Demo Kayıtlar Ve Teknik Yorumlar

durustce "trash"i begenmedim ama "Grind" cok hosuma gitti

hayatimin sarkisi diyemicem ama gercekten basarili olmus. (teknik acidan kayit icin yorum yapamam, dinleyici olarak yorum yapiyorum)

sound olarak belki death - trash ama buna bir hard rock vokal yapacaksin.. uff super olur
headbob.gif

go down, fracas en begendigim parcalarin ama grind in kayidi daha guzel olmus

Sağol Reeve. Ama niye Thrash'ı beğenmedin ki. Ben onu çok seviyordum :cry: Hatta genelde olumlu tepkilerde o şarkı üzerine oluyordu.

Grind' de gitarın akordu Do'da tonlar o yüzden biraz daha etkileyici oldu galiba :roll:

kompoze aşamasında olan parçamın gitar solosunu upload ettim

aslında solodan ziyade alternate picking çalışması gibi oldu,dinleyen arkadaşlarım michael angelo sololarına benzettiler

http://www.qfile.de/dl/44129/solo_27.wma.html

buda diğer kaydım daha önce upload etmiştim(parçanın son kısmı malmsteen den araktır)

http://www.qfile.de/dl/17491/y305ld305r305m_icoez_symphony.mp3.html

parçaları indirmek için
çıkan sayfanın alt kısmında free yazan kısma basın daha sonra açılan sayfada your download link yazan yere tıkladığınızda parçaları indirebilirsiniz

Skull_KruSher demiş ki:
Selam arkadaşlar,

2 tane yeni şarkı ekledim. İsimleri Grind ve Thrash. Dinler ve dinledikten sonra da "Allahım bu benim hayatımın şarkısı, nedeni...." veya "Allahım bir şarkı nasıl bu kadar kötü olabilir, nedeni..." gibisinden yorumlarınızı yazabilirseniz beni mesut ve bahtiyar edersiniz teşekkür ederim.

Murad

http://www.soundclick.com/bands/1/skulkrusher_music.htm

thrash süper olmuş bence emg81+pod mu kullandın ayıptır sorması :)

Reha;
Sağolasın canımıniçi :)

Slaytanic,
Emg81li gitarla yapmıştım onu ama pod kullanmıyorum. Digitech Rp10 kullanıyorum

Kayıtta kullandığım ekipmanlar;
Ses kartı: Sb Live.
Kayıt arabirimi:Cubase Sx 2, kayıtta kullandığım tek plugin Izotope Ozone2
Efekt cihazı: Digitech Rp10
Gitar: Esp/Ltd Ex350,400(artık yok :( ) Emg Hz ve 81-60 manyetikli.

Gitarlarda drive ve distortion için yalnızca digitech rp10 kullandım, ızotope ozone2 ile de eq ve compress kullandım. Simulatör falan yok(simülatör dediğiniz zaten eq)
Davullar için fruityloops ve internetten bulduğum sempleları kullandım. Ne yalan söyleyeyim davullarla pek uğraşmak istemedim canım sıkıldı.

http://www.soundclick.com/bands/1/tcan.htm

ilk kez bir kayıt da ben ekledim yorumlarınızı beklerim, kaydı 2 gün önce eklediğim için daha doğrusu kendime 2 gün önce bir sayfa aldığım için sayfa içeriği boş.Sadece tek bi parça koydum, dinleyip yorum yazarsanız mesut olurum..

sayfalarca gitardır ekipmadır konuşuyoruz her gün ama buraya 20 gündür hiç bişey eklenmemiş...üzdü beni bu :cry:

yts_jam kayıt kalitesi kötü olsada solo idare eder nerde kaydettin bunu? bir de ek olarak çok şeyi andırıyo bu kayıt :) ama yine de güzel yapmışsın bunu daha iyi bir şekilde kaydet ve geliştir bir şarkı yap... ehehe

cakewalker demiş ki:
http://www.soundclick.com/bands/1/tcan.htm

ilk kez bir kayıt da ben ekledim yorumlarınızı beklerim, kaydı 2 gün önce eklediğim için daha doğrusu kendime 2 gün önce bir sayfa aldığım için sayfa içeriği boş.Sadece tek bi parça koydum, dinleyip yorum yazarsanız mesut olurum..

