Murathan Mungan

murathan mungan eyttt ;PPP tartilmasi gereken ozeli degil geneli ve oyle de yapilmis guzel ;P murathan 95 ii kitaptir taniyabilirsiniz o kitapla murroyu ayrica siirleri hakkinda bir olumsuz elestri yapayim belli olaylardan hareketle siirler yaziyo 1,2 siiri haric hic bi siirinde benden bir parca bulamadim sanki kendisi icin siir yaziyo gibi bi hava var bu siirin ozuyle ters duser .. ayrica son zamanlarda cikardigi kitaplar sadece satis kaygisi olan eserler(eser demeye dilim varmiyo ama) sanat icin yapilmis seyler degil biraz sohrete kavusan herkes bole mi oluyo ne ;PP

qq ; "murro" mu?...e yuh artık!...
Yazdığını herkesin okuması için harfleri yutmamanı ve hitabına çekidüzen vereceğini umuyorum..

Yüksek Topukları ben de okudum. İnsana okurken gerçekten bir kadının ağzından yazılmış gibi geliyor. Murathan Mungan çok açıksözlü bir insan. Ama bu açıksözlülüğü insanı rahatsız eden cinsten değil. Kendi uslubuyla çok anlamlı hale geliyor söylemeye çalıştıkları.
Onu okuduğum zaman hep ' ne kadar doğru, çok haklı' diye geçiriyorum içimden.
Şiirleri de ayrı birz güzel.
Bir erkeğe ancak bu kadar güzel şiir yazılabilir bence :)

sevmiyorum yazış uslubunu bir tek yüksek topukları okumuştum ama yazarına dikkat etmemiştim sonra bi baktım aaa murathan mungan ... dumur olmuştum..

Ya demin ilginç birşey yaptım yani en azıdnan hayatımda ilk kez yaptım diyebilirim :) Murathan mungana bir mail yazdım içimden geldi ona hissettiklerimi anlattım kendisinin beni tamamladığını düşünüyorumbilmiyorum cevap verirmi ama yazdıklarımı okuyacağını düşünmek bile beni mutlu ediyor ;)

"Üç Aynalı Kırk Oda" Yunanca'da

"Murathan Mungan'ın en sevilen kitaplarından Üç Aynalı Kırk Oda, Fransızca basımının ardından şimdi de Yunanca'da. Kitap geçtiğimiz günlerde Yunanistan'ın ünlü yayınevi Kastaniotis Editions tarafından Stella Hristidu çevirisiyle yayımlandı. Üç Aynalı Kırk Oda önümüzdeki aylarda da İsviçre'de Union Verlag yayınevi tarafından Almanca olarak yayımlanacak.

Fransa'nın önde gelen yayınevlerinden Actes Sud'un 2003'te "Quarante chambres aux trois miroirs" adıyla yayımladığı Üç Aynalı Kırk Oda, Alfred Depeyrat tarafından Fransızcaya çevrilmişti. Kitap, Actes Sud'un, editörlüğünü Levent Yılmaz'ın üstlendiği "Türk Yazarlar" koleksiyonunda yer almıştı.

Öte yandan ilk kez 1999 yılında yayımlanan Üç Aynalı Kırk Oda bu hafta Balkan Naci İslimyeli'nin kitap için özel olarak yaptığı kapak resmiyle beşinci basımını yaptı."(Hürriyet gazetesi)

Değerli şairimizin böyle böyle dünyaya açılıyor olduğunu görmek beni çok mutlu etti.Okurken tat alabildiğim nadir şairlerden biridir.Kendisiyle "Yaz Geçer " ve "Oyunlar,intiharlar,şarkılar" adlı eserlerini okuyarak tanıştım ilk.Eklemeden geçemeyeceğim; "Geyik Lanetler" adlı oyun kitabını da okumanızı tavsiye ederim..

Ne diye adamın eşcinselliğine taktılar anlamıyorum..... Çok iyi şiir yazıyor, çok iyi kel,ime oyunu yapıyor.... En sevdiğim şiir "Yalnız Bİr Opera"dır....Ve Murathan Mungan'a aşığım.........

Daha o gün anlamalıydım bu ilişkinin yazgısını,
takvim tutmazlığını..
Aramızda bir düşman gibi duran zamanı..
Daha o gün anlamalıydım..
Benim sana erken,
senin bana geç kaldığını...

Murathan mungan.

(süper şiir yazıyor bu adam!.. )

yosun demiş ki:
Daha o gün anlamalıydım bu ilişkinin yazgısını,
takvim tutmazlığını..
Aramızda bir düşman gibi duran zamanı..
Daha o gün anlamalıydım..
Benim sana erken,
senin bana geç kaldığını...

Murathan mungan.

(süper şiir yazıyor bu adam!.. )

Evet sanırım herkesin favorisi yalnız bir opera ben şiir sevmem nefret ederim diye dolanırken yıllar önce elime geçen "yaz geçer" isimli kitapla tanışmıştım şiirle yalnız bir opera sayfa 13 asla unutamam bana şiiri sevdiren murathan mungan'a aşık ettiren kiatpdır .. geçtiğimiz günlerde okumakdan ve altı çizilmekden paramparça olmuş yaz geçer kitabımı kaybettim :( hemen gidip yenisini aldım benim için çok özledir ;)

Cornflakegirl demiş ki:
Ya demin ilginç birşey yaptım yani en azıdnan hayatımda ilk kez yaptım diyebilirim :) Murathan mungana bir mail yazdım içimden geldi ona hissettiklerimi anlattım kendisinin beni tamamladığını düşünüyorumbilmiyorum cevap verirmi ama yazdıklarımı okuyacağını düşünmek bile beni mutlu ediyor ;)

Kitaplarına göz diktim haberin olsun ;)

HornyDevil demiş ki:
Cornflakegirl demiş ki:

Kitaplarına göz diktim haberin olsun ;)
Yaz geçer ilk basımı kaybettim zaten .. oyüzden diğer bütün murathan kitaplarımı paylaşabilirim turkrock kitap kulübüyle :)

yalnız bi opera ve askın karanlık metali süper

karanlikta duruyorum ask vurmasin yüzüme
dokunmasin bana kimse
kimse ulasmasin artik
tenimin incinen yerlerine
uyanmasin bir daha etimdeki yarali hayvan
zamanin siyah deltasinda cürümek istiyorum
biliyorum artik kimse yok kimsesizligime

biliyorum aska kimse yok
askin karanlik metali
soguyor yüregimin derinliklerinde
asklarim, arkadaslarim, dostlarim