Barış Akarsu

Dungeon' ı dolduran kalabalık kimin için gelmiş saat: 01:00 sularında, sahnenin önünü dolduranların 2 katına çıkmasıyla anlaşıldı..

buraya pin-up ile ilgili hiçbir şey yazmıyorum.. Forumlarına ekleyeceğim görüşlerimi.

35-60 yaş arası hanım seyirciler, bunların yanısıra, kızlardan çok erkeklerin oluşturdugu bir grupla izledik Barış'ı.

Orkestrası, oldukça kaliteli.. BArış için ise, albüm parçalarını ilk defa canlı dinlemiş bulundum.. Albümdeki gibi çok hoş söyledi.

Ama bunun yanısıra, Albümün dışından da söylediği parçalar harikaydı..

Performansını tam dinleme fırsatım olmadı, yazık ki öncesinde kulaklarım 1 saat kadar süren işkenceye maruz kaldı.. Yine de, OBJEKTİF olarak şunu diyebilirim: Her zaman izlediğim performansı sergilemedi.. Mekana ilk çıkışının buna etken oldugunu düşünüyorum.

Bu gece (5 mart) yine gideceğiz.. yine yorumlarımızı ekleriz artık:)

Barış kardeşin yolu açık olsun ama bence daha on fırın ekmek yemesi lazım. Benim asıl takıldığım nokta başka, Cem Karaca'nın en iyi şarkılarından birini cover yapma küstahlığını bu yakışıklı çocuğa kim salık verdi acaba? Ne demek ki şimdi bu? "Ben bu şarkıyı Cem Karaca'dan daha iyi söylerim" ya da "Cem'in yeri ayrı benim yerim ayrı" filan gibi birşey mi? Cem baba hayatta olsa izin verir miydi? Verirdi de, içine sinmeyerek ve bu cürete şaşırarak... :x

yok canım sende.cüretmiş..))komiksin..şarkının şu anki sahipleri cem karacanın mirasçıları yani eşi ve oğlu, barışda yasal olarak onlardan almış.bu gayet hukuki bir durum.))ortalıkda bir sürü cover var.barış manço da vefat ettikten sonra şarkıları cover yapıldı.yapanlarda yasal yollardan mirasçılarından aldı..barış bu şarkıyı çok güzel yorumluyor.sen beğenmeyebilirsin ama beğenen o kadar çokki....bunu cüret olarak değerlendirmen gerçekten komik sayın kabahat:)

kabahat yazında demişsin ya Ben bu şarkıyı Cem Karaca'dan daha iyi söylerim" ya da "Cem'in yeri ayrı benim yerim ayrı filan gibi bişeymi yerini gördüm gülmekten yere düştüm ya sen beni(bizi) güldürdün allahta seni güldürsün ne diyim demek istediğim biz bu yüzden anlaşamıyoz çünkü düşünceye bak hani kötüleyimde ne dersem diyim şunu düşünemedin mi bu adam cem karacayı seviyo bi şarkıda ondan sölemiş bu kadar basit ya

Kabahat Arkadaş;

1)dediğin gibi,daha çok fırın ekmek yemesi lazım :arrow: ne kadar fırın ekmek yemesi lazım bilmiyorum ama :!:Şuan ilk bence başarılı bir çıkış,iyi bir albüm yaptı :idea: Bununla birlikte,daha genç bir arkadaşımız,ilk kasedi 8O Daha yolun başında ve zamanla eksiklerini kapatacak.....

2)Cem karacanın ıslak ıslak şarkısını veren İlkim karacadır :!: yani buna cürret eden, kişi :!: ayrıca bir kaç röportajında takip edenler bilir ilkim hn,Barışın bu şarkıyı iyi taşıdığını ,çok iyi yorumladığını söylemiş ve bu şarkı istenince,seve seve barışa verdiğini söylemiştir !!!ayrıcada gerek yeni melek konserine gerekte geçen hafta voxa barışı dinlemeye gelerek desteğni vermiştir!Bunun küstahlıkla ne alakası var :?:

3)Barışın bir röportajını okuduysan,(diğer sayfalarda var bak istersen)
asla ben cem karaca nın yerine gelecem falan filan gibi açıklamaları olmamıştır aslaaa :!: zaten cem karacanın yeri doldurulamaz bir idol olduğunu,onun şarkılarıyla büyüdüğünü,severek söylediğini söylemiştir!
bu söylenenler yakıştırmaaa!!! çocuk bunun açıklamasını her defasında yaptı :!:

4)cem babanın ,gençlere destek veren biri kişi olarak vereceğini düşünüyorum ama....bununla birlikte
bu şarkıyı verip vermiyeceğini kimse bilemez :!:

kabahat demiş ki:
Barış kardeşin yolu açık olsun ama bence daha on fırın ekmek yemesi lazım. Benim asıl takıldığım nokta başka, Cem Karaca'nın en iyi şarkılarından birini cover yapma küstahlığını bu yakışıklı çocuğa kim salık verdi acaba? Ne demek ki şimdi bu? "Ben bu şarkıyı Cem Karaca'dan daha iyi söylerim" ya da "Cem'in yeri ayrı benim yerim ayrı" filan gibi birşey mi? Cem baba hayatta olsa izin verir miydi? Verirdi de, içine sinmeyerek ve bu cürete şaşırarak... :x

arkadaşım,
Cem baba hayatta olsa izin verir miydi? Verirdi de, içine sinmeyerek ve bu cürete şaşırarak...diyorsun !!!