sayfalarca gitardır ekipmadır konuşuyoruz her gün ama buraya 20 gündür hiç bişey eklenmemiş...üzdü beni bu :cry:

Arada giren bas gitar nedir? SF falan mı? Çılgın olmuş vallahi baslar ama davullar bana çok garip geldi birde gitarın sesi biraz daha aç, tonuda biraz cilala kabin. sim. falan kullandıysan eğer tizleri yemiş bitirmiş soloyu arkaya atmışsın direk. Ama genel olarak en çok davul/hi-hat duydum. İşteyim düzgün kolon yok çok net birşey değil dediklerim. Ama gidişat olarak değişik bir yapısı var şarkının. Ellerine sağlık.

Emin(ytse_jam) kardeşim naparsın nasılsın? Yahu bunu sen çalmış olamazsın 8O Nereye gitti o hız manyağı ateşli psişik gitarcı ruhun. Birde normalde sen çok daha iyi gitar çalıyorsun kayıtta bariz yanlış çalım/hatalar var. Son olarakta illa psikopat akor dışı, gam dışı sololar atacağım diye ruhunu yiyip bitirme. Bazen en rutin şeyleri yapmak bile şarkıyı güzel kılabilir(bkz. kirk hammet, full pentatonik takılıyo herif ;) ) Senden çok çok çok çok daha iyilerini beklerim. Gözter kendini :p

Son olarak arkadaşlar, bir nacizane, kendi halinde şarkı da ben ekledim adres yine aynı.

http://www.soundclick.com/bands/1/skulkrusher_music.htm

Parçanın ismi "Pokh" :) Davulcumuzun isteği üzerine şarkının ismi bu oldu. Biraz sabun yaptım ama genel hatlar ortada. Bu sefer davulları daha değişik bir yöntemle yazdım(söylemem sır) Daha kolay yoldan, daha gerçekçi davullar yazılabilmesinin mümkün olduğunu çözdüm(bir program sayesinde tabii ki)
Kayıt genel olarak daha tiz oldu ama herşeyi net duyabiliyorum ben. Birde whammy bar(tremolo bar) ile aramı düzeltmeye çalışıyorum. Pek sevişmezdik eskiden kendisiyle. Artık daha sıkı fıkıyız. Sizde yorumlarınızı esirgemezsiniz herhalde. Teşekkürler

davullar boğuk olmuş bence ama solo güzel gitar tonlarını pek beğenmedim ben ama tabi benim yaptığım kayıtlardan 50 kat daha iyi :)
tabi hangi imkanlara sahip olduğunu bilmiyorum bu haliyle ben beğendim güzel ama çok güzel olabilir gibi duruyor

[/quote]
Arada giren bas gitar nedir? SF falan mı? Çılgın olmuş vallahi baslar ama davullar bana çok garip geldi birde gitarın sesi biraz daha aç, tonuda biraz cilala kabin. sim. falan kullandıysan eğer tizleri yemiş bitirmiş soloyu arkaya atmışsın direk. Ama genel olarak en çok davul/hi-hat duydum. İşteyim düzgün kolon yok çok net birşey değil dediklerim. Ama gidişat olarak değişik bir yapısı var şarkının. Ellerine sağlık.

[/quote]

Eyvallah skull.En azından yorum yapan biri çıktı.... bu başlığın bu kadar ilgi yoksunu olması da artık aslında bi memleket meselesi..Artık gitar modifiyesiydi, prosesördü, pedaldı derken millet çalmayı unuttu gitti..

Kayda gelince; Gitarı ve bası kendim çaldım. İkisini de Sansamp triac+15 watlık dandik amfiden mikrofonladım.Bir de kendi sisteminde dinle istersen, ben dinlerken dikkatini çektiğin şeyler o kadar belirgin olmuyo ya.. :p

Geri