Thomann'dan Alışveriş

yahu anlatıyorum. 150 euro yu aşamazsın, bunu uyguluyorlar.

ya siz okuduğunuzu anlamıyorsunuz yada ben anlatamıyorum.

ilk yazdığımda adama gidip iş öğretme, başına dert alma. sana söyleyeceği ödediğin para ne ise ben onu bilirim diyecek. talimat mevzuat deme diye söylüyorum.

ikincisinde de gayet net ne olduğunu yazdım.

bu kadar anlasılmaz ne yazdım?

yeminle şu forumdaki üyeliğimi silip gidesim var.
Bakın bu yazdığınız mevzu yeni değil. Mevzuat değişmeden önce de siparişlerin vergisi kimi zaman kargo dahil edilerek hesaplanıyordu. O dönemde ne yapıyorduk biliyor musunuz? Gidip itiraz ediyorduk. Başıma en az 5-6 kez gelmiştir. Hiçbirinde 'memura tatava' yaptın vb. muhabbeti olmadı. Hata fark edildi. Doğru vergiyi verdim. Malımı aldım.

Şimdi de durum aynı. Tek fark hatayla kargo dahil edildiğinde beyanname kapsamına girmek. Dolayısıyla elbette böyle bir hata varsa belirtin ve elbette belirtirseniz düzeltilir çünkü o konuda mevzuat AÇIK.

Ama tamam neyse ne de yukarıda @aiyiadam yazmış, ona malı vermeme gerekçeleri "çok" (ticari) olmasıymış. Eşya değeri + kargonun 150 euroyu geçmesi değil. O konuda mevzuat en azından bize net değil (içeride neyin ticari sayılacağına ilişkin talimat varsa bilmiyorum).

Bir tek sizin hakim olduğunuzu düşündüğünüz bu konuda aslı astarı olmayan çıkışlarınızla burun direğinizi tutarak "anlamıyorsunuz ahmaklar" triplerine girdiğinizde sadece ortamı bulandırıyorsunuz. Konuyu bilmeyen insanların da sizin gibi davranmasını ve haklarından feragat etmesini teşvik edip teamül oluşturuyorsunuz.

Tartışmanın yararı kimseye yok. Madem bu arkadaş buralarda dirsek çürütmüş. Çıkar kardeşim nerede yazıyor ürüne kargo ücreti dahil edilerek hesaplama yapılır. Var mı bununla ilgili bir yazı bilgi ?

Ha ben kargo ücretinin ürün bedeline DAHİL EDİLMEYECEĞİNİ gösterir yazıyı paylaşıyorum. Madem eminsin bu konuda gösterin kardeşim nerede yazıyor bu uygulama.

Varsa böyle bir yazı v.s. göster. O zaman senden ben binlerce kez özür dilerim. Ama elinde sabit ve somut bir bilgi belge yoksa yapma böyle şeyler insanların kafasını bulandırma.

Hakkını aramak isteyen arar. Ama eşek olursan sırtına semer vuranın çok olur sonra.

Amazon hala custom clearance ile sipariş aldığına göre bu uygulama Amazon'un ricası olabilir. Tabi ki gönül alma karşılığında.
amazon TC hükümetine gümrük limiti düşürün ki biz de arada clearance hizmeti ayağına bi sakal alalım sizi de görürüz mü dedi yani?
amazon.tr, global işin onbinde biri bile değil, sadece USA marketinde cep telefonu aksesuar kategorisi TR pazarından 10 kat daha büyüktür, yapabilseler bile neden uğraşsınlar böyle bir şeyle :)

sizin boş vaktiniz olur olmaz o kadarı beni ilgilendirmez. her seferinde avrupa ve asyadaki posta gümrüklerine gümrük memurlarına işini öğretmeye gidersiniz. paşa gönünüz bilir.

