Barış Akarsu

Evet nihayet ama bu arkadaşlar baştan beri hep eleştiri çerçevesinde kalabilmiş olan bizler gibi azınlıklardan fatalsmile ama yener olsun guitarist olsun çok haklısınız ıslak ıslak konusunda çok yüklendiler ama aslında bana kalsa kimdir o ile çıkardım yada cover olacaksa gel gör beni ile yani Barış asla ıslak ıslak ve Cem Babnın ardına saklanmadı bunu bir anlasalar ama yok nato kafa nato mermer olayı....
ve albümde coverları bırakacak olsak 7 parçanın 7 side süper yener kardeş senin bahsettiğin parça yani Barlasın 2. parçası "ayrılacağız" süper bir parça ardından gelen Amasrayı size tavsiyem bir kaç kez üst üste dinleyin bağımlısı olacaksınız
......

Merhaba arkadaslar
cok mutlu oldum burada Baris icin form var .
Sevgili yener ayrilacagiz hakikaten cok guzel benim favorimde o. Ama albumdeki butun parcalar cok guzel
Sevgili Barisimizin sesi yorumu bunlara eklendimi muhtesem bir album cikmis ortaya .
Dinlemekten buyuk zevk aliyorum.

Sevgiler

Albüm gerçekten dörtdörtlük :) Barıştan iyi bir albüm beklerdim de ne yalan söyleyeyim bu kadar da iyisini beklemezdim!olurya arada bir parça kaynar mantığıyla,boşverilmiş bir şarkı yok.albüm bütünüyle süper.eee tabi buna barışın muhteşem yorumuda eklenince daha ne olsun...

bir kasaba akşamı'mutlaka dinleyin çok eğlenceli bir şarkı,ama özellikle 1980 lerde üniversitede okuyanlar,mutlaka dinlesin ;) sözleri bilenler ne demek istediğimi anlarlar

!!!!!veya 'aldırma' barış yorumuyla ,şarkının duygusunu o kadar güzel anlatmış ki ne yalan söyliyeyim ilk dinlediimde gözlerim doldu!!!!!

veya 'isterdim' barışın ses renginin güzelliğini ortaya çıkarıyor,albümdeki en güzel slowlardan,barışın menejeri neşe açıker e ait söz-müzik!!!!!!!!!!

veya 'gün olur' çok başarılı bir cover özellikle barışın back vokellerine dikkat edin,süper!!!!!!

'veya mavi ve ayrılacağız ' özellikle çok istek alan şarkılar barlas başarılı şarkılarını ,barışın güzel yorumunu dinledikten sonra barışa vermekle nekadar doğru tercih yaptığını görmüştür ;)

veya 'gel gör beni aşk neyledi' iyi bir cover valla bu şarkıda barış kendini aşmış :) !!!!!!

veya 'amasra' bir şarkı ancak kadar güzel söylenir!!!!!!

veya 'kimdir o' son zamanlarda dinlediğim en etkileyici şarkı!!!!!!!!!şarkının sözleri günümüzün gerçeklerini o kadar iyi anlaıyor ki...

veya 'ıslak ıslak2cem karacanın bu muhteşem eserini barışta taşımasını bildi ve parçanın hakkını verdi..(ilkim hn da barışa çok yakıştığını söyledi)

Barış Akarsu'nun albümünü aldım ve dinledim. Gerçekten çok iyi. Albümdeki parçalar birbirinden güzel. Barış ta doğrusu mükemmel yorumlamış. Aranjörünü ve parçalara hayat veren birbirinden değerli müzisyenleri de ayrıca kutlamam lazım. Herkese dinledikten sonra yorum yapmalarını öneririm. Öylesi daha adil olur. Saygılar.

Yarın trt 2 de memleketim programında müzik kadar çok sevdiği ve onun kadar iyi yaptığı bir işi yapıcak denize açılacak saat 12:45 de
yolun açık olsun kaptan...:taptim

Oturmuşum birçare denize karşı
deniz biraz hırçın kalmaz senden aşağı
Dalar gider gözlerim kayan yıldıza
Tıpkı aşkımız gibi yok ne sonu başı :elsallaa

