmek üzere...

bu sene biraz geç dahil olamda the diyv tayfasına yinede ne kadar güçlü ve sağlam bir yapıya sahip olunabileceğini ve gereken yerde yapılması gerekenin en iyisinin nasıl yerine getirebileceğinin örneğini gösterdiler...
umarım bu sene bitmeden bir konser daha izleyebilirim(ve inşallah bu konser mekanı bursa olur)...
duyduğuma göre stüdyo sezonuna ara vermişsiniz...bu konuda yorum yapamam sizin bileceğiniz iş....

The diyv daha çok yeni bir grup.Bu nedenle sadece bir kez sahnede dinleyip de forumda gruba yüklenmenin bir anlamı yok.Grubun çok kısa zamanda sarfettiği çaba ve yaptığı işler göz önünde bulundurulursa kısa zamanda da tecrübeli bir grup kadar başarılı olacağını düşünüyorum.Sayılan detaylar ve aksilikler her grubun başına mutlaka gelmiştir,bütün bunları elemanlara yıkmak yerine şartlar da göz önüne alınmalı.Farkettim ki,bir kez dinlemeyle "çok iyiydiniz" diyen de var,"olmamış" diyen de,demekki neymiş,hakkında konuşmadan önce biraz daha takip edip genel bir fikir edinmek gerekiyormuş,bekleyin,dinleyin,birkaç hatayla bir grubu olumsuz eleştirmeyin,kaldı ki,bu eleştirilere grubun ihtiyacı olduğunu sanmıyorum,hata varsa farkındadırlar zaten diye düşünüyorum.

mo demiş ki:
The diyv daha çok yeni bir grup.Bu nedenle sadece bir kez sahnede dinleyip de forumda gruba yüklenmenin bir anlamı yok.Grubun çok kısa zamanda sarfettiği çaba ve yaptığı işler göz önünde bulundurulursa kısa zamanda da tecrübeli bir grup kadar başarılı olacağını düşünüyorum.Sayılan detaylar ve aksilikler her grubun başına mutlaka gelmiştir,bütün bunları elemanlara yıkmak yerine şartlar da göz önüne alınmalı.Farkettim ki,bir kez dinlemeyle "çok iyiydiniz" diyen de var,"olmamış" diyen de,demekki neymiş,hakkında konuşmadan önce biraz daha takip edip genel bir fikir edinmek gerekiyormuş,bekleyin,dinleyin,birkaç hatayla bir grubu olumsuz eleştirmeyin,kaldı ki,bu eleştirilere grubun ihtiyacı olduğunu sanmıyorum,hata varsa farkındadırlar zaten diye düşünüyorum.

Senin yorumun bayağı bayağı bi yapıcı olmuş ve teşekkür ederim. Bakıyorum da hiç yalnız bırakmıyorsun , eksik etmiyorsun mesajlarını , esirgemiyorsun bizden :roll: Çok sağol ya konser olursa beklerim ;)

sezer sanırım hastaymış...geçmiş olsun umarım kariyerini etkilemez:))anıl bana stüdyonun iptal olduu bilgisini vermişti ama görünüşe göre doğru değilmiş...neyse artık...
konserler hakkında hiçbir bilgi verilmiyor yoksa dinlenme dönemine mi geçtiniz...
ne yaparsanız yapın ama the diyv in o sağlam yapısını sarsacak hiçbişeye izin vermeyin...

Geri