Thomann'dan Alışveriş

Herkese selamlar, Thomann’dan bir amfi almayı düşünüyorum, ancak şu anda stokta yok, 2-3 hafta sonra gelecek diyor sitede, acaba dedikleri tarihte gelir mi stoklara, yoksa daha bekler miyiz, yaşayan var mı?
Mail atın sorun en iyisi. Bi ara Mesa Boogie ürünleri için de öyle yazıyordu, maile cevap olarak en erken temmuz Ağustos demişlerdi. En son Mesa ürünleri tamamen kalktı siteden. Avrupa ve Türkiye'de Mesa Boogie ürünü yok şu an hiçbir mağazada 0 ürün (eski stoklar ve ikinci eller hariç)

Mail atın sorun en iyisi. Bi ara Mesa Boogie ürünleri için de öyle yazıyordu, maile cevap olarak en erken temmuz Ağustos demişlerdi. En son Mesa ürünleri tamamen kalktı siteden. Avrupa ve Türkiye'de Mesa Boogie ürünü yok şu an hiçbir mağazada 0 ürün (eski stoklar ve ikinci eller hariç)
2 kere mail attım, ilkinde 19unda gelir dediler, 2. sinde 24ünde gelir dediler. Bu tutarsızlık yüzünden sormak istedim.

2 kere mail attım, ilkinde 19unda gelir dediler, 2. sinde 24ünde gelir dediler. Bu tutarsızlık yüzünden sormak istedim.
Gelir demişlerse gelir kesin. Belki bir-iki hafta gecikme olur. Büyük ihtimalle tedarikçilerden kaynaklıdır.
Ithalat yöntemiyle Türkiye'ye getirtecekseniz dikkat etmeniz gereken bazı hususlar olabilir anfi için. Daha önce birkaç kişinin başına gelmişti.

yok sor tabi.. sormak da ne problem olabilir ama cevap 19 ve 24 yani arada 5 gün var... global bir satıcıdan bahsediyoruz .... +/- 5 gün gibi detay vermiş olmaları bile son derece yeterli... bunu forum mu daha iyi bilecek de valide edecek demek istiyorum.

Dogru :(
Neyse cok israrci olmayayim, niyetim süpheli kokmasin, iste taniyan eden / guvenen varsa bir sekilde isi cozulsun. Hatta 2 kisi birlesilebilir :)))) ama emanetler gumrukte takilirsa karismam. O yuzden 1 gitar ve 1 de baska bisey daha guvenli olabilir.
Lan! Demek millet uy......cu kuryeligine böyle böyle basliyor... Kendimi kotu hissettim
3 gitarla geçtim dusseldorf airporttan, üstüne vergi iadesi formunu da onaylatip KDV mi iade aldım. Takılmıyor.

Merhabalar, Thomann'dan gitar siparişi verdim. Benden kimlik numaramın iletilmesini istedi mail yoluyla ilettim fakat dönüş olmadı. Daha sonra başka bir mail ile burdan iletmemin yeterli olup olmadığını sordum. Çalışma saatleri dışında olup mailime sonra döneceklerini söylediler(ikinci mailime). Mail yoluyla iletmem yeterli olmuş mudur?

3 gitarla geçtim dusseldorf airporttan, üstüne vergi iadesi formunu da onaylatip KDV mi iade aldım. Takılmıyor.
Düsseldorf’ta takilmaz zaten direkt teslim ediyorsunuz valize de, istanbulda kapidan cikarken memur durdurup bu ne diyebilir. Tek gitarla bile basima geldi benim sordu memur yeni mi diye. Yani 3 gitarla gecis serbest gibi bir algi olusmasin burda. Sizinkisi güzel kismet olmus

Hepinize merhaba. Bir sorunum var yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Gelecek ay 3 gün Paris'e oradan da İspanya'ya işlerim için gideceğim. Fransa'da kaldığım süre zarfında Thomann'dan Quad Cortex almayı düşünüyorum nasip ise. Ürünü aldıktan sonra da önce İspanya oradan da Türkiye'ye döneceğim. Bu ürünün Almanya'dan ya da ispanya'dan vergisini iade almam mümkün müdür ? Mümkün ise ne yapmam gerekiyor ? Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Hepinize merhaba. Bir sorunum var yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Gelecek ay 3 gün Paris'e oradan da İspanya'ya işlerim için gideceğim. Fransa'da kaldığım süre zarfında Thomann'dan Quad Cortex almayı düşünüyorum nasip ise. Ürünü aldıktan sonra da önce İspanya oradan da Türkiye'ye döneceğim. Bu ürünün Almanya'dan ya da ispanya'dan vergisini iade almam mümkün müdür ? Mümkün ise ne yapmam gerekiyor ? Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
Hayır.