Barış konuktu bugün bizim radyoya. Yayın boyunca ve yayın aralarında 1.5 saat kadar bir aradaydık. Dolayısıyla uzun uzun sohbet etme fırsatımız da oldu. Benim kendisiyle ilgili olumlu ya da olumsuz bir yargım yoktu öncesinde. Albümünü de dinlememiştim. Yayında dinledim tamamını. Kötü olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Anladığım kadarı ile tam anlamıyla bir rock müzik tutkunu Barış. Gözlerinin içi gülerek ve çok büyük bir heyecanla bahsediyor severek dinlediği gruplardan. Bulutsuzluk Özlemi ve Mavi Sakal' ı çok seviyor, dış kaynaklı rock deyince ise çok sayıda isim sayıyor. Saydığı isimleri dinlerken ve konser görüntülerini izlerken hissettiği mutluluğu kendi albümünü dinlerken hissetmediğini söylüyor esprili bir dille. Söz ve beste konusundaki eksiklerinin de bilincinde ve bu konuda gelen eleştirilerin de haklı olduğunu düşünüyor. 2. albümde bununla ilgili çalışmaları olacakmış dediğine göre.

Barış' la ilgili olarak dikkatimi çeken ve benden artı puan almasını sağlayan en önemli özelliği ise, popüler kültürün o sunni ve şimarık tavrından çok uzakta olması. Medyatik olmak değil derdi. Tam aksine "hiç bulaşmayayım o işlere aman " der gibi bir duruşu var. Kendi anlatmıyor "ben böyleyim, ben şöyleyim" diye, oturup konuştuğunuzda anlayabiliyorsunuz bunu zaten.

Yani özetle benim gördüğüm şu ki;
Barış heyecanla ve çok büyük bir tutkuyla girişmiş bu işe. Albümü beğenelim ya da beğenmeyelim, daha iyisini almak istiyorsak bu heyecanını kırmamalıyız onun. Acımasızca eleştirmek ve en baştan hiç şans tanımadan reddetmek doğru olmaz diye düşünüyorum ben.

Yarın gece Vox' da Barış bu arada...

Görüşmek Üzere

geçen beşiktaş tv'de konuktu.o kadar heyecanlı ve birşeyleri paylaşmanın içindeki kendisi,insan hemen o çoçuğun içten ve samimi biri olduğunu anlıyor.(beşiktaşlı olmasına ayriyetten sevindim)

yeterrrrr

arkadaşlar öncelikle önerim alın bi kasetini dinleyin tamam ikincisi harbi çok komiksiniz he adamın bir şarksıını dinleyip bu akadar konuşucak şey nasıl buluyosunuz hayret her yerde yazarım bu adamı kaan harun falan çok iyi dese adamınız olacak dimi artık bu son site barış akarsuyu sevmeyen çok gibi görünüyo ama konuşanların hepsi özenti durumunda olan 14 15 yaşlarındaki kardeşlerimiz bu yüzden müzikten anlamaya başlayınca seveceklerinden emin olduğum için hiç bi korkum yok barış akarsunun piyasadan sileneceğine dair bence barış akarsuyu kötüleyen müzikten çok iyi anladığını sanan fakat hiç bişey bilmeyen insanlar gidin manga dinleyin abi kötülüyenlere diyorum sizin nasıl rockçı olduğunuz manga piyasaya çıktıktan sonra belli oldu barış karşıtları şimdi yok ben dinlemem falan yazıpta buraya ne bizi ne kendini kandırsın herşey ortada işte türkiyede ön yargılı insanların en büyük örneklerinden biri barış akarsu karşıtları

Arkadaşlar bunları duymak ne kadar güzel işte bunu en iyi açıklayacak olan insanlar sevgili editör Özlem ve moderatör yener
gerçekten Barış ın yüreği öyle zengin ve doluki bırakın bu piyasadan silinmeyi turk rock tarihinde uzun nnn çok uzun yıllar sonra hakettiği yeri almış olacaktır. O bu işe gönül verdi ve bu yolda tüm kalbiyle ruhuyla yol alıyor. Albümü alın bunu ısrar olarak düşünmeyin lütfen bu albüm alınmayı ve dinlenmeyi hak ediyor ki inanın 2. albüm bunun kat be kat bile ötesinde olacak :metalhead

Sevgili caner seni konserde gördüm roll iinn de de . Bir kere gelmek bir kere canlı performansını görmek müdavimi yapıyor değil mi dostum. :LOL:

Pek çok ismin turk rockı adına bizlere kazandırdığı şarkılara da ayrı bir yorum katıyor Barış Akarsu ve o parçaları ondan dinleyince nasıl anlatılır bilmem ki çok çok çok güzel oluyor dostlar...

