İbanez JEM/UV

Hangi model Jem favoriniz?

• Toplam oy veren
    199
çok fazla yeşil :D ibanez dedinmi petruccinin eski picasso desenli mor yeşil manyetikli ibanezini tek geçerim :)

not : ehe burası jem/uv topiciymiş yeni farkettim olsun :p

http://cgi.ebay.com/One-of-a-kind-c...384279592QQcategoryZ33043QQrdZ1QQcmdZViewItem

Swirleri hiç sevmem ama bu çok hoşuma gitti güzel yapmış eleman :) Paranız varsa kaçırmayın ilerde alırım sizden param olunca :p

2d_12.JPG

ab_12.JPG

juice demiş ki:
Arkadaşlar yukarda ki yeşil olan doğa harikası 777gmc yeni bir üretimmi?

I-ıh malesef. O bir 77GMC bile değil orjinalinde...

77GMC ler 92- ve 93 yıllarında üretildiler kardeşi 77PMC ile...

Yukardaki resimdeki gitara sahip olan adamda ise orjinal 77PMC var, almış işte üretildiği zamanda.. Sonra yıllar geçmiş. Ebay de gezinirken böle beyaz -yeşil bir swirl gövde görmüş . Sonradan demiş ki kendi kendine "ben neden 77PMC mi öksüz bırakayım , yanına kardeş de yaparım" . Ebay den almış o swirl olan gövdeyi sonra luthier bir arkadaşından bu gövde içim maple , tree of life lı ve led li bir neck yapmasını istemiş. Ortaya bu gitar çıkmış.. Orjinal 77GMC den daha güzel olmuş bence LED ler dışında. Gri-yeşil -beyaz swirl çok güzel gözüküyor..

1300-1400 de çok insafsız oldu ya :)zaten 2300 buy it now fiyatı amcam 1500-2300$ arası bi fiyata satmaya razı. sırf o DNA yazısı bile zaten 2000$ yapmaya yetiyor gitarı ben 2000$ aşşağı DNA görmedim zaten daha . Gitarın vuruğu felan var galiba onlar baya eksi tabi o yüzden düşük olabiler.

Sonunda uv'me kavuştum. Bir kaç ince detay vereyim;

Öncelikle köprü acayip stabil, hayvantor yük binmesinden ötürü. Bend'lerde sabit köprüleri aratmıyor maşallah. Nerdeyse yerinden kıpırdamıyor. Bu sebepten yay/köprü ayarları biraz zorluyor. Ayar yapmak için gitarı aldığım gibi orta yayı değiştirmek zorunda kaldım. Vidalar neredeyse köküne kadar dayalı. 3 yay var. Yine aynı sebepten ötürü kafam kadar köprü pivot vidaları var.(Biraz abarttım galiba d: )

Sapı jem'in ölçek olarak büyütülmüşü, şekil ve yapısal olarak belirgin bir fark yok. Jem'de rahatsanız bunda da aynı şekilde rahatsınız, sadece biraz daha büyük. teller ise jem7vwh den birbirine daha yakın ve tuşenin yan kısımlarında daha büyük boşluklar var.

Blaze manyetiklerin tepkisi jem'de olduğu kadar parlak ve dinamik değil, ancak çok sağlam armonikler veriyor. özellikle kalın si-telinin maşallahı var.

Gitar jem'den biraz daha hafif sanki. Ağırlık merkezi ise jem'e yakın. ama bu benim jemin abanoz tuşeli olmasından kaynaklanıyor olabilir.
**EDIT: Soyle tekrar bir baktim da, yanlis bilgilendirme olmasin, uv jem den cok az daha agir duruyor, ve agirlik merkezi sapa dogru daha disarida.

Üzerindeki cilası, aynalı pickguard'ı ve köprünün kromajı sayesinde acayip çekici bir görünümü var aletin. Tabi aynı sebepten, her dokunduğunuzda gitarda parmak izlerinizi bırakıyorsunuz.

Açıkçası kalite açısından jem, uv'den bir gömlek üstün. İnce detaylarda bunu görmek mümkün. Ancak şunu söyleyebilirim ki, verdiğim her kuruşu sonuna kadar haketti uv777. Jem'i bir kenara koydurttu hakkaten.

PhoibosApollon demiş ki:

Öncelikle köprü acayip stabil, hayvantor yük binmesinden ötürü. Bend'lerde sabit köprüleri aratmıyor maşallah. Nerdeyse yerinden kıpırdamıyor. Bu sebepten yay/köprü ayarları biraz zorluyor. Ayar yapmak için gitarı aldığım gibi orta yayı değiştirmek zorunda kaldım. Vidalar neredeyse köküne kadar dayalı. 3 yay var. Yine aynı sebepten ötürü kafam kadar köprü pivot vidaları var.(Biraz abarttım galiba d: )

Sapı jem'in ölçek olarak büyütülmüşü, şekil ve yapısal olarak belirgin bir fark yok. Jem'de rahatsanız bunda da aynı şekilde rahatsınız, sadece biraz daha büyük. teller ise jem7vwh den birbirine daha yakın ve tuşenin yan kısımlarında daha büyük boşluklar var.

Blaze manyetiklerin tepkisi jem'de olduğu kadar parlak ve dinamik değil, ancak çok sağlam armonikler veriyor. özellikle kalın si-telinin maşallahı var.

Gitar jem'den biraz daha hafif sanki. Ağırlık merkezi ise jem'e yakın. ama bu benim jemin abanoz tuşeli olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Üzerindeki cilası, aynalı pickguard'ı ve köprünün kromajı sayesinde acayip çekici bir görünümü var aletin. Tabi aynı sebepten, her dokunduğunuzda gitarda parmak izlerinizi bırakıyorsunuz.

Açıkçası kalite açısından jem, uv'den bir gömlek üstün. İnce detaylarda bunu görmek mümkün. Ancak şunu söyleyebilirim ki, verdiğim her kuruşu sonuna kadar haketti uv777. Jem'i bir kenara koydurttu hakkaten.

jem'i satmaya kararlı mısın?ikisine birlikte sahip olmayı karşılayabilyorsan yani? zor tabi uv almak ona para yetiştirmek :)

Norton_Antor demiş ki:
jem'i satmaya kararlı mısın?ikisine birlikte sahip olmayı karşılayabilyorsan yani? zor tabi uv almak ona para yetiştirmek :)

açıkçası jemi satmayı ben de hiç istemiyorum, ve kararsızım biraz. uv'yi aldıktan sonra jem'e doğru dürüst elimi sürmedim, uv'nin bana sunduğu imkan pratik açıdan jemden fazla, ancak uv oraya buraya saldıran kükreyen mekanik bir canavar tadı veriyor, jemin hissiyatı ve kalitesi ne yazık ki uv'de yok. ne demekse artık 8O

ama belirttiğin gibi ikisine birlikte sahip olmak cüzdanımı biraz aşıyor açıkçası, kısa vadede bir alıcı çıkması halinde çok üzülerek de olsa jem'i satacağım sanırım. gelen paranın bir kısmıyla analog bir setup kurabilirim, ya da gt-6'yı da satıp pod xt live almayı düşünüyorum. uzun vadede ise kimse ne olacağını bilemez.

PhoibosApollon demiş ki:

**EDIT: Soyle tekrar bir baktim da, yanlis bilgilendirme olmasin, uv jem den cok az daha agir duruyor, ve agirlik merkezi sapa dogru daha disarida.

UV ailesine hoş geldin.. Hayırlı olsun.. :)

Geri