Barış Akarsu

teklif gelmiyodur ya da dediğim gibi bu ülkede iyi işler yapanları dışlamaya çalıştıkları için barışı çağırmıyo olabilirler.kısaca bi sürü sebebi olabilir ama inanıyorumki gelecek yıllarda üniversitelerin bahar şenliklerinde daha sık yer alacaktır

İstanbuldaki hiç bir üniversitede ve hiçbir festivalde olmamasından bahsediyoruz.
Birçok yerde çıkıyor olabilir ama İstanbul gibi merkez bir yerde hiçbir ünviversitede yok, hiçbir festivalde de yok yada var ben bilmiyorum.

fatalsmile demiş ki:
black_pearl demiş ki:
türkiyede bu kadar çok saçma sapan müzikler(!) yapan ve şarkıcıyım diye geçinen insanların yanında ben barış akarsuyu çok da umutsuz bir vaka olarak görmüyorum. şansı olabileceğini düşünüyorum ilk albümde cover olması çok iyi olmamış bence ama ben yine de başarılarının devamını diliyorum... 8)

böylesi bir eleştiri için teşekkürler

teşekkürler daha yeniyiz burda ama alışırız işallah zamanla daha da ii olur tabii ki bu sitede barış akarsuyu sevmeyen hatta ona rock çı diye hitap edilmesinden hoşlanmayanlar vardır ancak POP veya arabesk müzik(!) adı altında her önüne gelenin şarkı çıkardığı bir toplumda hiçbir kaliteye sahip olmayan insanlar ve şarkılar varken barış akarsunun bu denli eleştirilmesini pek de doğru bulmuyorum.. ;)

HARDBLACK demiş ki:
İstanbuldaki hiç bir üniversitede ve hiçbir festivalde olmamasından bahsediyoruz.
Birçok yerde çıkıyor olabilir ama İstanbul gibi merkez bir yerde hiçbir ünviversitede yok, hiçbir festivalde de yok yada var ben bilmiyorum.

çok doğru bir noktaya değinmişsin şahsen bende bu soruya çok takıldım ama yanıt bulamadım ... :roll: :roll:

Anadolurock sitesinden
camlicagazoz un forumdaki yazısı

Etkinliğin
Adı : BarışaRock Festivali
Türü : Açık Hava Rock Festivali
Tarih : 27 Cumartesi - 28 Pazar Ağustos 2005
Yer : Sarıyer, Mehmet Akif Ersoy Piknik Alanı
Organizasyon : Barışarock Kollektifi -Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu

TARİHÇE (2003 / 2004)
Biz Türkiye’de iki yıldır “BarışaRock” adı altında savaş karşıtı bir rock festivalini gerçekleştirmekteyiz.
2003 senesinde Coca Cola şirketinin Rock’n Coke adıyla 4 milyon dolar harcayıp gerçekleştirdiği festivale tepki olarak do.an BarışaRock, bir anda ülke gündemine oturdu. Bir grup gencin tamamen sivil olarak başlattığı girişim, ülkedeki savaş karşıtı hareketin en büyük eylemlerinden biri haline geldi. “Rock şişede durmaz” sloganıyla günlerce Türkiye medyasını meşgul etti, şaşırttı.
Çokuluslu şirketlerin savaş ile ilgisini açığa çıkarmak ve müziğin küreselleşmenin bir PR aparatı haline getirilmesine tepki olarak doğan BarışaRock festivali kısa zamanda, aceleyle organize edilmesine; üstelik etkinliğin yapıldığı iki günde aniden bastıran yoğun yağmura rağmen 3.500 kişinin katılımıyla ve büyük bir coşkuyla geçti. Sadece rock müziğini değil, sinemayı, tiyatroyu, sporu, karikatürü, fotoğrafı da içine alarak tam bir festival olarak yaşandı. 2004 senesinde yine Coca Cola’nın festivaliyle aynı tarihte ama bu sefer kendi belirlediği gündemiyle hazırlandı. İlk sene 3.500 kişi olan seyirci sayısı ikinci sene 7 bine ulaştı. Yeni sloganı bu sefer “Evimiz dünya” oldu. Dünyadaki kapitalizm kaynaklı bütün sorunlara ilişkin bir şeyler söyledi; kürsü oldu. Bu arada sağlam bir eğlence imkanı da tabii ki...
Bugüne kadar, İngiltere’den, Gürcistan’dan ve Lübnan’dan barış yanlısı müzisyenleri ağırlayan festivalimiz, ülke içinden de ilk sene 36, ikinci sene 42 grubun sahne aldığı büyük bir müzik olayı oldu. Ülkedeki en büyük rock gruplarından, sahneyle ilk defa tanışanları aynı sahneye taşıdı...