şimdi bu hafta sonu İzmirde gidin ve görün derim ben.. ben kimseyi karalamak yargılamak istemiyorum ama lütfen bu gerçeklere de kulak tıkamayın yolun başında olan ve gerçekten rock ruhuna inan bir insana yargısız infazda bulunmayın lütfen... :metal

yaw rockerrocker şimdi demişinki Sevgili caner seni konserde gördüm roll iinn de de . Bir kere gelmek bir kere canlı performansını görmek müdavimi yapıyor değil mi dostum. demişinde iyi anlamdamı kötü anlamdamı anlamadım:)kusura bakmada sen voxa geldin mi 26 sında

Caner dostum hiç bu lafın kötü bir anlamı olabilir mi hem de Barış Akarsu söz konusuysa yanlış anlama varsa özür dilerim :oops: müdavimi olmamak mümkün değil ben Barış ın ilk kişisel konseri olan Amasra konserinden beri 12 konserine gittim . Her defasında daha büyük bir coşku ve keyif alarak o sebeple asla kötü bir anlam söz konusu değil
11 Martta Vox da 12 Martta Ankara Gölgede buluşmak dileği ile.. :LOL:

Çok ayıp vallaaa ;) siz her hafta Barış'ı görün, dinleyin, zıplayın, biz burda hasret çekelim :cry: şu 4-5 mart gelse artık, biz de kavuşsak ;) Neyse nankörlük etmeyelim, üç kere İzmir'e geldi, biz de coştuk bu dördüncü olacak :p Daha hiç canlı dinleyemeyenler var.

Uzun saçları ve sürmeli gözleriyle dikkat çeken Barış Akarsu, Akademi Türkiye yarışmasından birinci olarak çıkmıştı. Yarışmadan sonra pek çok konser veren Akarsu, geçtiğimiz haftalarda ilk albümünü piyasaya çıkarttı. Islak Islak aslında Akarsu'nun bir nevi şansı gibi. Yarışma sırasında defalarca bu parçayı seslendirdi, konserlerinin de en hit parçası yine 'ıslak ıslak'tı ve albüme de adını verdi.

Barış Akarsu, neredeyse 10 yıldır müziğin içinde. Son beş yıldır da profesyonel anlamda müzik yapıyor. Aslen Amasralı olan Akarsu, yaşadığı Karadeniz Ereğli'sinde beş yıl boyunca sahneye çıkmış. Yarışmaya katılmadan önce animatörlük de yapan Akarsu, aynı zamanda yelkenci. Yarışmaya katılma kararını son dakikada vermiş. Tereddütlerle geçen günlerin ardından sonunda İstanbul'a gelmiş ve alışmak onu çok zorlamamış. Çünkü zaten 10 yıldır doğduğu yerden uzakta yaşayan Barış Akarsu, Ankara ve Antalya'da garsonluktan animatörlüğe pek çok iş yapmış. Akarsu, 'İstanbul'a gelmeyi hep istiyordum ama bir güvensizlik vardı. Bu güvensizlik kendime karşı değildi. İstanbul büyük bir yer ve burada yaşamanın özellikle maddi anlamda zor olacağını düşünüyordum. Yarışma sayesinde bu şehre gelmek daha iyi oldu' diyor.

Barış Akarsu, yarışmadan sonra pek çok konser verdi. Albüm ise birkaç hafta önce Seyhan Müzik etiketiyle piyasaya çıktı. Kendisini yarışmada sadece Barış olarak tanımıştık. Albümünde soyadına da yer veren genç müzisyen, 'Soyadımı saklamak istemedim. İnsanlar beni zaten sesim ve sürmelerimle tanıyor' diyor. Rock tarzındaki ilk albümü, üç cover olmak üzere yedi parçadan oluşuyor. 'Islak Islak'ın dışında Yunus Emre'nin 'Gel Gör Beni Aşk Neyledi' ve dizeleri Orhan Veli Kanık'a, bestesi Zülfü Livaneli'ye ait 'Gün Olur' da albümdeki diğer tanıdık parçalar.

Albüm çalışmaları sırasında oldukça heyecanlı olduğunu anlatan Akarsu, 'Albüm belki de hayatımdaki en büyük zorluk oldu. Çünkü ilk kez stüdyoya giriyordum. Disiplinli ve sistemli çalışmak gerekiyordu. Ama çok keyifli geçti' diye anlatıyor. Tüm çalışmaları ve yeni hayatı karşısında Akarsu'ya yol gösteren var mıydı? Genç sanatçı bu konuda, 'Kararları önce kendim veriyorum. Hayatımda hep böyle oldu. Daha önce aileme açıyordum şimdi de şirketimle paylaşıyorum' diye yanıt veriyor.

