Tüneldeki müzik dükkanlarına boykot.?

reklam yapmak istemiyorum lütfen yanlış anlamayın ama tnt müzik var uygun olan, tünele muhtaç değiliz yani ;)

kısaca, tünel çevresinden alışveriş yapmayalım diyorum ben, başka yerlerden alabiliriz.

Cash yeni avatar süper :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
other_side_of_silent sanırım şirket olmadan (müzik şirketi) yurt dışından sipariş veremezsin.Bir de bu anti-tüfel dediğin şey ne?

muazzam demiş ki:
Cash yeni avatar süper :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
other_side_of_silent sanırım şirket olmadan (müzik şirketi) yurt dışından sipariş veremezsin.Bir de bu anti-tüfel dediğin şey ne?

1-yurt dışından alışveriş yapman için şirket kurman gerekmiyor,
2-anti tünelden kastı tünel karşıtlığı, onuda çözemiyomusun yani :?

cash, avatar uğruna molotovlu saldırı yapacaktın bende güzel bir avatar koyacan sandım :LOL: :arrow: :?

Yurtdışından toplu sipariş için ya yanlış söyledim.Ben de verdim yoksa siparişimi.
Hayret bişe bugün bende bir şey var ya.Tüneli tüfel görüyom,ne yazacağım şeyi unutup yazmıyom ............
Allah sonunu hayır etsin bari :tap:

Hehehe zekeriya hocamızın neyi varmış be karizma adam işte taşı sıksa suyunu çıkarır :D (Edit: değiştim bak kendimi koydum)
Yanlız tnt müziğinde fiyatlar değişmiş :!: herhalde yeni listeyi koyarlar yakında...

other_side_of_silent demiş ki:
ya abi birileri de çıkmış satıcıyı savunuyo.kardeşim sen de bi satıcıysan bilmem.yani kendi mağazan varsa cevap hakkın var (tabi verecek bi cevabın varsa).ama öle değilse neden yok kirasını eleman ücretini vergisini düşün diyo.abi banane elemanın aldığı paradan kirasından.ben ordan mal alırken ne kadar sokuyolar ayaküstü ona bakarım.%300 kar yaparak mı çıkaracak o zararı.boşver dayım onları geç külahıma bile anlatma.yüzde elli neyine yetmio.hem daha fazla kişi alışveriş yapabilir bu sayede.adam sürümden kazanır.eğer düşündüğü kiramı vergimi elemanımın kirasını çıkariim derdiyse.hele unkapanındakiler tam yavşak.ibanez modellerini denicem diyorum.adam bana diyo ki ibanez üretimden kalktı fabrikası kapandı.yok abi böle sitelerde falan olmaz o iş.ah işte okumuş etmiş insanlar olmicaz,ileride zararı dokunabilecek şeylerimiz olmicak gidip camını çerçevesini indirceksin hepsinin.ZUHAL MÜZİKTE eftal dodur olacak herif 20 milyona CD satıyodu.bu eğitim CD lerinden.rafdaki orjinaldi.dedim orjinal olduğu için böyle diye düşünüyorum.adam caaarrrrttttt diye bi dayandı CD yi cd-rom a.abi dedim noluyo.kopyaladı çıkardı al diye uzatıyo bi de.sen al dedim ya.

upuzun lafın kıpkısası hani adam demiş ya "bize bizlerden başkası dost olmaz"diye.al abi ben de onu çürütüyorum:"bize bizlerden başkası sokmaz"

Fiyat arz ve talebin kesiştiği yerde oluşur. Kimse almak zorunda değil. Daha önce de yazdım benim de kazıklanmış olmak dışında Tünel'le hiçbir ilgim yok ama tepkimizi yanlış yere yönlendirmeyelim. Önemli olan fiyat istikrarı tutturmak değil her mal her mağazada aynı fiyata satılmasını beklemek olmaz hatta yüksek fiyatlar ve kar marjları olması da normal, serbest piyasa bu. Zaten tüketiciler bilinçli oldukça ve tepkisini ortaya koydukça bu zihniyetteki mağazalar da batacaklardır yakında.

Önemli olan gönül rahatlığıyla güvenerek alışveriş yapabilmek, ürünleri deneyebilmek, sorulara cevap alabilmek. Bu da kısa vadede zor çünkü Türkiye'de esnaf konusunda bilgili değil ve mesleğine de saygısı yok. Hiçbir iş yapamayan adam ya bakkal açıyor ya taksici oluyor, polis olmadıysa eğer. Tünel'de öyle, çoğu dükkan gitar değil de soğan patates satsa ya da odun kömür satsa yine aynı davranır müşteriye. Orada çalışan garibanlar da böyle hırto patronla bizim gibi burnundan soluyan müşteriler arasında kalır.

