Barış Akarsu

Barış ın ses rengi kesinlikle bu ve Cem Karaca taklidi söz konusu dahi olamaz adam taklitçi olsa gel gör beni yi ve gün olur u da sahiplerinin ya da ilk yorumlayanların söylediği gibi söylerdi neyse bu konulara girmeyelim herşey çok güzel olacak istanbul dada bir halk konseri olabilse dahada iyi olacakta neyse İzmirliler yaşadılar yine:eek:))

Bende bıraktığı izlenim ise kasıntı olduğuydu.Fazlasıyla hırslı,esprili olmaktam öte karizma yapma peşinde diye düşünüyorum.
Tabi kişiliği beni ilgilendirmiyor önemli olan yaptığı işler de o reklam filmi tiksinçti...

barış ve kasıntı olmak:))).birbirine bu kadar zıt iki kavram..barışı tanısan konserine gidip sohbet etsen ne demek istediğimi anlardın..hırslı olmak konusuna birşey diyememem.işinde hırslı olduğuna inanıyorum...buda bence iyi bir özellik...daha iyiyi getirir..

reklam filmi herkesin beğenisine kalmış bişi.ben beğendim.gülümsetiyor beni..

TEAR_OF_SOUL demiş ki:
Bende bıraktığı izlenim ise kasıntı olduğuydu.Fazlasıyla hırslı,esprili olmaktam öte karizma yapma peşinde diye düşünüyorum.
Tabi kişiliği beni ilgilendirmiyor önemli olan yaptığı işler de o reklam filmi tiksinçti...

bu izlenimi nerede dindin gerçekten merak ettim :LOL: kel alakaya çay demleden daha öte bir yaklaşımda o sebebple soruyorum kasıntı olmak ve Barış tamamen zıt kavramlar hani Kıraç falan desen anlıycam da neyse...

Hırs a gelince asla kendini hayallerini ve ideallerini kaybettirecek bir hırsa sahip değil, hırslı ama daha iyisini yapmak adına hırslı başka bir konuda değil yani... :twisted:

Reklam filmine gelince reklamı bende pek tutmadım ama tiksinç miksinç değil yani :roll: ben olsam Barış ı reklamda daha iyi kullanır onun doğallığından ve içtenliğinden faydalanırdı :? m...

TEAR_OF_SOUL demiş ki:

koptum abi yaaaa kasıntı fazlasıyla hırslı esprili olmaktan öte karizma yapmak peşinde :LOL: :LOL: :LOL:
Bende bildiğimi söyleyeyim sana
Barış Akarsu çevresinde birçok garip insan olmasına rağmen (herkesin çevresinde var ama bunda biraz daha fazla) hepsine gayet sıcak ve güler yüzlü yaklaşır, karizma yapma gibi tasası hiç bir zaman olmamıştır (gerçi her insanın kendine özgü bir karizması vardır ve bunu oturtmaya çalıştığı doğrudur) espri yapmaya çalışmaklada işi olmaz zaten doğal davranışlarıyla esprili olur. :LOL: :LOL:
Ama yinede koptum yaaa herkes çorbasına baksın kasma sen kendini....

arkadaşlar gün olur........hani şu orhan velinin muhteşem dizelerine zülfü livanelinin yaptığı o güzel eseri konuşalım biraz.yine cover mover küçük görmeyelim...ben önce yoruma bakarım.işte yorumum..serdar öztop gitarıyla imzasını atmış. barış akarsuda muhteşem yorumlamış........helal olsun.......

Zonguldak festivalinde geçen sene yarışmadan sonra katılmış kısa bir konser vermişti şimdi ise kendi şarkıları ve geniş bir repartuarla zonguldaklıları güzel bir konser bekliyor ne güzel

s_e_n_a demiş ki:
istanbul'a da gelse ya artık....

Çerkezköy özellikle İstanbul Avrupa yakasında oturanlar için İstanbul sayılır :LOL:

alizez demiş ki:
Arkadaşlar gün olur........hani şu orhan velinin muhteşem dizelerine zülfü livanelinin yaptığı o güzel eseri konuşalım biraz.yine cover mover küçük görmeyelim...ben önce yoruma bakarım.işte yorumum..serdar öztop gitarıyla imzasını atmış. barış akarsuda muhteşem yorumlamış........helal olsun.....

Günolur çok güzel bir yapıt şiir olarak başka beste olarak daha başka bir güzel ve BArış Akarsu da bu şarkıyı çok güzel yorumlamış şarkı onun ruhuylada özdeşleştiği için ayrı bir güzel oluyor tabii ama şu sıra sanırım "Gel Gör Beni Aşk Neyledi" şarkısına klip gelecek ki yorum anormal güzel olmuş süper... :LOL: :metalhead

Ekteki yazı http://www.barisarock.org/forum/viewtopic.php?t=460&postdays=0&postorder=asc&start=60 adresinden kopyalanmıştır.Bu konuyla ilgili Barış akarsu fanı arkadaşların yorumlarını çok merak ettiğim için buraya kopyaladım.

ne kötü yahu, barışarock festivali müziktan bir haber insanlar tarafından takip edilip destekleniyor. sadece savaşa hayır demekse amacımız miting fln yapalım, ama iyi müzikle bağırmaksa bırakın derim bu barış akarsu ayaklarını. barış akarsu yu görmek ve dinlemek isteyen "savaş karşıtı" ama "popüler pazar" yanlısı müzikten bir haber, cahil hatta istemeden de olsa sanata zarar verme eğiliminde olanları lanetliyor ve kınıyorum; eğer barışarock festivali buysa, bundan ibaretse, sanatla alakası yoksa, barış akarsu gibi "dev" (!!!) isimlerle izleyici toplayan bir organizasyonsa böyle festival olmaz olsun; işte ancak kendi kendine bağrınan, karşı olduğunu sanan yavan bir "mastürbasyon" dan öte birşey olamayacaktır. Umarım bu festival "bu" değildir !!

