Audition Ve Impact Twin Sorunu

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda OBA tarafından 18 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

 1. OBA

  OBA

  TC Impact Twin ve Adobe Audition CS 5.5 kullanıyorum. Audition'da 192 Sample Ratede proje dosyası açıyorum ancak Auditionda 192 görünen SR, TC nin kontrol panelinde 44.1e olarak gözüküyor ve kilitli olduğundan değiştiremiyorum. Önceden SR yi 192 yapmam bişey ifade etmiyor tekrar 44.1'e alıyor. Sürücüyü silip tekrar yükledim sonuç aynı. Fabrika ayarlaına döndürttüm yine farkeden bişey yok. Audition bana 192de kayıt ettiğini söylesede TC Near aksini söylüyor. Acaba şimdi ben 44.1 mi kayıt ediyorum yoksa 192 mi? Yazılım olarak birde Audacity denedim bu sefer herhangi bir kilit söz konusu değil. Firkri olan varmı?

  [​IMG]
   
 2. merhaba
  impact twin in manual inde 34. sayfada

  "The sample rate is always set by your host
  application (e.g. Ableton Live). If you e.g. play a
  44.1 kHz project, the sample rate automatically shifts
  to 44.1 kHz. If you later load and play a 48 kHz song,
  the sample rate shifts to 48 kHz."

  böyle bir şey yazıyor yani sample rate in senin adobe audition da belirledigin sample rate
  ama daha önce kullanmadıgım için cokta bir bilgim yok o ses kartı hakkında
   
 3. OBA

  OBA

  Merhaba

  Yazılana göre DAW'ın kendisi belirlemesi gerekiyor SR'yi ancak sanırım bir yerde hata var. Belki Audition içinde benim bilmediğim bir ayardan dolayı yapıyordur bilemiyorum açıkçası akşam birde Audition 3.0 ile deneme yapmaya çalışcam acaba onda da aynısını yapacakmı. Diğer arkadaşlarında önerilerini bekliyorum.
   
 4. OBA

  OBA

  Sonunda sornu çözdüm! Önce neler uyguladığımı anlatayım ama :)

  İşe Audition'ın bir önceki sürümü 3.0 yükleyerek başladım. Kendisini 2. sürümden beri kullanıyorum zaten. Hiç böyle bir sorun yaşamamıştım. Acaba bu sefer ne olcak diye bekliyordum ki yine sorun yaşamadım SR konusunda :D:D:D

  [​IMG]

  Resimde de görülceği izere 96khze ayaladım ve sorunsuz TC Nearda kendisini 96ya aldı. Akabin birde Ableton Live 8 'i denedim. Onda da sorunsuz 192 ve 96ya aldım ve TC Nearda kendini ayarladı

  [​IMG]

  Sonra baktım böyle çare bulamıcam birde Adobun kendi forumlarına bakayım dedim ki iyide demişim :D:D:D

  http://forums.adobe.com/thread/858016?decorator=print&displayFullThread=true

  Orda söylendiği gibi Control Panelden Sound kısmında Recording sekmesi var. Orada mikrofonun özelliklerini 192khzye getirince sorun çözüldü! Şuan Impact Twin bağlı olmadığı için ekran görüntüsünde "Currently Unavailable" yazısıyla birlikte en fazla 96 gözüküyor ancak bağlı olduğu zaman 192de çıkıcak.

  [​IMG]

  Mikrofonu değiştirdikten sonra Speaker ayarlarınıda 192 yapmayı unutmayın yoksa Audition output ile input birbirini tutmuyor diye hata verir.

  [​IMG]

  Bütün sorun böyle basit bir ayardan dolayı imiş tahmin ettiğim gibi.:)
   
 5. acaba xp formatında olan bilgisayarlara nasıl bir çözüm getirebilir 192000 hz konusunda ?
   
 6. OBA

  OBA

  XP yi kullanmayalı uzun süre oldu :) Onda da sound ayarı vardı yine denetim masasından. Kurcalamak gerek şimdi XP yüklü PC elimde olmadığından deneyemiyorum.
   
 7. -----------------------Bu tablo Tc Manuel 34. Sayfa'dan. - - - - - - - - - - - - - -
  Adsız.jpg
  Tabloya bakarak olayı değerlendirdiğimizde.192khz sadece Spdif veya tos girişlerde işlem şansı veriyor.
  Buda demekki harici bi digital cihazla sinyal trafiğinin ses kartına sağlanması gerekli.
  Yani kısacası İmpact twin digital giren bir sesi kayıpsız - 192khz HD Kalitede- ''sadece taşıyabiliyor (aktarabiliyor)''' .
  Bi mikrofon veya enstrumanla alabileceğimiz,en büyük kayıt değeri bu şemaya göre gösterilen max. 96khz'la sınırlıdır zaten.
  Yani 24 bit 96 khz.
  Fakat hatırladığım kadarıyla Adobe Audition. 16 bit veya 32 bit çalışabiliyor(du). 24 bit sadece Cs5 serisinde var sanırım.
   
 8. hocam öncelikle 192 khz normal pc den kayıt imkanı sağladığına inanıyorum. fakat olaya biraz daha açıklık getirmek lazım.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş