Karapaks

Analayamiyorum niye
CD hala piyasada degil.
Yakin arkadasim turkiye'de su anda ona iyi bir liste tutusturdum almasi icin; Karapaks'da listedeydi ama bu sabredin yakinda muhabbeti kabak tadi verdi.
Arkadasa verdigim liste
Emre Onbayraktar
Karapaks
Emre Aydin
Arkabahce
Serdar Oztop
Teoman
MFO
Vega
seklinde idi bu arada ;)

Sonuna kadar desteklediğimiz nadide grup.Şimdi bir de klip olayına girerek bizleri sevindirdiler ki sormayın:

http://math.berkeley.edu/~wand/karapaks/

adresinden indirilebilen yarın cennet olacak adlı klip gayet hoştur.
çok iyi biliyoruz ki, hazır bir adı kullanmaktansa yeni bir isimle yola çıkmak, birşeyler başarmak çok zordur.ama imkansız değildir.ki daha bile iyi olabilir, olacaktır.(!)bunu karapaks'ın albümünü elimize aldığımız gün daha iyi anlayacağız.

sevgiler & saygılar

Yarın Cennet OLacak adlı şarkının klibini az önce sıcak sıcak izledim... öncelikle yönetmeni bu kadar güzel bir iş çıkardığı için kutlarım. çektiği klip şarkının havasını çok iyi yansıtmış :dans

şarkı bildik Kaan Altan kalitesinde. gitar, basgitar, vokal, davul ve perküsyon tam yerli yerinde. ama dinlemeden önce sigara ve/veya biralarınızı hazır tutun benim tavsiyem :icelim

ne diyeyim: ben Zararlı Hayatlar ı isterdim ama kısmette bu varmış :) dilerim albümün kendisiyle de kısa zamanda tanışmak nasip olur :p

D.N: zor yoldan elde edilenin kıymetinin daha iyi bilineceğine inanırım hep. Karapaks için de aynısının olacağına inanıyorum.

Klip çok farklı olmuş parçada güzel iki yol aklıma geldi başlangıçta yani anımsattı, Kaan Altan na ait bir beste olduğunu anlaşılıyor.. Zor bir parça, zor derken belli bir kitleye hitap edicek... Emekleriniz boşa gitmesin inşallah albüm en kısa sürede çıkar.

ben beğenmedim. nerde kan kokusunun soundu nerde bu şarkı. ensturmanların yerli yerinde olduğunada katılmıyorum, bence birdaha dinleyin. genede gruba başarılar dilerim, kolay iş değil bu memlekette iş yapmak.

uzaktan: zaten hiç kimse Kan Kokusu havasında bir albüm beklemiyor ve baştan beri karamsar bir albüm olacağının sinyallerini veriyordu Kaan Altan. zevkler tartışmaya açıktır. ayrıca olumsuza yakın bir gözle bakmanızı da anlayışla karşılıyorum- Yeni Mavi Sakal a yakın hissediyorsunuz kendinizi. bu arada biraz daha cesaretli olup da benim mesajımdan önce yazdığınız mesajı silmeseydiniz... merak ettim de ne yazılıydı...

bu arada yeni Mavi Sakal şarkıları hangi ayarda olacak... hele bir dinleyip göreceğiz inşallah :roll:

fireball demiş ki:
uzaktan: zaten hiç kimse Kan Kokusu havasında bir albüm beklemiyor ve baştan beri karamsar bir albüm olacağının sinyallerini veriyordu Kaan Altan. zevkler tartışmaya açıktır. ayrıca olumsuza yakın bir gözle bakmanızı da anlayışla karşılıyorum- Yeni Mavi Sakal a yakın hissediyorsunuz kendinizi. bu arada biraz daha cesaretli olup da benim mesajımdan önce yazdığınız mesajı silmeseydiniz... merak ettim de ne yazılıydı...

bu arada yeni Mavi Sakal şarkıları hangi ayarda olacak... hele bir dinleyip göreceğiz inşallah :roll:

amacım bu platformda bir tartışma açmak değildi fireball. "keşke kaan abi mavi sakal'a dönse" yazmıştım. sonra olay karapaks-mavi sakal olayına dönmesin diye sildim mesajı. ama gene o şekle girdi :oops: . ben dinlediğim müziğe yorum yaptım. kimseye ne yakınlığım var özel olarak nede gizli bir hesabım. kaan abinin müzikal kalitesini yargılamaksa hiç haddime değil. ben sadece bu şarkıdaki saundu beğenmediğimi ve arkada çalan entrumanların çok kalabalık olduğunu belirtmeye çalıştım. bu benim görüşüm, ne grubu yüceltir nede yerer. ben sadece bir görüş bildirdim. bunun neden mavi sakalla alaklandırıldığını hiç anlamadım. keşke her iki grupta çok başarılı olsa. bundan bizler ve müzik kazançlı çıkar. ben genede karapaks albümü çıkınca koşa koşa gidip alacağım bir tane. sanırım yanlış anlaşıldı yorumum.

bakın mesajınızda eski veya yeni Mavi Sakal zamanında yapılmış bir albümü örnek vermişsiniz öncelikle. artı benim her iki forumdaki yazılarımı okursanız polemikle hiç işim olmadığını görebilirsiniz. Kaan Altan ı haklı bulsam da barışmalarını, birleşmelerini dilerim öncelikle. ben her iki grubunda albümlerini alacağım. bu albümde değişik denemelerin yapılacağı biliniyordu. herkesin beğenisi farklıdır. yeni bir şeyler denenirken de eskiden bağımsız değerlendirmek daha sağlıklı olur bence. ben sadece albüm çıkacağı dönemde yeni bir Mavi Sakal albümü gelmesini ilginç buluyorum. dilerim raslantıdır ve pırıl pırıl 2 güzel albüm dinleriz.

evet yorum yaparken biraz daha önyargısız düşünmeli... bu konuda başka yorum yapmayacağım . kalın sağlıcakla

iyi geceler

evet... selamlar. sayfamızın 'albüm' kısmında parçaların 20şer saniyelik versiyonları artik bulunabılır. sabrınız için teşekkür ederiz.

açıkçası şarkıların mini versiyonlarının dinlenebilir olduğunu yeni kefetmiştim. tam foruma yazacaktım ki ağzımdan kaptınız :) dilerim albüm için fazla beklememiz gerekmez artık.

asıl biz size teşekkür etmeliyiz yılmadan bu albümü bize ulaştırmak için
çalıştığınız için.

selamlar :elsalla

öndinleme sonunda, farkettim ki; albüm ortalığı kasıp kavuracak :D enstürmanlar süper uymuş, kayıt güzel. merakla bekliyoruz :)

Geri