Bas ve Ekipmanı hakkında herşey

theory_in_practice demiş ki:
ya arkadaşlar yamaha rbx 260 nasıl bir bas gitardır? yeni başlayacak birine göre uygunmu? fikirlerinizi söylerseniz çok iyi olur.

vallaha bu soru çok karıştırır kafanı çünkü benim forumlarda anladığım kadarıyla basçılar.yamaha rbx serisini sevenler ve sevmeyenler diye ikiye ayrılıyorlar :) kimseyi suçlamak için söylemiyorum yani yanlış anlaşılmasın ama benim izlenimim bu o yüzden çok kafan karışabilir gibi bu soru yüzünden :D :D

saygılarımla...

XD demiş ki:
bende rbx sevenlerden ve kullananlardanım mesala :LOL: ama bass gitar zevk meselesidir o yüzden tonunu beğendiysen al

yauv tabiki sonuçta bütün aletler öyle de yeni başlayan birisinin pek tondan anlayacağını sanmıyorum.bunu theory in practice arkadaşım için söylemiyorum belki belli bir seviyede müzik bilgisi,geçmişi vardır ama,eğer yoksa karışır işte kafası.bende rbx kullanıyorum ve inanılmaz memnunum ama kişiden kişiye çok fark var seçim konusunda oyüzden çok farklı zevaplar gelebilir.ve adam sonuçta hiçbirimizi tanımadığına göre hangimize inansın değil mi??? :D :D

selamlar,

Musicman Stingray'im geldi bugun, gitari bilg.e taktigimda asiri derecede dip ses oluyor, calmadigim halde bile cizirti devamli var. Acaba neden olabilir bu ?

Gitari gt-6b ye giriyorum, ordan da bilg. ses kartina takiyorum.

Aktif manyetik oldugundan dolayi boyle bir dip ses oluyor olabilir mi ? Gidermenin bir yolu var midir ?

Tesekkurler

nochristrequires demiş ki:
selamlar,

Musicman Stingray'im geldi bugun, gitari bilg.e taktigimda asiri derecede dip ses oluyor, calmadigim halde bile cizirti devamli var. Acaba neden olabilir bu ?

Gitari gt-6b ye giriyorum, ordan da bilg. ses kartina takiyorum.

Aktif manyetik oldugundan dolayi boyle bir dip ses oluyor olabilir mi ? Gidermenin bir yolu var midir ?

Tesekkurler

Öncelikle yeni basını güle güle kullan , iyi tercih.

Dip ses büyük ihtimal bilgisayarının kendi topraklamısıyla ilgili bi sorundan kaynaklanıyordur.Başka bir sistemde dene , büyük ihtimal olmayacaktır.

eğer bilgisayarına bağşıyorsan o cızırtılar topraklanmadan değil ses kartından kaynaklanıyordur zaten bassı bilgisara bağlamak iyi bir çözüm değildir ton alamassın

topraklama onemli bir sey, evet dogru parmagi cekince telden cizirti gelir, dokununca gider. bu topraklamadan mis.

her neyse benim sorunum bu degildi. jack uclarini actim, kopmak uzere olan telleri saglamca lehimledim. Su an super sessiz. Sorunum halloldu

Tesekkurler cevaplar icin

Boss lmb-3 limiter enchancer kullanan arkadaş var mı? Dengeleyici arıyordum ama bir arkadaş bu alet için sesi bozuyor dedi. Doğru mudur? Buna şüphe ettim kompresör baktım. Carl martin kompresör iyi diyorlar ama çok pahalı. Boss'un gene fiyatı iyi de şimdi kafamda soru işaretleri var.

bence digitech in dual bantlı bass compressorunede bak derim fiyatına göre gayet iyi ben almadan önce boos uda denedim ama digitech daha bi güzel geldi sanki :) o fiyat aralığında iyi bi pedal

slm

arkadaslar elimde 85 model bi venson tm var heavy metal için uretilmiş nadide bi parca :D su haliylede cok ii tonları var ama manyetikleri deiştirip aktif yapmak istiyorum sizce mantıklı bişe olurmu olursada hangi manyetikleri önerirsiniz ? şimdiden tesekkurler milllet bu siteye yeni girdim ama cok beendim amacında kullkanıldıkca super bi yer olur yapanların eline saglık :);)

ya bende bas gitar çalıyorum konyadayım grubum da var gitarımla ilgili bir sorunum gitarımı amfisiz çalarken teli çektiğim zaman bi cızırtı geliyo bunun sebebi ne olabilir ve nasıl çözebilirim?yarımcı olursanız sevinirim..

Geri