Cem baba hayatta olsa ve böyle düşünse neden versinki zaten..Akıl var mantık var..
Karalıyalım diye..mantık dışına çıkmayalım..

ee kabahat,bu sayfada yazarken dikkatli olacaksin.Baksana her köseden sayfa nöbetçileri aninda üstüne üsüsür.
bu sana katildigim anlaminda degil tabi.Ben düsünüyorum da,Barisin dezavantaji galiba sadece abuk sabuk bir yarisma programindan türemis olmasi.Belki de bu yüzden rock,bir yama gibi duruyor üstünde.Ama hakkini da yemeyelim:piyasanin %de 80inden iyi oldugunu düsünüyorum.
Neden iyi;çünkü albümün altyapisi saglam bir kere.Barisin sesindeki sunni rock tinilari da olmasa herhalde ok. derdim..

ya agbi yapmayın etmeyin ya serdar öztop hazırlamış albümü sololar falanda onun zannedersem. hemen öyle ezmeyelim mesela akademi Türkiye yi izlemedim sevmedim ama iyi bir çıkış yaptığına inanıyorum

Albüm elime geçti. Hepsini dinlemedim ama dinlediklerim gerçekten çok güzel.. Ben bayağı beğendim.. Ama maalesef Barış'ı değil, şarkıları.. Umarım çok çalışır ve o güzel şarkıları güzel seslendirir.. HEr şarkıyı başka bi tarzda söylemiş sanki.. Oturttuğu zaman başarılı olur umarım.. Şu an beğenmedim.. Ama dediğim gibi PArçalar gerçekten hoş.. Dİnletiyo yani yinede kendini..

kabahat demiş ki:

Cem Karaca mahsunla bile düet yaptı.. Verirdi bence.. Ayrıca Barış Cem Karaca hayranı.. Yarışmada söylemişti bunu.. HErkes beğendi falan ondandır muhakkak...

Popüler bir yarışmayı sadece araç olarak kullanmıştır,yarışma sonrası kendini ortalara atıp :!: piyasa olmamıştır görüldüğü üzere :!: çok başarılı bir albümle çıkış yaptı,işallah bundan sonraki albümlerdede aynı başarıyı gösterir ;) vede bu tarzını korur :!: ileriki yıllarda bunu görücez...bekleyelim ve görelim....

barıs akarsu türkiye standardı işte tipin mi var eyvallah ozaman sen sanatcısın yazık gercekten bu kadar baba adamların barısd akarsunun arkasında calması üzücü bence barıs bu adamların arkasında soylemeli

Çok haklısın fatalsmile ön yargılı arkadaşlar için bende artık söyliyecek bir söz bulamıyorum xece yazının başındaki masajı yine vermişsin sağol yaniii :cry: her ne kadar yazının 2. kısmındaki söylediklerine katılsam da.. :) çünkü o kısım ön yargısız eleştiri idi...

Birde bişey sormak istiyorum bu forumda karalama yapan bütün arkadaşlara yani bizler Barışla ilgili olumlu şeyler yazınca onu anlatmaya çalıştığımızda bizlere çeşitli sıfatlar takıyosunuz koruyucuları askerleri neferleri ...vs ... vs... peki sorarım size forumların hepsi böyle değilmidir ?? Yani baktığımda genel olarak forumlarda kimin formuysa o sanatçının severleri koruyucu pozisyonda sevmeyenleri de karalayıcı genel olarak tüm forumlar için geçerli bu söylediğim, yapıcı ve gerçek eleştiri yapanların sayısı zaten o kadar az ki!!

Bunu anlamak gerçekten çok ama çok zor niye böyleyiz neden sürekli saldırı konumundayız anlayamıyorum. Cem Karaca yaşasaydı Barış ı desteklerdi ki eşi İlkim Karaca da vefatından önce Cem Baba nın Barış ı tv de izlediğini ve bu çocuk doğru kişilerle çalışırsa ve çabalarına devam ederse iyi yerlere gelir dediğini söylemiştir. Zaten Cem Baba olsun Barış Manço olsun bu karalama yapan arkadaşların takındıkları tavrı takınmış olsalardı onlar olmazlardı diye düşünüyorum... :roll:

izmir'de dinledğim barış

cumartesi gecesi barışın konserine gittim aslında barşı dinlemek için değildi fakat bar ağzına kadar doluydu önce buna çok şaşırdım barışın bu kadar adam toplayacağını zannetmezdim sonra bulmam gereken biri vardı onu buldum ve birlikte bir süre konseri dinledik barışın sahnedeki hali bayağı etkiledi beni farklı bir ışığı var ve sonuna kadar kaldım bana sorarsanız barış zaman geçtikçe 1 numara olacaktır son gördüğümdem bu zamana kadar ilerleme çok

ya klibi dönen parçada yorumu hakkaten hoş bu çocuğun ya.. hatta itiraf ediyorum yarışmalardan çıkan tiplerden nefret etmeme rağmen barış kazasın diye geçirmişimdir içimden.. bence iyi adam olcak:) ama yeni bi şarkı yeni bi klip falan ya.. kendinden..

Arkadaşlar çok çok kısa bir zaman sonra 15 güne kalmaz sanırım "Kimdir O" ya klip geliyor ki albümdeki en hit parça bence ve sanırım "Islak Islak" tartışmasını sona erdirecek bir parça :LOL:

Kindergarden inanki çok ama çok haklısın :dans

bu sabah cdyi dinledim sürekli..ve eksik halleriyle sevdim onu dinlemeyi.
sanatçi kusursuz anlatilinca ,çok sey bekleniyor ondan..ben ise Barisi abartmadan sevmeye basliyorum.

Geri