amazon TC hükümetine gümrük limiti düşürün ki biz de arada clearance hizmeti ayağına bi sakal alalım sizi de görürüz mü dedi yani?
amazon.tr, global işin onbinde biri bile değil, sadece USA marketinde cep telefonu aksesuar kategorisi TR pazarından 10 kat daha büyüktür, yapabilseler bile neden uğraşsınlar böyle bir şeyle :)
Çünkü adamlar senin ne olduğumuzu değil ne olacağınıı görüyor. Bakıyor aa 90 milyon insan. Uzun vadeli işler bunlar ama şu anda 150 € üzeri sipariş için istedikleri gümrük ücreti hiç burada konuşulan %100 gibi bir yerde değil. Eğer takılmadan geliyorsa ki büyük ihtimalle öyle . İnsanlar nerden alışveriş yapar ?

Bu arada elbette yanılıyorumdur bu bir tahminden öte gitmeyedebilir umrumda da değil açıkçası ama eğer 150 € üzerinde bir alışverişi oradan yaptığında ödediğin gümrük ücretiyle de kapına kadar sorunsuz geliyorsa bir farklılık olduğunu düşünmeden de duramam.

Son düzenleme:
amazon sadece işleri senin adına yapıyor, eskiden de öyleydi... oluşan masrafı zaten kesiyor senden benden... sepete ekleyince yazıyor orada, fark olşursa da iade bile ediyor ama masraf neyse alıyor.... yani amazon 150'den bağımsız olmayacak, sadece üstte konuşulan müşavir geyiğine biz maruz kalmayacaz, amazon partneri olan UPS veya DHL ile konuyu halledip teslimat yapacak .... bence hala çok iyi, ben x2 ödemeye razıyım yeter ki kapıma gelsin.

amazon sadece işleri senin adına yapıyor, eskiden de öyleydi... oluşan masrafı zaten kesiyor senden benden... sepete ekleyince yazıyor orada, fark olşursa da iade bile ediyor ama masraf neyse alıyor.... yani amazon 150'den bağımsız olmayacak, sadece üstte konuşulan müşavir geyiğine biz maruz kalmayacaz, amazon partneri olan UPS veya DHL ile konuyu halledip teslimat yapacak .... bence hala çok iyi, ben x2 ödemeye razıyım yeter ki kapıma gelsin.
Yok işte az önce 2 tane pedalı sepete koyup 150 € aştım 2X olmuyor gümrük vergisi filan. Çok daha cuzi oluyor şimdi sen gidip pedalı Amazon'dan mı alırsın Thomann'dan mı. Bu durumda Amazon'un satışı artmaz mı ? 283 USD için 106 USD gümrük masrafıi hesaplıyor ve kapına geliyor. İnsanlar bu durumda bu hizmeti veren Amazon'dan başka yerden alışveriş yapmaları saçma.

Dene gör ... biz de görelim. Şu an ne desem muallak. Sen sepette öyle görürsün de amazon belki aaa abi sizin mevzuat değişmiş, xxx daha verecen der... ya da demez bilemem. En güzeli tecrübelerden faydalanmak. 106 dolara işi bitirirsen buraya yaz, bilgilensin ahali. Aksini iddia edeceğim bir done yok, risk gördüğüm şeyleri yorumluyorum.

Bu yeni mevzuat değişikliği ile ortalığın toz dumana karışacağı, taşların yerine oturmasının bir miktar süreceğini daha önce söylemiştik. Bu aşamada belli bir standardizasyon için hala vakte ihtiyaç var gibi duruyor. Kaldı ki benim bu yeni düzenlemenin kalıcığıyla ilgili şüphelerim de var (Thomann'dan harley benton gitar alan biz güzide kitle sebebiyle değil elbette). Yanisi durum şu: Şu sıralarda yurtdışından alışveriş yapan herkesin küçük ya da büyük sürprizlere hazır olması gerekir.

Herkese merhaba. yaklaşık 2 hafta önce Thomann üzerinden almanyadaki bir akrabama Akg C414 Xls sipariş ettim. toplam 759 euro ödedim. Türkiye'ye gelirken kutusundan çıkartıp hard case ile getirdi. normalde yeni mevzuata takılır dedim ama hiç bir şey sormamışlar. ekstra bir şey ödemeden ürün elime ulaştı. ileride neler olur bilemiyoruz tabiki. bilgilendirmek istedim.

