Barış Akarsu

eleştiri yapılamıyor değil ptrunk kardeşim.. yapılmıyor.. ortada saçma sapan laflar dönüyor ama elle tutulur bişey yok.. ciddiyetsiz.. mesela sen dizide oynamasından bahsetmişsin.. eleştiri budur.. hem güzel nokta, hem ortamı germeden.. hem kimseyi kırmadan.. keşke gerçek anlamda eleştiriler olsa da tartışabilsek..

bu arada dizide oynamasını ben de çok yanlış buluyorum.. bunun popülizmle ilgisi olmadığını bilsem bile yine de olmamalıydı diyorum.. ama karar kendisinindir.. bu konu kendi sitesinde de çok tartıştık zaten.. sonuçta yararını ya da zararını görecek olan yine kendisidir.. eğer işler istediği gibi gelişirse ne ala.. yoksa kendi düşen ağlamaz..
ama yeni albümünün başarılı olacağına inanıyorum.. umarım dizi albümünün ve müziğinin önüne geçmez..

99ahmet99 senden hala barış akarsu hakkında ciddi eleştiriler bekliyorum.. burada yazanlar hakkında değil.. anlamadığın şu.. ne yazıyorsan ona göre cevap alıyorsun ama farkında değilsin.. insanların bu şekilde yazmasına sebebiyet veriyorsun, sonrada onları eleştiriyorsun.. fan sitesine çevirdiniz burayı diye..

bence barışın birz daha geniş kitlelere hitap etmesi gerekiyor. cem karaca ikolünden çıkıp daha kendine özgü birşeyler yapabilir. sesini beğeniyorum ben ama imajı da karaip korsanlarındaki j. deep den çıkarırsa daha iyi olur

Bende bu işin zamanla olucağı inancındayım k1v1L yani zamanla tarzı yorumu çok daha oturacaktır. Barış Cem Karaca yı taklit etmiyor bence ama ondan sonra onun bestelerini en iyi o yorumluyor bence tabii bu benim düşüncem kimseyi bağlamaz:) Bu arada sena sanada katılıyorum dizi ne olursa olsun popüler kültür dediğimiz olgunun bir parçası ama malesef şu içinde yaşadığımız zaman teknolojinin artık neredeyse saatlerle değiştiği geliştiği göz önünde olmayınca insanların değilki sanatçıların dostların bile unutulduğu bir dünyada yaşıyoruz. Dizinin getirisi olacağı gibi götürüsüde olacaktır ama bu Barış Akarsu nun kararıdır yani onu bağlar yanlızca ama ben performansını gerçekten beğendim

Bu arada Barış Akarsu bu akşam Televizyon Makinasında Okan Bayülgen niin konuğu program saat 22:00 de başlıyor.

Ben Barış'ın dizi oyunculuğunu burada konuşmak istemiyorum o yüzden de sadece müziğinden bahsediyordum... Çünkü beni ilgilendiren müzikti... Ama görüyorumki burada artık dizilerde konuşulmaya başlanmış...
İlk albümü acemiliğe gelmiş olabilir, bir çok parçada yeterli diildi... Oysa ki çok güzel besteler vardı o albümde... Şimdi 2. albümü çıkıyor diyorsunuz, dinlersek onuda görücez...
Ben barışın bir rock star olamayacağını düşünüyordum... çünkü tavır ve duruş çok önemliydi... son gelişmeler siz kabul etmesenizde beni haklı çıkarıyor...
Sakın şimdi oyunculuğu deneyen diğer rockçıları anlatmayın, önce onlarla barışın aynı kefede olup olmadığına bakın...

dizi işini ben de şahsen burada konuşmak istemiyordum ama eleştiri o yönde gelince kendi fikrimi de söylemeden geçemedim.. bu konuda ilk ve son yorumumdu benim.. zaten inanmadığım, hazmedemediğim, kabullenemediğim birşey hakkında kendimi yoramam..

ayrıca teşekkür ederim gerçek bir eleştiride bulunduğun için.. ama ikinci albümde de bekliyorum ona göre.. çok az kaldı.. ilk albüm hakkında biz çok konuştuk.. farklı fikirler ve düşüncelerle tartışmak istiyorum ben artık.. gerçekten geyikten bıktım..

dizi işini ben de şahsen burada konuşmak istemiyordum ama eleştiri o yönde gelince kendi fikrimi de söylemeden geçemedim.. bu konuda ilk ve son yorumumdu benim.. zaten inanmadığım, hazmedemediğim, kabullenemediğim birşey hakkında kendimi yoramam..

ayrıca teşekkür ederim gerçek bir eleştiride bulunduğun için.. ama ikinci albümde de bekliyorum ona göre.. çok az kaldı.. ilk albüm hakkında biz çok konuştuk.. farklı fikirler ve düşüncelerle tartışmak istiyorum ben artık.. gerçekten geyikten bıktım..