Mesela eniştem Seattle'da mağazadan NAD amfi, Lynn CD ve Kef hoparlör aldı toplam $5,000 filan verdi ve burada anlaşılmaz evde denemem lazım memnun kalmazsam geri getiririm diyerek çıktı mağazadan, ağzım açık kaldı, pasaportu filan bırakayım mı ben dedim. Tünel'de adama pena bile vermezler. Bizde de inşallah bu derece tüketici hakları ve tüketiciye güven oturacak zamanla.

Neyse other_side kardeşim yani senin dediğine de katılıyorum ama bir hışım girdiğin mesajının ikinci kısmı daha konuyu destekler nitelikte. Ayrıca bize bizden başkası da sokuyor merak etme. Londra'da yıllar evvel walkmen alacaktım, bir gün evvel fiyatına baktığım bir aleti almak için mağazaya girdim, muhabbet filan derken satıcı Yunan'mış, Türk olduğumu öğrenince bir anda suratı değişti. Ben de alayım da gideyim bari herif huzursuz oldu dedim, ne dese şerefsiz beğenirsin, 60 gbp'lik alete 110 gbp dedi hiç istifini bozmadan. Verdim veriştirdim tabi ağzıma geleni.

bak arkadaşım(solitude71), olay sadece fahiş fiyata satmaları değil, bize gösterdikleri tutumda farklı,

söylemeyecektim ama kısaca anlatayım ne demek istediğimi bir örnekle, o gün zuhalden ampli baktım beğenmedim dedim elemanlara ben tüneli şöyle bir gezeyim alsamda almasamda size haber verecem dedim insanlığımdan beni beklemesinler diye sonra aldım ampliyi başka yerden ve insanlık olsun diye gittim haber verdim böyle böyle yaptım dedim, herifler bir sorguya çektiler beni bir kötüler aldığım aleti o an içimden dedim yanlış yaptım heralde dedim ve üzüldüm sonra yanımda arkadaşım vardı o aldı benim zuhalden almadığım ampliyi, bu sefer diyoki elemanlar bana laf çaktırarak; çok iyi yaptın bu ampliyi almakla bu ampli şöyledir bu ampli böyledir falan diye, övdükleri alette mg marshall (özür dilerim ottocum ama doğru),

o gün günümün içine ettiler benim sırf onlardan alış veriş yapmadım diye(sonradan araştırdım, mg benim amplinin yanına yaklaşamazmış).

bu sadece benim başımdan geçen bir tane örnekti, OK :?:

Reeve demiş ki:
bak arkadaşım(solitude71), olay sadece fahiş fiyata satmaları değil, bize gösterdikleri tutumda farklı,

söylemeyecektim ama kısaca anlatayım ne demek istediğimi bir örnekle, o gün zuhalden ampli baktım beğenmedim dedim elemanlara ben tüneli şöyle bir gezeyim alsamda almasamda size haber verecem dedim insanlığımdan beni beklemesinler diye sonra aldım ampliyi başka yerden ve insanlık olsun diye gittim haber verdim böyle böyle yaptım dedim, herifler bir sorguya çektiler beni bir kötüler aldığım aleti o an içimden dedim yanlış yaptım heralde dedim ve üzüldüm sonra yanımda arkadaşım vardı o aldı benim zuhalden almadığım ampliyi, bu sefer diyoki elemanlar bana laf çaktırarak; çok iyi yaptın bu ampliyi almakla bu ampli şöyledir bu ampli böyledir falan diye, övdükleri alette mg marshall (özür dilerim ottocum ama doğru),

o gün günümün içine ettiler benim sırf onlardan alış veriş yapmadım diye(sonradan araştırdım, mg benim amplinin yanına yaklaşamazmış).

bu sadece benim başımdan geçen bir tane örnekti, OK :?:

dostum aldığın amfi neydi adamların beğenmediği merak ettim
ibret-i alem için onuda yazarmısın? :)

Reeve demiş ki:

İyi ya ben de aynen onu söylüyorum, daha geride bir post'um daha var orada da aynısını söyledim, hatta ben de amfide (amp yani) kazıklandım. Yani fiyata takılıp kalmayalım, yok internet'te bu kadar yok USA'da şu kadar diye. (D)Üzdürmeyelim kendimizi adamlara diyorum. Hikaye gibi uzun yazdım diye anlaşılmadı galiba. Fiyat olayı zurnanın son deliği, biz bilinçli tüketici olarak karşısına dikilirsek adamlarda 1-3-5 en sonunda ulan millet uyandı artık yok o tatlı kazanç diyecekler ve akıllarını başlarına devşirecekler. Yoksa daha yıllarca acemilere ve hatta tecrübelilere ellerinde ne kaldıysa sığdığı kadar sokuşturmaya devam edecekler.

