Kılçık (rock) - Ankara

kraldaki programda gördüm vokal çok açık olmasına rağmen(biliyorum sizden kaynaklanmıyo) çok başarılıydınız vokal çok iyi bi sese sahip bunu belirtmeliyim

ancak müzik yapmak için istanbulda olmak şart mı sorusuna verdiiniz cevabı gerçekçi bulmadım rock müzik icra etmeye çalışıyoruz bunun için en uygun ortam ankara deil mi istanbulda yaşıyorum ve istanbullu amatörler kusura bakmasın müzik nasıl yapılır bilmiyolar ya da beste. en büyük türk rock ve metal grupları konur sokaktan limondan ve yolcudan çıkmadı mı sizce ben ankaranın aynı zaman türk rock müziğinin başkenti olduunu düşünüyorum

öncelikle bizi destekleyen herkese teşekkür ederiz... ycd_cherokee yorumların için teşekkürler.. verdiğin örnekler doğru fakat programda da zaten müziğin heryerde yapılabildiğini ama belii biyere geldikten sonra müzik piyasasının merkezi olan istanbulda bulunmanın şart olduğu değil daha kolaylık sağlayacağı konuşuldu. söylediğin grupların ankarada kendini iyi bir şekilde tanıttıktan sonra albüm vs. için istanbula gittiğini ve çoğunun orda olduğunu da unutmamak gerekir. ayrıca istanbuldaki grupların müzik veya beste yapmayı bilmemesinin istanbulda olmasından kaynaklandığını düşünmüyorum müzik yapabilen her şekilde her şart altında yapabilir tabiki de bazı yerlerde neyazık ki bir çok grup bizler kadar imkan bulamıyo olabilir fakat müzik yapmayı isteyeni ve yapabileni bu hiç bir zaman engelleyemez.

kayıtlarınızı beğendim, beste-düzenleme olarak. herkes övüp durmuş ama vokalin daha doğal olmasını tercih ederim. demek istediğim tiyatro oynar gibi, birinin kılığına girmiş gibi söylemek yerine, normal konuşur gibi.. düz-melodisiz demek istemiyorum; normal konuştuğundan farklı bir ses kullanması, yani apayrı bir şarkı söyleme sesi olması bence çok da hoş değil. neyse işte, lafın çoğu bizimki de. işinize gelirse dikkate alırsınız.

ha bir de; ziller çok kısık gibi ya da benim hoparlörlerimden.

buggleyeyes demiş ki:
kayıtlarınızı beğendim, beste-düzenleme olarak. herkes övüp durmuş ama vokalin daha doğal olmasını tercih ederim. demek istediğim tiyatro oynar gibi, birinin kılığına girmiş gibi söylemek yerine, normal konuşur gibi.. düz-melodisiz demek istemiyorum; normal konuştuğundan farklı bir ses kullanması, yani apayrı bir şarkı söyleme sesi olması bence çok da hoş değil. neyse işte, lafın çoğu bizimki de. işinize gelirse dikkate alırsınız.

ha bir de; ziller çok kısık gibi ya da benim hoparlörlerimden.

sesi kullanmak diye bir sey oldugunu hatırlatmak isterim oncelikle.sesini ne kadar farklı kullanabiliyorsan yaptıgın muzik o kadar cok zenginleşir ve tarzın hem ozgun olur hem de monotonlaşmaz.Ayrıca istersen iyi diyebilecegin sanatcıların konusma seslerini bi dinle sonra pilotlarını dinle sonra bi de canlı performanslarını dinle ne demek istedigimi anlarsın.zaten dedigin gibi olsaydı herkes sarkı soylerdi sarkıyı bırak herkesin albumu olurdu :) o zaman insanların bir yıgın para verip şan egitimi alması da sacma olurdu. bosver ya konservatuvara falan ne gerek var di mi ?? :)

arkadaşlar gerçekten tebrikler dün ilk kez izledim hatta ilk kez duydum sizi .. sahne performansınız harikaydı ve şarkınız da çok güzeldi ..
başarılar ...
Origam'dan sevgiler ve saygılar ...

arkadalar cok tesekkürler walla.dun gece saat kactı hatırlamıorm bile ama o acaip yemekleri yerken aklıma gelmişti turne işi gercekten cok guzel olur :)))) ben bu kadar aksilige ragmen bu kadar eglenceli bi gun yasamadım heralde. herkesin eline ruhuna saglık :D

Valla turne diyosanız Zeki abinin telefon var :) Arar ayarlarız :D

Kılçık ilk 5'te olmalı bence..Vokal çok iyiydi..Orda da bol bol tebrik ettim.Burdan da ediyorum.Hakettiğiniz yere gelirsiniz umarım..

arkadaşlar hepinize çok teşekkürler... turne işine gelince zeki abi bidaha bizi gördüğü yerde yolunu değiştirir hiç turneye onla çıkalım diye hayal kurmayın:D o akşam bana da açık açık söyledi zaten ankarada bütün üniversiteleri götürdüm sizin gibi yolcu görmedim diye:D:D

kıLçık çook kaLiteLi w eeLnçeli..atapaRktaki o feLaket şennikte sizi tanımama Raamen bi çok yeRde daa dinledm sisi..etkinLikLeRi atLamayıp katıLmanıs takdiRe şaayen:] başarıLar! :elsalla

Geri