Barış Akarsu

Black_knight demiş ki:
Arkada$ anlatmi$ti ben sahne almi$ die hatirliodum, mu$teri olarak gitmi$ bara kimse takmamış.

sahne almış demek ile,müşteri olarak gitmiş demek arasında dağlar kadar fark var..lütfen gerekli bilgi olmadan şunu yapmış bunu etmiş demeyiniz..eğer müşteri olarak iplenmediyse sizin deyimizle, bu o müessesenin müşterilerine tavrının bir göstergesi ve ayıbıdır...

İşte adamı kimse iplemedi.İşte vay be rockçı barış geldi buraya diye.Onun nedenide işte oraya gelen rock dinleyen tayfanın çoğu kaliteli müzik dinler.

Aynı zamanda sanatçılarda gerli arada bir oraya.Müsseseden ziyade zaten onu Dorockta sahne aldırmazlar:)

Black_knight demiş ki:
İşte adamı kimse iplemedi.İşte vay be rockçı barış geldi buraya diye.Onun nedenide işte oraya gelen rock dinleyen tayfanın çoğu kaliteli müzik dinler.

Aynı zamanda sanatçılarda gerli arada bir oraya.Müsseseden ziyade zaten onu Dorockta sahne aldırmazlar:)

aman ne büyük kayıp..sahne aldırmasalar ne olurki :LOL: gereksiz bir tartışma oluyor şu an burda.neyse..

Valla sen niyetini gayet açık ifade ettin black-knight yani sen karalayımda nasıl olursa olsun diosun valla buraya bunu yapmak için gelen ilk değilsin muhtemelen son da olmayacaksın ama buralarda barınamayacaksın bu kesin bize saçma öngörülerini kabul ettirmeye çalışma biz neyin ne olduğunu biliyoruz buna inanbilkirsin sana saygı duyduk görüşündür dedik beğenmek zorunda değilsin dedik ama gelde karala demedik Barış sürekli taksimdeki rockbarlara gider dorock ta hiç sahne almadı zaten gittiği hiç bir barada beni sahneye davet etsinler diye gitmez ayrıca ülkemize gelen tüm rock ve heavy metal gruplarınıda elinden geldiğince mütevazilikle takip eder ve konserlerine gider yani başından beri susutum ama bugün sinir ettin beni bravo doğrusu ama kimin yerinde kime kış diosun anlayamadım... dedim ya Eleştirin KARALAMAYIIINN!!! O üç harfli şeyden atmaya kalkmayın emeğe saygı duyuun ve seviyosanız takip edin sevmiosanız takmayın eleştirilerinizide eleştiri çizgisinde yapın!!

Dün akşam Barış Barış Manço anma gecesinde Asrın ve maximum un ev sahipliği yaptığı gecede konuktu süper bir geceydi katılan herkes çok iyiydi ama BARIŞ da gerçekten muhteşemdi işte bir kaç kare.

10011652gz.jpg

10011668od.jpg

10011677tq.jpg

10011806yp.jpg

10011481ws.jpg

:D

İiyi öle olsun bakalım arkadaşlar.Tamam daha yazmıcam. niyetim kötü benim:) sinirlenmeyin.Arkadaşlar bu ülkede herkes kafasına göre müzik yapıyor yapar zaten kimse karışmaz.Ama eleştirince niye kızıyorsunuz onu anlamıyorum. Kalkıp biride saçmalamış o biri kimdi ismini bile hatırlamıyorum yok işte birilerini eleştirmekten sanatını icra edemiyor.O konuda şüpheniz olmasın herkes icraa eder sanatını.Bir şekilde sanat ruhu taşıyanlar yapıyor icratını zaten.

Hem sanat yapan kişi aynı zamnda eleştiremez mi?Asıl insan önüne geleni beğenmemeli.Beğennme diye mecburiyeti yok zaten.

Ben karakterine ve ahlakına bir şey demedim zaten.Hala anlamıyorsunuz dimi?Sanat barıştan uzak kavram bu arkadaşıma.Yapamıyor bu kadar yetisi.

:) Ahlakına ve insnalığına bir şey demedim zaten.Niye takip ediyim ben barışı.Aynı eleştiriyi kendini müzik yapan toplululklara sesleniyorum:Türkiyede müzik kıt safhada yapılmamktadır.Önüne gelen sanatçı oluyor.Kafasına göre herkes albüm yapıyor.Gurup 84 yok cart curt,mor ve ötesi idare eder.