İLKELER
BarışaRock, bütün bunları şu ilkelerle yaptı.
1) Asla “ticari” olmadı. “Kazanılacak” paraya el sürmeyeceği ve her artıyı barış için değerlendireceği sözü verdi.
2) Zorunlu kalemler dışında herşeyi dayanışma kültürüyle çözdü.
3) Tek gündemi ve derdi “barış” oldu. Barış kültürü ve barış çağrısının yaygınlaşması, uluslararası savaş karşıtı hareketin bir parçası olmak kaygılarıyla davrandı.
4) Kendi dışındaki sosyal dertleri olanların da (Çevre, insan hakları,
küreselleşme karşıtları, işçi sorunları vs) kürsüsü olmayı tercih etti. Festivalde bu seslere de alan açtı.
Bu seneki sloganımız “Çektir Git”...
Barışarock bu sene, içeriğini ve sloganını ABD işgaline karşı belirledi. Bu senenin sloganı “Çektir Git!” (Çektir Git! Türkiye’nin önemli rock gruplarından Mavi Sakal’ın çok tanınmış bir parçasıdır. Tibet Ağırtan’ın izniyle festival’in sloganı olarak belirlenmiştir.)
Bu sene ücretsiz yapılacak olan festivale çok daha büyük bir katılımcı kitlesi beklenmekte. Ayrıca müzik dışındaki etkinliklerin ağırlıklarının artması planlanmaktadır.
2005’te geçen senelerde oldu.u gibi sendikaların dışında Greenpeace, Af Örgütü, Mayınsız Türkiye Girişimi, İstanbul Antimilitarist İnisiyatıfi, İstanbul Sosyal Forumu, Nükleer Karşıtı Platform, GDO Platformu gibi bir çok Sivil Toplum Kuruluşu alanda standlarıyla yer alacaklar. BarışaRock 2005’te 35’i aşkın yerli yabancı müzisyen / grubun sahne alması, çeşitli tiyatro grupları ve filmlerin izleyicisiyle buluşması planlanmaktadır. Bu sene Barışarock’çılar festivale basın, sivil toplum kuruluşları ve bazı seçkin kitabevleri aracılığıyla ulaşacakları ücretsiz davetiyelerle, kapıdan ise 5 YTL gibi cüzi bir rakamla girebilecekler.

hasan85 demiş ki:
ama neden o reklam da oynamış yaaa!arkasını dönüp yüzünü gördüğümde 10 sn. şok halinde kaldım..yok artık dedim..:(

evet keşke oynamasaydı 8O fakat bi yönden de saygı duymak lazım belki acil paraya ihtiyacı vardır :D yada sadece teklifi geri çevirmemek için oynamıştır...

para açısından haklısın bu camiada kolay kolay para kazanılmıyor çünkü ama nebileyim senaryo belki daha değişik olabilirdi ;) ;)

yada belki bir seridir ve sonrakiler daha değişiktir bilemiyorum yani.. :roll:

yada aslında değişik birşey ve buda akılda kalmasını sağlıyor bu açıdanda düşünecek olursak o zaman doğru bişeylerde yapılmış diyebiliriz reklam denilen şey dikkat çekici olmalı dimi... :LOL: :LOL:

