Bas ve Ekipmanı hakkında herşey

bas gitar çalmak istiyorum ama nasıl başlamam gerektiği konusunda hiç bir fikrim yok. Yardımcı olursan sevinirim....

sizce bi bar programında monitör olarak kullanmak için kaç wattlık bi amfi yeterli olur?(tabi bu barın büyüklüğünede bağlı)minimum olarak düşünsek.
mesela 60-100 watt kadar yetebilir gibi geliyo bana.
ne düşünüyosunuz görüşleri alabilirmiyim...

yanlız çok ayrıntılı düşünmicez.yani ne biliyim ne tarz çalıncak, barın büyüklüğü, sahnede neler olcak,ses koybolur gider mi, sonna amfiyi nerey koycan falan vs.vs.
sadece ne kadarlık bişey yeterli olabilir?
alamayı düşünüyom iyi bi amfi (AMPEQ çok istiyom $$$$...$)ama şimdiden aklımda bi taslak oluşturuyim diyom bütçeyi falan ayarlamaya çalışcam

Jem_Jem demiş ki:
Eyvallah arkadaşlar! zaten içime sinmeyecekti hartke alsam siz vazgecirdiniz bu fikrimden. inşallah 1-2 haftaya alıcam ba115...
ben de ampeg ba 115 var.ve alırken hartkenin kick back 15 ini de denemiştim.eden nemesis washburn bilimum amfi denedim.ampeg i sırf ismi var diye ve burdaki insanlar öneriyo diye alma.ampeg in kendine has doğal buğulu temiz bi tınısı vardır.hartke lerin de mesela parlak ilginç bi tonu vardır.ikisini de dene.neyi seveceğin belli olmaz.ama bana sorarsan tabi ki ba 115 derim.112 yi önermem çünkü hem tweeter yok hem unbalanced çıkış hem de 12" kabin olmasından dolayı istediğin tokluğa ulaşamayabilirsin.ve aralarında 12 liği almanı sağlıcak kadar büyük bi fark ta yok.umarım senin için en doğru tercihi yaparsın..

İllede combo anfi olsun diyosan Ampeg BA210SP'yi öneririm zuhal müzikte vardı bi tane.Yanlız düz BA210 değil,"BA210SP önerdiğim.220 watt çıkışı küçük ve orta büyüklükteki bir bar için yeterli.

AMPEG RULES!!!

şimdi ben 400$ kadar bi bütçe ayırabilirm.bu paraya alabileceğim en iyi amfi ne olur ve bu amfiyi bi bar programında kullanabilir miyim?
alternatifler neler. önerilerinizi bekliyorum.

NyX_the_GyP demiş ki:
Jem_Jem demiş ki:
Eyvallah arkadaşlar! zaten içime sinmeyecekti hartke alsam siz vazgecirdiniz bu fikrimden. inşallah 1-2 haftaya alıcam ba115...
ben de ampeg ba 115 var.ve alırken hartkenin kick back 15 ini de denemiştim.eden nemesis washburn bilimum amfi denedim.ampeg i sırf ismi var diye ve burdaki insanlar öneriyo diye alma.ampeg in kendine has doğal buğulu temiz bi tınısı vardır.hartke lerin de mesela parlak ilginç bi tonu vardır.ikisini de dene.neyi seveceğin belli olmaz.ama bana sorarsan tabi ki ba 115 derim.112 yi önermem çünkü hem tweeter yok hem unbalanced çıkış hem de 12" kabin olmasından dolayı istediğin tokluğa ulaşamayabilirsin.ve aralarında 12 liği almanı sağlıcak kadar büyük bi fark ta yok.umarım senin için en doğru tercihi yaparsın..

selam nyx_the_gyp! ya bn a100 ü denedim. gercektende cok parlak bi ses veriodu. hartkede tereddüt etmemin tek sebebi performansı. artık ampeg de karar kıldım. önerin için saol! ba 115 in türkiyedeki ortalama fiyatı nedir bu arada?

eski partiler 900-1000 arası satılıyodu.ama yeni gelenler pahalı geldi ve pahalı satılıyo doğal olarak.1100 civarı diye biliyorum.ama aldığın yere göre çok değişir.iyi araştırman lazım.

Valla Seyfi keşke önerebilsem kendime de önerirdim 2500 dolar vermezdim:))anfi de paraya kıyıcaksın biraz maalesef.gitar bi şekilde idare ediliyo ucuz iyi bass'lar var piyasada ama anfi üzgünümki böyle değil.Para biriktirene kadar bi DI box al sansamp gibi bişey bence daha iyi ,kötü tonlu anfiyle çalmaktansa.Sonra insanlar Bass'ına suç bulup 40 tane bass alıp satıyo.Sabret ama iyisini al bence,sevgiler

Valla Seyfi keşke önerebilsem kendime de önerirdim 2500 dolar vermezdim:))anfi de paraya kıyıcaksın biraz maalesef.gitar bi şekilde idare ediliyo ucuz iyi bass'lar var piyasada ama anfi üzgünümki böyle değil.Para biriktirene kadar bi DI box al sansamp gibi bişey bence daha iyi ,kötü tonlu anfiyle çalmaktansa.Sonra insanlar Bass'ına suç bulup 40 tane bass alıp satıyo.Sabret ama iyisini al bence,sevgiler

yaa bende öle düşünüyom da amfi şart oluyo biyerden sonna yaa hep bilgisayar hep bilgisayar olmuyo yaa iyi bi amfi alamam lazım bide program falan işi olursa orda kullanmak istiyom gerekecek yani.bakıcam daha araştırıyom bakarsın 2. el falan olur bakalımm.piyango vurur:)

Carvin kullanan Ankara'da bildiğim 2 kişi var, biri paul diye bi eleman diğeri Koray.Koray'a bi sormak lazım:) 570$ tam carvin fiyatı başka bi markayı bu fiyata alamazsın.Hem de bu güçteki bi anfiyi.İnşallah tonu'da iyidir:)

R1000'i denemedim ama iyi şeyler söylenir hakkında. Kötü haber; değil burada deneyebilmek bulabileceğini hiç sanmıyorum; eğer bir firma akıllılık edip distribütörlük almış ve liste fiyatlarına yakın satmıyorsa...

Geri