Amerika ve avrupa rock-ve türevi standartı ve kalite ve soundu yakalamış şahıs ve toplulukların Türkiyedeki bir kısmı :Bulutsuzluk özlemi,Pilli bebek,kesme şeker,grizu,Pentagram,whiskey,yavuz çetin(toprağı bol olsun),mfö,demir demirkan,şebnem ferah.

Şimdilik bu kadar geliyor aklıma.

Biz eleştiriye açığız sen eleştirmiyorsunki direk yargısız infaz ediyorsun karalıyorsun sevmekde zorunda değilsin dinlemekte ama kimsenin zevkine karışmayada hakkın yok saydığın isimler bu yere kolaymı geldi birdenmi oldular ve anlaşıldılar herbiri yıllarını verdi bu işe ama yeni çıkanları anlamamk karalamak anlamına gelmemeli bu herkes emeğini ortaya koyar hak eden kazanır ve yoluna devam eder kaybeden ise çekilir gider o yüzden sen kendinle bile çelişiyorsun bence sen önce bunu çöz ister kız ister yazmasanda söv!! ama gerçekler bu Barış daha yolun başında ve çok güzel işler yapacak diyoruz ona inanıyoruz şimdiye kadar bizi hiç yanıltmadı gayet sağlam sessiz ve sakin ilerliyor şan şöhret para peşinde olsaydı başka bir yerde ve boyutta olurdu. ama dün gece keşke gelseydinde o muhteşem sesi ve yorumu duyabilseydin neyse tak sepeti koluna herkes kendi yoluna... eyvallah...

Pek çok şeye alışık benim eller her iş gelir ellerimden.Gitardaki sihirli dokunuşlarımı klavye gibi pek çok şeyde de kullanırım.Hımm boş kafa demişsin.Yanlış kafaya bakıyorsun sen kafayı kaldır da doğru kafayı gör:)
Kafam orda diilki. Biraz başını kaldır kafama dooru bak.

Aşk olsun ben doluyu boşaltmaya çalışıyorum ki kafam dağılsın.Yalnız boş olan şeyi boşaltmaya çalışmak benim üzerime vazife değil:).

Görüyorum da bu forumda seviye had safhaya ulaşmış bulunuyor..bu tür atışmaların kimseye özellikle de barışa hiç bir yararı olmaz ..amacı "üzüm yemek değil bağcı dövmek" olduğu besbelli şahıslara aynı uslupla cevap vermek abesle iştigaldir...barış ın bu tür savunmalara hiç mi hiç ihtiyacı yok..tarzı,duruşu ve yaptıkları onu en güzel şekilde savunuyor zaten....

saolsun black_night arkadaşımız o kadar müziği kaliteyi falan savunuyo da müzikten başka herşeyi konuşmuş ...
Lütfen beni aydınlatın turkrock.com'a girince direk bu sayfaya mı yönlendiriyo da bu arkadaş devamlı bu bölüme girip bişeyler yazmak zorunda hissedior kendini???

NoWar çok güzel sölemiş"barış ın bu tür savunmalara hiç mi hiç ihtiyacı yok..tarzı,duruşu ve yaptıkları onu en güzel şekilde savunuyor zaten...."...umarım bundan sonra barışın yaptıkları ve müzik konuşulur...

aslında çok haklısınız görünen köy klavuz istemez insan bazen bazı şeylere yenilebiliyor ama yenilmemek ve gaza gelmemek lazım neyse herşey apaçık ortada zaten....

Barış Cem Karaca yı anma programı kapsamında hem büyük üstadın kabri başında yapılacak anma törenine hemde gece yani 8 Şubat akşamı düzenlenecek olan anma gecesine katılacak

2. albüm hazırlıkları ise tam gaz devam etmekte rock müzik severler için çok iyi bir albüm geliyor.