Reklamda Barış Akarsu'dan çok chat yapan çocuk dikkat çekiyor Barış Akarsu figuran gibi kalmış. Yüzü tanınan Barış Akarsu olduğuna göre daha ön planda olması gereken kişi olmalıydı.

reklamda kız gibi saçını işaret parmağıyla kıvırıyo ya oraya bittim ben ya pouhauhau "aha" dedim......... "barışın bittiği an bu andır...." haha!

reklamdaki espriyi anlamadınızsa artık bununla barışı bitiriverdinizse sizlere diyecek başka bişi bulamıyorum arkadaşlar.yani kasım kasım kasılıp karizma atsaydı vay bee mi diyecektiniz.barış kendiyle barışık bir çocuk.ve espriye ayak uydurmuş.....ben o gözle baktığım için reklama çok hoşuma gitti...

hurriyetim.com.tr de yapılan açıklama:

Anti-monoton içecek: F5
Türk Tuborg'un yeni içeceği F5'in reklam kampanyası, “Adıyla, tadıyla, ambalajı ve rengi ile alternatif bir içecek arayanların özlemi sona eriyor” sloganıyla hazırlanmış. Şişesi ve görsel yapısı ile monotonluğa meydan okuyan “anti-monoton” içecek olarak konumlandırılan F5'in, alkolsüz malt içecek kategorisinde büyük bir pazar payı elde etmeyi amaçladığı da belirtiliyor. TV ve basın mecralarında başlayan ve POP'ler ile destekleneceği belirtilen kampanyanın TV filminde Akademi Türkiye yarışması birincisi Barış Akarsu rol alıyor. Akarsu'nun, ürünün alternatif kişiliğiyle uyuştuğu için tercih edildiği açıklanıyor.

s_e_n_a demiş ki:
hurriyetim.com.tr de yapılan açıklama:

Anti-monoton içecek: F5
Türk Tuborg'un yeni içeceği F5'in reklam kampanyası, “Adıyla, tadıyla, ambalajı ve rengi ile alternatif bir içecek arayanların özlemi sona eriyor” sloganıyla hazırlanmış. Şişesi ve görsel yapısı ile monotonluğa meydan okuyan “anti-monoton” içecek olarak konumlandırılan F5'in, alkolsüz malt içecek kategorisinde büyük bir pazar payı elde etmeyi amaçladığı da belirtiliyor. TV ve basın mecralarında başlayan ve POP'ler ile destekleneceği belirtilen kampanyanın TV filminde Akademi Türkiye yarışması birincisi Barış Akarsu rol alıyor. Akarsu'nun, ürünün alternatif kişiliğiyle uyuştuğu için tercih edildiği açıklanıyor.

içeceğe birşey söyleyen yokki neden burda reklamını yapıyorsunuz :twisted: Alternatif kişiliği ile uyuşuyor olabilir ama reklamla uyuşmuyor.

Reklamda Barış Akarsu'dan çok chat yapan çocuk dikkat çekiyor Barış Akarsu figuran gibi kalmış. Yüzü tanınan Barış Akarsu olduğuna göre daha ön planda olması gereken kişi olmalıydı. :twisted: :evil:

mmmmmm :roll:

o zaman bunu reklam şirketine söyleyelim dimi ama ;) ;)

Ama eminim chat yapan Barış olsaydı,ya da başka bir rolde olsaydı,ya da ağzınla kuş tutsaydı, ya da parendeler atsaydı..ya da veya vs...vs...

Muhakkak yeni eleştiriler bulacaktınız..Neden acaba ;) ;) ;)

Ha tabii bu arada festival hakkındaki ve Barış'ın katılımı ile ilgili değerli görüşerinizi de bekliyorum..Hep reklamda takılı kalmayalım demi ama ;) ;)

Barışarock desteklerdiğim prodüksiyonlardandır ve sonunda Barış Akarsuyuda böyle bir festivalde görmek sevindirici bir haber.Katılım kapasitesi ve kitle olarak bakıldığında Barış Akarsunun kendini ifade edebileceği ve gösterebileceği bir platform.

Geri