konu biraz sapıttı aga.. bu iş nihayetinde ticaret adamlar biz istedik diye kepengi çekip gitmezler, kimse kusura bakmasın ama böyle naara atarken iyi ama bi girişimde bulunalım desek herkes arazi olur.. yalansa yalan deyin..
hepimiz dolmuşuz belli ama tatava çıkartmakda çözüm diil, çözüm olsa yarın gidip daatalım sopayı kapar gelirim walla.. :D
diyelimki bunlar kazıkçı diye baltalasak işlerini kapatmak zorunda kalsalar, ee sonra noolucak internetten tel pena sipariş edersiniz :p sonuçta bi şekilde müzik shoplar olucak.. mevcut piyasa nasıl adam olur onu söyleyin, bu adamlar gidince bizmi dükkan açıcaz buraya..
zevzek muhalefet partileri gibi sürekli şikayet ediyoruz ama çözüm üretmiyoruz, tamam yanlışları aşşa yukarı hepimiz biliyoruz tekrar tekrar zikretmenin artık luzumu yok semra hanım satmıyo bu aletleri..
ne olursa rayına girer bu iş.. fikir..??

Reeve demiş ki:
fırça atma kardeşim, bizde çözüm arıyoruz :evil:
Dediğim gibi benim aklıma gelen en mantıklı ve tek çözüm kimse tünelden alış-veriş yapmayacak ve de bunun nedenleri müzik merkezi sahiplerine anlatılacak
Türkrocktan 3-5 gönüllü gidip diyecek ki "böyle böyle,biz 10.000 kişi olaraktan buradan alış-veriş yapmayacaz,siz düşünün maddi durumunuzu,böyle böyle müşteriye karşı tutumunuzu değiştirmedikçe ve de fiyatlarınızı adam etmedikçe de bu böyle gidecek" diyecek veya da buraya yazdık zaten gene 3-5 kişi gidip "türkrock diye bi site var,böyle bir eylem başladı,haberiniz olsun dedik girin bi bakın" denilecek.
Bence tek çözüm bu gibi herhalde galiba :? Daha iyi önerileri olanın da içinde kalmasın söylesin(izin veriyom der gibi oldu yanlış anlaşılmasın :LOL: )

her üye email atsın tüneldeki müzik shoplara kısa sürede mail bombardımanına tutalım onları (tabi zuhal müzik hariç, adamlar hala bir web sitesini hazırlayamadılar)

Ne kadar etkili olur o yöntem bilemiyorum,somut bir şeyler olmadıktan sonra..
Herkes anlaştıktan sonra mail bombardımanı başlayabilir mesela daha etkili olur o zaman.1-2 ay gerçekten kimse birşey almazsa belki işe yarayabilir de düşünüyorum da buranın ne kadar üyesi olursa olsun,yani mesela ben her ay gidip amfi almıyorum :D Buradakilerin de durumunu bilmiyorum yani tünelden her hafta alış-veriş yapan ne kadar kullanıcı var.Yani anlatmak istediğim tüneldeki mağzaların aylık gelirinin % kaçı Türk rocktakiler üzerinden.Kurmak istediğim cümleyi kuramadım bir türlü umarım anlatabilmişimdir demek istediğimi :?:

muazzam demiş ki:
Ne kadar etkili olur o yöntem bilemiyorum,somut bir şeyler olmadıktan sonra..
Herkes anlaştıktan sonra mail bombardımanı başlayabilir mesela daha etkili olur o zaman.1-2 ay gerçekten kimse birşey almazsa belki işe yarayabilir de düşünüyorum da buranın ne kadar üyesi olursa olsun,yani mesela ben her ay gidip amfi almıyorum :D Buradakilerin de durumunu bilmiyorum yani tünelden her hafta alış-veriş yapan ne kadar kullanıcı var.Yani anlatmak istediğim tüneldeki mağzaların aylık gelirinin % kaçı Türk rocktakiler üzerinden.Kurmak istediğim cümleyi kuramadım bir türlü umarım anlatabilmişimdir demek istediğimi :?:

yani adamlara rest çektikten sonra adamların satışlarında bir düşme olmazsa "Tavşan dağa küsmiş dağın haberi olmamış!" adlı filmde yardımcı erkek oyuncu dalında oskarlık olmayalım diyorsun yanlış anlamadıysam