"CEM KARACA ANILIYOR"

"Bakırköylü Sanatçılar Derneği (BASAD) tarafından 8 Şubat günü saat 20.00'de Cem Karaca'yı ölümünün 2. yılında anmak üzere Bakırköy Kültür ve Sanat konağında bir etkinlik düzenliyor. Anadolu Rock Müziğinin önemli isimlerinden Karaca'yı anma gecesine, aralarında

Asım Uysal
BARIŞ AKARSU
Cahit Berkay
İskender Doğan
Haslet Soyöz
Ayhan Yerel
Cihat Tamer
Erkin Koray
Eser Taşkıran
Erol Büyükburç
Bora Gencer
Kıraç
Özdemir Erdoğan
Timur Selçuk
Ömür Göksel
Haluk Levent
Yücel Erzen
Sümer Ezgü
Zafer Şancı'nın da bulunduğu çok sayıda sanatçı dostu ve eşi katılacak."

ozgurluk ve rock müzik

uzun zamandır yazmamak için direniyordum.çünkü nasıl olsa yazdıklarım bir şeye yaramaz dedikodu insanların ilgisini daha çok çekiyor okumadan pas geçerler diye düşünüyordum.sonra bunun beni engellememsi gerektiğine karar verdim. aslında konu doğrudan barışla ilgili değil ama bu forumlarda okuduğum kadarıyla bir düşünce yapısının baş mağduru olarak barış görünüyor. rock müziğin özgürlükle özgür düşünceyle birebir bağlantılı olduğunu yıllardır bu müziği yapanların özgürlük fikrini savunduğunu düşünürsek burda agrip bişeyler oluyo bence. birileri diğerlerinin yapmak istediğini engellemeye çalışıyor. birileri diğerlerine sen git buraya ait değilsin diyor. birileri diğerlerine burası bizim çöplüğümüz girmenin belli koşulları vardır sen bu koşullara uygun değiilsin diye karar veriyor. şimdi soru 1 .bu birileri bu hakkı nerden ediniyorlar soru 2 .tv magazin programlarını bile geride bırakacak bir tarzla forumları dolduranlar önce kendilerine eleştirel bakabiliyorlarmı soru 3.türkiyede rock gerçekten birilerinin tekelindemidir rockçılar tekelciliğin karşısında değilmidir 4. önüne çıkanın (hatta yoldan geçenin) katıldığı yuxexes programında barış akarsu neden yer almaz. soru 5. akademi türkiye yarışmadırda nokia supersound jürisinde tarkanlar harunlar şenbenler bulunduğu için değilmidir soru6. barışı yarışmadan geldi diye eleştirenlerin çoğu (bu ve benzeri sitelerde çokca rastlayabilirsiniz )nokiasupersound demo göndermemişmidir.

Re: ozgurluk ve rock müzik

wichita demiş ki:
uzun zamandır yazmamak için direniyordum.çünkü nasıl olsa yazdıklarım bir şeye yaramaz dedikodu insanların ilgisini daha çok çekiyor okumadan pas geçerler diye düşünüyordum.sonra bunun beni engellememsi gerektiğine karar verdim. aslında konu doğrudan barışla ilgili değil ama bu forumlarda okuduğum kadarıyla bir düşünce yapısının baş mağduru olarak barış görünüyor. rock müziğin özgürlükle özgür düşünceyle birebir bağlantılı olduğunu yıllardır bu müziği yapanların özgürlük fikrini savunduğunu düşünürsek burda agrip bişeyler oluyo bence. birileri diğerlerinin yapmak istediğini engellemeye çalışıyor. birileri diğerlerine sen git buraya ait değilsin diyor. birileri diğerlerine burası bizim çöplüğümüz girmenin belli koşulları vardır sen bu koşullara uygun değiilsin diye karar veriyor. şimdi soru 1 .bu birileri bu hakkı nerden ediniyorlar soru 2 .tv magazin programlarını bile geride bırakacak bir tarzla forumları dolduranlar önce kendilerine eleştirel bakabiliyorlarmı soru 3.türkiyede rock gerçekten birilerinin tekelindemidir rockçılar tekelciliğin karşısında değilmidir 4. önüne çıkanın (hatta yoldan geçenin) katıldığı yuxexes programında barış akarsu neden yer almaz. soru 5. akademi türkiye yarışmadırda nokia supersound jürisinde tarkanlar harunlar şenbenler bulunduğu için değilmidir soru6. barışı yarışmadan geldi diye eleştirenlerin çoğu (bu ve benzeri sitelerde çokca rastlayabilirsiniz )nokiasupersound demo göndermemişmidir.

gerçekler bu kadar açık ve net.teşekkürler wichita .barış akarsu ;yaptıklarıyla,duruşuyla bir rocker olduğunu ispatlamıştır :)

Geri