Önemli olan duygu

Peki neden 'Islak Islak?' Bu soruyu Barış Akarsu şöyle yanıtlıyor; 'Güzel bir parça. Cem Karaca parçası. Ayrıca onu taşıyabileceğime inandım.' Usta bir ismin klasik bir parçasını okumanın getirdiği sorumlulukla ilgiliyse, 'Kesinlikle ezileceğimi düşünmedim. Cem Karaca'yı Cem Karaca gibi söylersin. Onu farklı bir şekilde yorumlayamazsın. Mesela Barış Manço'da da böyle. Benzetilmekten dolayı tedirgin olmadım. Onların yolunda ve izindeyim ama Barış Akarsu olarak ilerleyeceğim. Onlar gibi olmak için büyük birikimler gerekiyor' diye anlatıyor.

Barış Akarsu, müzik eğitimi almamış. Ama zaten ona göre müzik duyguyla ilgili bir şey. Akarsu, 'Bugün dünyadaki en popüler grupların bile geçmişleri zorluklarla dolu. Hiçbir grup konservatuvardan çıkıp müzisyen olmamış. Hepsi yokluktan gelmiş. Bunun eğitimle alakası yok. Önemli olan o ruhu hissedebilmek. Eğitim sadece o ruhu destekler' diyor.

Rock'ta popülerlik itici

Barış Akarsu, bir star yarışmasından rocker olarak birinci çıktı. Popüler bir yarışmaya katılmanın camiaya ters geldiğini anlatan Akarsu, 'Böyle bir yarışmadan çıkmam nedeniyle rock camiasının içine almalarını biraz daha zorlaştı. Yarışmanın popülerliği itici gelebilir. Ben de aslında bu tip popülerliğe karşıyım. Ama benim girdiğim yarışma çok farklıydı. Ben o yarışmadan rocker olarak birinci çıktım' diyor.

Barış Akarsu'da ilk dikkat çeken şey ise gözlerindeki sürmeleri. Kendine yakıştırıyor ve sürme çekmek hoşuna gidiyor. Pek çok kişi bunu hem Karadenizliliğine hem de erkekliğine yakıştırmasa da onun sürmeyi keşfetmesi Ereğli'deki yıllarına dayanıyor. Animatörlük yaptığında makyaj yaparken sürmeyi keşfettiğini anlatan Akarsu, bir gün bunun kendisine yakıştığını görünce o gün bu gündür sürmesiz çıkmamış. Gözlere yararı da olduğunu söyleyen müzisyen, 'Görüş mesafesini keskinleştiriyor' diyor.

Karadenizli olmak

Şimdiye kadar her yaptığı işte en büyük desteği ailesinden aldığını anlatan Barış Akarsu, Karadeniz insanının farklılığına dikkat çekiyor: 'Karadenizli, deniz insanı olduğu için daha heyecanlı ve hareketli. Benim en büyük şansım Karadenizli olmam.'

'Gelecekle ilgili kaygım olmadı. Çalışkan bir insanım ve çalışarak her şeyin üstesinden gelirim. Hayatımı bir şekilde kazanırım' diyen Akarsu'nun gelecekteki planı ise deniz kenarı bir kasaba ve bir de tekne...

Bu röportajı , buraya da aktarıyorum.. Biraz fikir sahibi olunması açısından.

Re: yeterrrrr

ben katiliyorum. cogu barisi kotuluyenler 2 sarkidan fazlasini duymamisdir. tamam begenmiyorsan genede saygi gostermek lazim. her yarismaya giren ozenti/bozenti populerizme merakli olan kisi deyildir, bir insani yargilarken tum hayatina bakmali sadece bazi factsleri kendine gore uydurmamalali. hatta bizim yargilamaya bile hakimiz yok.
benim cevremdede cok kotuluyenler var.
ee siz daha iyi beceriyorsaniz buyrun, meydan bos. cikin gosterin kendinizi. su kotu bu kotu demek kolay ama kendinizede bi aynada bakin. peki siz barisdan nekadar iyisiniz?

obur taraftan inshallah genckizlarimiz tarkana yaptiklari gibi, sadece gorunusu icin sevmezler. bir gercek sanatci icin en kotu sey budur.
Kurt C. den hatirliyorum, oda ilkin uzun zaman underground olduktan sonra bir labele imza ati. sonra kotu album cikariyim ve sadece gercek sevenlerim kalsin istedi nafile.. sonucu beli.
demek istedigim onyargili insanlar uzak dursun. positif veya negatif onyargi ikiside.

Geri