Stormcrow demiş ki:
yani adamlara rest çektikten sonra adamların satışlarında bir düşme olmazsa "Tavşan dağa küsmiş dağın haberi olmamış!" adlı filmde yardımcı erkek oyuncu dalında oskarlık olmayalım diyorsun yanlış anlamadıysam
Sanırım böyle demek istiyorum :LOL: :LOL:
Yani adamlara rest çekecez,"akıllı olun yoksa alış-veriş yapmayız" dedikten sonra adamların kar-zarar durumunu etkilemezse forumca tünelin ağzına düşecez yani :)

Muazzamın deyindiği şeyi söylememek için kendimi tuttum açıkcası ama koyvereyim gitsin.
Turkrock a fazla takılmaktan bütün türkiyeyi burada sanmaya başladık sanırım hafiften. Tüneldeki bir dükkanın ortalama aylık cirosunun ne kadar olabileceği konusunda bir fikriniz var mı?

Arkadaşlar bu adamlar deliler gibi para kazanıyor, siz tünelde dolaşan insanların turkrocktan ahmet mehmet olduğunu düşünmeye başlamışsınız. Böyle bir şey yok. Bu başlığa yazan arkadaşların hepsinin tünelden bugüne kadar aldıkları malların toplam fiyatı ne kadar tutar acaba? Ya da yazan arkadaşlar tünelden ne sıklıkta ekipman alıyorlar? Ayda bir tünelden bir şey mi alıyorsunuz ki, aynı tünelden vazgeçtiğinizde o adam bir şeyler hissetsin?

Ya da 1000 kişi mail atın, adam da "hadi ya pahalı satıyormuşuz fiyatları düşüreyim" mi diyecek? Yapmayın arkadaşlar çocukça düşünceler bunlar. Sorun bir dükkan sahibinin düşünüp "aklıma süper bir fikir geldi, çok pahalıya satayım zengin olayım" sonucuna varıp hareket etmesi kadar basit değil. Bu durum, hem ülkenin ekonomik hem de sosyal altyapısının bir sonucudur. Forumdan 10 20 kişinin ayda yılda bir yaptıkları alışverişlerinden vazgeçmesi ile çözülebilecek kadar mikro planda bir sorun olsaydı, çoktaaan çözülürdü merak etmeyin.

Aylık gelirlerinin % kaçının buradakiler tarafından karşılandığını dşünmekten vazgeçtim, sırf şu başlığa bir şeyler yazan arkadaşların tünelden yaptıkları "toplam" alışverişlerin toplamını alalım. Ne kadar eder sizce? Abartılmış bir rakam söyleyeyim, 100.000$ olsun. Düşünün, bu başlığa 30 kişi yazmış olsun. Kişi başına 3000$ dan fazla düşer. Abartılı verdim dedim, burada herkesin tünelden totalde 3000$ lık alışveriş yaptığını sanmıyorum. Herneyse, verdiğim bu aylık değil, total rakam(100.000$) oradaki bir iki dükkanın aylık veya 2 aylık cirosu olabilir anca. Ve siz bu harcamayı her zaman ekmek alır gibi değil, taş çatlasın 3-5 kere yapıyorsunuz. Gidip bir gitar aldınız diyelim. Gelecek aya gidip bir gitar daha alıyor musunuz? Bundan vazgeçmek emin olun onlardan hiç birine bir şey hissettirmez.

Bakın, bu kazıkçılara boyun eğilsin demiyorum. Sadece, bir avuç insanın burada, türkiye müzik aleti piyasasını kurtarabileceğini sanmasını çocukça buluyorum. Ekran başında memleket kurtarmak zevkli bir uğraş, ama sadece bir oyun olabilir. Zaten internetten, yurtdışından siparişin incelikleri zamanla öğrenileceği zaman, kimsenin tünelden bir şey için 3 katı para sayacağını sanmıyorum, ama dediğim gibi bu zamanla olacak bir şey. Herkes her gün tünelden bir şey alıyormuş da bundan vazgeçiyormuş gibi davranmasın derim bu yüzden. Böyle olsa da 2 günde pek bir şey değişmeyecek. Yine zamanla olacak şeyler.

Bütün Türkiyeyi buradaymış gibi değerlendirmeyin demek istiyorum kısaca. Siz türkrock forumlarından gitarpedal.com gibi girişimlerden haberdar olup kullanabiliyorsunuz, ama Koca türkiyede internet kullanım oranının %2-3 gibi komik bir rakam olduğunu da gözardı etmeyin.(ntvmsnbc den bir alıntıdır bu yüzde, çok kassam kaynağını bulurum belki)

Türkiyenin kalbi burda atmıyor, vakit kaybetmeyin derim nacizane.
Kolay gelsin herkese.
Batuhan

Geri