Bunu niye merak ediyorsun ki HARDBLACK anlamadım doğrusu :evil: merak mı ediyorsun bu tarz yorumlara katılıp bundan zevk mi alıyorsun :?: :?: :?: bende bunu merak ediyorum doğrusu :!: :!: :!:

Barış Akarsu hayranları içinde evet doğrudur rock la rocerlıkla duruşla tarzla bakış açısıyla son derece birbirinden farklı insanlar vardır.

1- Bu hangi sanatçı için geçerli değildir ki
2- Barış AKARSU nun bunda bir suçu varmıdır
3- Bu bir suçmudur?
4- insanları sınıflandırmak ne derece doğrudur.

BARIŞAROCK gerek duruşuyla gerek varoluş biçimiyle son derece doğru bir ekip işidir. Bir şekilde bu organizasyona katılan ona değer veren çalışmalarını takip eden herkes buna gönül vermiş demektir.

Evet olacaktır Barışarocka da sadece Barış Akarsu yu görmek için gidenler durumla alakası olmayanlar tabiki olacaktır ama onun sayesinde olsa bile böyle bir organizasyona katılıp o havayı soluyup bu durumdan ders çıkartacak ve yeni bakış açısı kazanacak olan insanların da sayısı gözardı edilmemelidir.

Benim görüşüm bu konuda böyle...

barış ve barış bu festivalde karıştırılacak kadar yanyana:)gönderdiğin forumda biri barış kavramını barışla karıştırmış.senin kopyaladığın yazıyı yazanda bunu aman aman hale getirmiş.önemli bir yorum değil.sadece kavram kargaşası bence:))

ya çok yakından takip etmediğim için tartışmalara falan katılamıyorum ama demin kimdir o klibine rastladım bir müzik kanalında.. ya acaip bişey bu çocuk ya.. tekrar bi söylemek istedim.. başarılar barış
mükemmel tek kelimeyle..

umuyorum çünkü barış hakikaten büyük potansiyele sahip bir rockçı.. ama burda bakıp da görmeyen çok olduğu için çoğu şeyin değeri anlaşılmayıp karalandığı gibi barışa da bunlar yapılacaktır..
siz desteğinizi sürdürün, takmayın kimseyi..

Desteğimiz her zaman ve her zaman devam edecektir. Çünkü bizler bu yola başkoyduk. Kimse bizi ona olan inancımızdan ve güvenimizden döndüremez hatalarıyla doğrularıyla yaptıkları ve yapacaklarıyla ya da yapmadıklarıyla bizler hep onun arkasındayız bu belki iddalı bir söylem ve başka şeylere çekilebilir ama çekilmemesini şahsen yeğlerim. :roll:

Kimdir O şarkısı ve klibi malesef hakettiği yerde olamadı cover suçlamasıyla ortalığa çıkan herkese çok güzel bir yanıttı ama ne yazıkki tekelleşme ve ne olduğunu anlamadığımız yayın politikalarına kurban gitti. Şimdi Gel Gör Beni ye klip çekilecek ve oda bir cover ama çok başarılı ve aslında yapıt anlamında rockçılar ın nasıl oldu da bu zamana kadar keşfetmediler dediğim bir durum. ;) Umarım bu sefer bu klip kıyıma uğramaz ve garip yayın politikalarına kurban olmaz... :roll:

HARDBLACK demiş ki:
Ekteki yazı http://www.barisarock.org/forum/viewtopic.php?t=460&postdays=0&postorder=asc&start=60 adresinden kopyalanmıştır.Bu konuyla ilgili Barış akarsu fanı arkadaşların yorumlarını çok merak ettiğim için buraya kopyaladım.

ne kötü yahu, barışarock festivali müziktan bir haber insanlar tarafından takip edilip destekleniyor. sadece savaşa hayır demekse amacımız miting fln yapalım, ama iyi müzikle bağırmaksa bırakın derim bu barış akarsu ayaklarını. barış akarsu yu görmek ve dinlemek isteyen "savaş karşıtı" ama "popüler pazar" yanlısı müzikten bir haber, cahil hatta istemeden de olsa sanata zarar verme eğiliminde olanları lanetliyor ve kınıyorum; eğer barışarock festivali buysa, bundan ibaretse, sanatla alakası yoksa, barış akarsu gibi "dev" (!!!) isimlerle izleyici toplayan bir organizasyonsa böyle festival olmaz olsun; işte ancak kendi kendine bağrınan, karşı olduğunu sanan yavan bir "mastürbasyon" dan öte birşey olamayacaktır. Umarım bu festival "bu" değildir !!

genel olarak katılmıyorum bu fikre. eğer bu şekilde yaklaşacak olursak hemen her festival için aynı yaklaşımlar geçerlidir. mesela rock istanbul'a megadeth, rock the nations'a manowar için giderim diğer grupları pek sallamam ama önemli olan o ortamda bulunup aynı havayı solumak, birlik beraberlik içinde rock müziği paylaşmaktır. Barışa rock'a da sadece Barış için yada başka gruplar için gidenler olabilir, ama önemli olan gidip hep birlikte o güzelliği yaşamaktır bence. hem tek bir sanatçı için giden insanların savaş konusunda bilinçlenecek olmasının neresi kötü. mesela basit bir örnek 93'deki metallica konserine gittiğim arkadaşlarımın çoğu the cult'dan habersizdi ama orda o grubu fark etme şansları oldu. oysaki ben esas cult'ı izlemek için gitmiştim :) sebep değil sonuç önemli yani bana göre ;)

Geri