Çoğu firma (özellikle USA'da ama EU da riskli) otel adreslerine sevkiyat yapmıyor, önden araştırmakta fayda var... iş için gidiyorsan 2 gece otelde kalırsın diye varsayıyorum.

Herhangi bir EU ülkesinde tax free'li alışveriş yaptığınızda vergi iadesini alabilmek için birebir mağazaya gitmeniz ve oradan evrakları düzenletmeniz gerekiyor, bunu yapmadığınızda ürünü EU'daki başka bir konut/otele gönderebilirsiniz ama shipping adresi EU içi olduğu için size bu evrakı düzenlemezler, ek olarak alışveriş yaptığınız gün ile düzenlettiğiniz evrağın aynı tarihli olması gerekiyor. Bunun olmadığı durumlarda vergi iadesi alamıyorsunuz. Adamların sizi karşısında birebir görüp sizin talebinizle evrağı hazırlaması gerekiyor. Alışveriş yapacağınız yer Thomann ise ve vergi iadesini de bırakmam alacağım diyorsanız Burgebrach'ın yolları taştan maalesef.

Amazon üzerinde mevcutsa ürün Amazon’dan alıp tax geri alabilirsiniz. Fatura adresinin Türkiye’de bir adres olması gerekiyor önemli nokta. Gönderim adresi tabii ki yurtdışında teslim alınacak adres. Döndükten sonra amazon ile mailleşiyorsunuz sizden pasaport ön arka sayfasını, sınır giriş çıkış sayfası fotoğrafını ve Türkiye’ye dönerken havalimanındaki gümrük polisinde damgalanmış faturanın fotoğrafını PDF halinde istiyorlar. 1 hafta içinde satın aldığınız kredi karta yatıyor ücret. Döviz hesabı varsa kredi kartınızda döviz olarak yansıyor.

Amazon üzerinde mevcutsa ürün Amazon’dan alıp tax geri alabilirsiniz. Fatura adresinin Türkiye’de bir adres olması gerekiyor önemli nokta. Gönderim adresi tabii ki yurtdışında teslim alınacak adres. Döndükten sonra amazon ile mailleşiyorsunuz sizden pasaport ön arka sayfasını, sınır giriş çıkış sayfası fotoğrafını ve Türkiye’ye dönerken havalimanındaki gümrük polisinde damgalanmış faturanın fotoğrafını PDF halinde istiyorlar. 1 hafta içinde satın aldığınız kredi karta yatıyor ücret. Döviz hesabı varsa kredi kartınızda döviz olarak yansıyor.
Başlık Thomann başlığı ama naçizane tecrübem, EU için bu durumun pek olası olmadığı, diğer bölgelere haiz değilim, öncelikle gümrük polisi gümrük evrağına iliştirilmişse faturayı ''da'' onaylar(damgalar) sadece, çok daha eften püften sebepler için yolcunun geri çevrildiğine şahit oldum defalarca. Şöyle düşünün sizin dediğiniz gibi böyle bir durum olduğunda, gümrük memurunun yolcunun dediklerini baz alıp prosedürde olmayan bir şekilde insiyatif alacağını ve asıl önemli belge olan gümrük belgesini görmeden faturayı onaylayacağını varsayıyoruz. Yolcu gümrük bürosundan çıktıktan sonra iyi niyetli değil diyelim ürünü vermedi bagajına/yanına almadı gitti okuttu iç piyasada, dönünce de vergi iadesini aldı. Çok olası değil bu riski göze almaları. Onaylanan gümrük evrakının bir bağlayıcılığı var sonuçta, ben bunu şu an yurtdışına çıkarmazsam her türlü sonucuna katlanacağım diyorsunuz. Faturanın oldu tek başına damgalanmasının hem mantığı hem de oluru yok EU coğrafyasında. Vergi iadesinin mantığında sizi karşılarında geçerli ve gerekli evraklarınız varsa beyanınızı alıp ilgili prosedüre göre işlem yapmaları var, haricinde tüm eksikler süreci bozar. Önemli olan ürünü nereden ve hangi tarihte teslim aldığınız. Amazon'un geri iade edeceği tutarı maliyeye gümrük belgesiyle sunması gerekiyor ki muhasebede mahsuplaşabilsin, damgalanmış fatura ve gönderdiğiniz resimlerin bir anlam ifade etmeyeceğini düşünüyorum, pasaportunuzu bile ışığa tutup ters bir durum var mı diye uzun uzun incelenebildiği yerler buralar. Baya bir uzun yazdım yine kusura bakmayın.

Geri