Önceliğim amazon.de ya da amazon.com.tr üzerinden yurt dışı alışverişi yapmak. Listeler sıklıkla güncelleniyor. Belli başlı bir ürün yerine fırsat kovalamak isterseniz bence çok mantıklı ürünler düşüyor. Size de tavsiye ederim.

Selamlar ben de Thomann'dan yıllardır alış veriş yaparım tek seferde 1500 euroyu bulmasın diye dikkat ettiydim hep en son 1495 euroluk bir gitar almıştım başakşehire gitmiştim teslim almaya gümrük memuru baya bi baka kaldı fiyata :) sonra sorun çıkartmadıydı. Bugüne kadar kargo ile beraber hesaplama hiç denk gelmedi bana, hep kargo hariç hesapladılar. Geçen gün de thomann'dan manyetik alacaktım sonra baktım ki harley benton fusion III EMG gitar var resmen manyetik fiyatına, onu alayım dedim, siparişi verdim afakat thomann siparişi askıya alıp bana resmi gazetenin linkini gönderdi vergilerden haberiniz var mı bi okuyun önce isterseniz diye. Sonra ben de araştırınca gördüm ki cidden şu an durum belirsiz %18 kdv, %20 ithalat vergisi, antrepo parası, müşavir parası, notere vekalet parası bi de kafalarına esen başka sorunlar da çıkabilir diye açıkçası almaktan vazgeçtim. Toplamda ödeyeceğim ekstra parayı hesaplayamadım çünkü. Gerçektende hükümet devlette döviz bırakmayınca ithalatı durdurmaya çalışıyorlar. Hala daha riske girip alsam mı diye düşünüyorum ama sanki saçma gibi şu an alış veriş yapmak. Aynı araba almak gibi :), %100 vergi.

Yok işte az önce 2 tane pedalı sepete koyup 150 € aştım 2X olmuyor gümrük vergisi filan. Çok daha cuzi oluyor şimdi sen gidip pedalı Amazon'dan mı alırsın Thomann'dan mı. Bu durumda Amazon'un satışı artmaz mı ? 283 USD için 106 USD gümrük masrafıi hesaplıyor ve kapına geliyor. İnsanlar bu durumda bu hizmeti veren Amazon'dan başka yerden alışveriş yapmaları saçma.
Selam, youtube'da bu konuda araştıran birinden izledim amazon ya siparişleri iptal ediyormuş ya da amazona vergi ödense bile devlete de ödemek zorunda kalmış aynı vergiyi. Müşavir ile olan yazışmalarının görüntüsü de var videoda, 'Amazon vergiyi ödedi demiş bizim eleman, müşavir de 'devlet umursamaz' demiş, verginin direk devlete ödenmesi lazım, siz amazondan paranızı geri talep edin demiş yazışmada.

Merhaba afganistan...

sanki 20 yıl amerika ve nato bizim ülkeyi işgal etti ve yeni gittiler de mahrumiyet bölgesi resmen. ülkede gitar falan bile alamıyoruz, yok diye yurtdışına bakıyoruz, bu seferde oraya yasak geliyo.
stokta olanlarda bundan hepi topu 2 sene önce suratına bakmayacağın, yeni başlayan çocuklara al öğren diye vereceğin gitarlar.
işe bak arkadaş ya.
ortamlarda "ülke" dersin kim bilecek,
ama bildiğin hapishane
biz limit artsın, satın alma kolaylığı gelsin diye bekliyoruz, adamlar 150 euro'ya çekiyo limiti, bi de eski sistem gibi gümrüğe git diyo, üstüne bi de müşavir tut diyo, bi de köklüyo vergiyi
ne var abi 150 euro'ya? ne kaldı allah aşkına ya?
buyrun kulağımın arkası artık yeter abi ya.

Son düzenleme:
Geri