Bas ve Ekipmanı hakkında herşey

Yalnız jemokan !
maddunya nın ne yazdığını dikkatli okursan anlarsın...
Metronumsuz çalışın dememiş.Metronom aletine gerek yok.Artık bi sürü teknolojik alet var demiş.Yani yanınızda o hayvan gibi şeyi taşımanıza gerek yok demiş....

Burda metronomsuz çalışın ve metronomu sittir edin dien bi adam varsa ztn bu başlıkta ona cevap bile vermeyin :D

Ebow bas gitarda kullanılır mı? Deneyen oldu mu hiç?

Ben kullandım; basta da gitarda olduğu gibi efektif olarak kullanmak mümkün... ama alet gitar için yapıldığından üzerinde tel için bulunan oluklar işlevsel olmuyor, bas gitara gitar kadar iyi oturmuyor. Yine de bu durum kontrol yetersizliği vb. oluşturmuyor... kısaca rahatlıkla kullanılabilir...

Michael Manring Thonk albümünde yer alan Adhan isimli parçada iki tane Ebowu birlikte kullanır hatta....

Ses farklılığından tam olarak neyi anlatmak istediğini bilemiyorum ama ebowdan çıkan sürekli sustainli, yüklü tonu elde ediyorsun. Gitara göre armonikleri daha zengin, dolu bir ton...

Resmi bir plak firmasından çıkmadığı ve elden dağıtıldığı için normal yollardan bulmak zor olur sanırım... belki birileri internete vermiştir. İstersen bana bir email at ([email protected]), bu aralar kendim bir 50 kopya kadar çoğaltacağım, sana da yollarım...

mrb ben bass gitar almayı düşünüyorum..bana şöyle 350-500 civarı bişey lazım.ne önerirsiniz? teşekkürler

Selamlar herkese,

Bir drum machine almayi kafama koydum son gunlerde, aklimda boss dr-660 var.

Daha once drum machine kullanmis olan var mi aranizda ? Drum machine secerken beklentiler ne olmali, neye gore secilmeli ? Sizin onerebileceginiz bir sey var mi ?

Tesekkurler

arkadaşlar analog pedal dizmeye karar verdim lakin şöle bi sorun var daha ıslak slap tonu alabilmek için hangi pedalı ve ya pedalları seçmem gerekiyor bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

nochristrequires demiş ki:
Selamlar herkese,

Bir drum machine almayi kafama koydum son gunlerde, aklimda boss dr-660 var.

Daha once drum machine kullanmis olan var mi aranizda ? Drum machine secerken beklentiler ne olmali, neye gore secilmeli ? Sizin onerebileceginiz bir sey var mi ?

Tesekkurler

Bence o işi cakewalk ya da cubase ile bilgisayarından da halledebilirsin. Sadece istediğin yere taşıman sorun olur :)

daha amatoruz işte yenı yenı basldım daha once hıc bı gıtr gecmısım yok elıme klasık gıtr bıle almıs deılım daha oncesıne kadar ama su anda daha henuz 1 hafta once bas gıtr aldım ve hıc denyımım olmamasına ragme su an metallıca sad but truenın bır kısmını am ı evılın yarsına kadar deyım bırde mor ve ötesı bir derdım varı bastan asagıya eksıksız(su an deftones my own summer la ugrasıorumda zor gelıo sımdılık) calabılıyorum mıllet benım bu hızlı gelısımıme sasırıo butun bas antremanlarını 1 hafta ıcınde kolaylıkla ayakda ve bakamadan yapablıo haldeyım v su an kursa dahı gıtmedım onumuzdekı ay gıdıcem ii bır basist olcakmısım gıbı hıssderıoum mutluyum gururluyum.

Geri