FireFox

1.0.6 sürümü yayınlanalı epey oluyor ama kimse yazmamış :)

Ben en çok sayfa bilgileri bölümünden ortam - bağlantılar sekmesini kullanarak normalde sitenin doğrudan linkini gizlemeye çalıştığı bağlantıların adreslerini, sağ tuş fonksiyonu kapalı sitelerde resimi farklı kaydet ile araklamayı, aynı şekilde sayfa içine gömülmüş açınca otomatik çalmaya başlayan müzik - video dosyalarını yürütme özelliğini seviyorum. Ayrıca güvenli ve sade, hoş bi GUI ye sahip...

Ama son zamanlarda pop up blocker olayı IE de de Firefox dada kırıldı. Çakallık yapıp Flash ın içinden pop up açtırıyorlar bunu engelleyemiyor benim bildiğim hiç ib tarayıcı :)

Bazı Mozilla Firefox kısayolları.Eminim ki çok işinize yarayacak ;)

Alt+Enter: Adresi yeni sekmede açar.
Alt+Home: Başlangıç sayfasını açar.
Alt+Sol Ok: Bir sayfa geri alır.
Alt+Sağ Ok: Bir sayfa ileri alır.
Alt+F4:Tarayıcıyı kapatır.
Alt+Bağlantıyı Tıklatın: Bağlantıyı sayfayı yeni sekmede açar.
F5: Sayfayı günceller.
F11: Tam ekran görünümünü açar veya kapatır.
Ctrl+-: Yazı boyutunu küçültür.
Ctrl++: Yazı boyutunu büyütür.
Ctrl+0: Standart yazı boyutuna döner.
Ctrl+1-9: 1 ile 9. sekmeler arasında geçiş yapar.
Ctrl+B: Yan taraftaki yer imi çubuğunu görüntüler.
Ctrl+D: Yerimi ekler.
Ctrl+E: İmleci arama alanına taşır.
Ctrl+F: Görüntülenen sayfada arama yapar.
Ctrl+H: Sörf geçmişini görüntüler.
Ctrl+J: Download penceresini açar.
Ctrl+N: Yeni pencere açar.
Ctrl+P: Sayfayı yazdırır.
Ctrl+S: Sayfayı kaydeder.
Ctrl+T: Yeni sekme açar.
Ctrl+U: Kaynak kodu görüntüler.

Arkadaşlar Firefox tarayıcısıyla ile ilgili tüm yazıları tek bir başlık altında toplamamız uygun olacaktır. Diğer benzer başlıklar temizlenmiştir. Lütfen bu başlıktan devam ediniz.

bu başlık baya geride kalmış..
firefox 2 çıktı en son
hatta şuan onu kullanıyorum ve çok memnunum herhangi bir sorunuyla karşılaşmadım..tavsiye ederim ;)

Ben de nedense pek sevemedim 2.0'i! eskisi çok çok çok daha iyiydi.. 2 sorunla karşılaştım şimdilik!
İndirme yöneticisiyle alakalı ilki.. Birşeyi download etmek istediğim zaman "sabit diske kaydet" e tıklayıp tamam'a götürüyorum mouse'u, fakat o da ne! Tamam hiç açılmıyor ki.. Öyle koyu renkte, işlemeyen bir pozisyonda bekliyor..
Artı eski sürümde sekmeler çok güzeldi.. belki kapatma butonu yoktu ama 1- tane yer açınca hepsini eşit boyutta küçültüp yanyana görünüyordu.. Fakat şimdi belirli bir sayıdan sonra hepsini sıraya koyuyor, ilk açtıkların önünde oluyor, sonrakileri sıraya atıyor.. açıyor ama göz önünde olmuyor.. küçük bir ok koymuşlar ordan bakabiliyorsunuz ancak.. resimde işaretli yerden diğer sayfalara ulaşıyorsunuz.. Bilinçli yapılmış ama güzel olmamış..

1 senedir fire fox kullanıyorum çok memnunum inanınki internet explorer kullanmaktan nefret ediyorum sayfaların direk yeni sekmede açılması süper birşey zaten aşşagısı kalabalık oluyor heralde başka web browser kullanamam :D

Ahh Windows'um kolpa sürüm, o yüzden Internet Explorer 7. yı yükleyemiyorum, pc izin vermiyor, onun için firefox a kaldık!
Benim bir sorunum var, şu scrooll barı biliyorum renkli yapamayız, ancak bir umut buraya da sorayım bari, He yapamazmıyız? :?

internetten bir araştır istersen belki bulursun.
firefox'taki yeni sekme modülü internet explorer'da da var farklılık bu değil iki wb arasında.
aslında opera'yı daha çok seviyorum ama ff'i de bırakamıyorum , alışkanlık gibi bir şey oldu :)

Ooo sen ne diyorsun, interneti alt üst ettim bu konuda, ama olmuyor, tek bir yolu var karmaşık bir script düzeneği ile resimli scroolbarlar var! O da hiç orjinal değil!

Geri