Ben 2. albümün her anlama 1. albümü katlayacağını düşünüyorum ilk albüm onca hızlı oluşumuna rağmen bence güzel bir albümdü üzerinden 1,5 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen hala parçaların hepsini severek dinliyorum. 2. albüm albüm tanıtım konserinden yani 5 ağustostan 2-3 gün önce piyasada olacakmış yani anlıyacağınız 10 gün sonra ikinci albümüğ burada tartışıyor olacağız

rockerrocker demiş ki:
Ben 2. albümün her anlama 1. albümü katlayacağını düşünüyorum ilk albüm onca hızlı oluşumuna rağmen bence güzel bir albümdü üzerinden 1,5 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen hala parçaların hepsini severek dinliyorum. 2. albüm albüm tanıtım konserinden yani 5 ağustostan 2-3 gün önce piyasada olacakmış yani anlıyacağınız 10 gün sonra ikinci albümüğ burada tartışıyor olacağız

daha çıkmamış bir albüm için ilkini katlayacağını söylemek ne kadar koyu fan olduğunu gösteriyor...tartışma falan hikaye bu laftan sonra..kim kötü birşey yazsa siz karşısında olacaksınız....

Daishuman demiş ki:
rockerrocker demiş ki:

daha çıkmamış bir albüm için ilkini katlayacağını söylemek ne kadar koyu fan olduğunu gösteriyor...tartışma falan hikaye bu laftan sonra..kim kötü birşey yazsa siz karşısında olacaksınız....

Yanlışın var burada sadece fanlık yüzünden tamamen irrasyonel bir yaklaşımla yazmadım bunları bazı parçaları dinleme şansım oldu ona istinaden böyle bir yorum yaptım. Kötü yazmaya gelince yani karalama yapmadan sadece konulara eleştirisel yaklaşılamazmı gerçekten bunu bende sormak istiyorum senin de yazdığın gibi bir insan neden niçin ne sebeple tanımadığı bilmediği ya da dinlemediği sadece kulaktan dolma bilgilere dayanarak ve ön yargılara dayanarak karalama yapar kötü şeyler yazar bunu anlamk mümkün değil evet ben bir BARIŞ AKARSU fanıyım ve onun fanı olmaktan onun gibi birini tanımaktan dolayıda gurur duyuyorum.

ben tv makinasında gördüm ki barışda ses var,müzik bilgisi var,piyasadaki birçok adamı sollar kanaatimce. ben beğendim! seviyroum! özellikle coverlarını dinlemek istiyorum

Tv Makinası'nda Okan'la yaptıkları çığlık performansı süperdi..Sesini çok kontrollü ve bilinçli kullanıyor..Çığlığı bile anlamlıydı Barış'ın.. :p Okan da acaip beğendi..Sonra Okan bu adam çok güzel doğaçlama da yapar blues da söyler dedi ve söyledi de..

Cem Karaca ve Barış Manço'yla ilgili Barış'ın verdiği bi röportajı okudu Okan..Sonra da helal olsun kendi kendine gelin güvey olmuyosun dedi..Kısaca Barış orda kendini çok güzel ifade etti..Programın bitimindeki canlı performansı da çok güzeldi..Orkestra daha da bi canlandı Barış söylerken.. :) Umarım ikinci albümden sonra da programda Barış'ı görebiliriz..

Barış gerçekten çok başarılı..Yaptığı işin hakkını veriyor..Zamanla çok daha iyi olacaktır..Hala kabullenmek istemeyenler için önyargıyla değil de objektif bi şekilde yaklaşırsanız bunu görebilirsiniz diye düşünüyorum..

rockerrocker demiş ki:
Daishuman demiş ki:
rockerrocker demiş ki:

Yanlışın var burada sadece fanlık yüzünden tamamen irrasyonel bir yaklaşımla yazmadım bunları bazı parçaları dinleme şansım oldu ona istinaden böyle bir yorum yaptım. Kötü yazmaya gelince yani karalama yapmadan sadece konulara eleştirisel yaklaşılamazmı gerçekten bunu bende sormak istiyorum senin de yazdığın gibi bir insan neden niçin ne sebeple tanımadığı bilmediği ya da dinlemediği sadece kulaktan dolma bilgilere dayanarak ve ön yargılara dayanarak karalama yapar kötü şeyler yazar bunu anlamk mümkün değil evet ben bir BARIŞ AKARSU fanıyım ve onun fanı olmaktan onun gibi birini tanımaktan dolayıda gurur duyuyorum.

haklısın karalamayla eleştiri arasındaki çizgiyi bilmeyenler var..ama sende bilirsinki bunlar çok belli ediyolar kendilerini zaten...mesela dizide çıkmasıyla ilgili eleştiri yapanla cem karacanın özentisi diyenin arasındaki farkı ayırmak çok zor değil...ama siz iki tarafa da yükleniyosunuz bazen...hoş bu sırf sizle olan birşey değil..mesela bir manga başlığına bakınca sizin çok daha objektif olduğunuzu düşünüyorum ..orası adeta mangacluba dönüşmüş durumda..bu topic o açıdan daha demokratik..ama biraz daha şeffaf olmanız tartışma ortamı oluşturmak için gerekli.

Akademi Türkiye yarışmasının kaliteli olduğunu sanıyordum ben hep meğer hep yalan dolanmış,bihaberdim bundan.Dün tv makinasında duydum da üzüldüm Barış adına...Umarım çok daha iyi yerlere gelir Barış

miss_zombie demiş ki:
Akademi Türkiye yarışmasının kaliteli olduğunu sanıyordum ben hep meğer hep yalan dolanmış,bihaberdim bundan.Dün tv makinasında duydum da üzüldüm Barış adına...Umarım çok daha iyi yerlere gelir Barış

Haklısın Akademi Türkiye'nin vaad ettiği hiçbirseyi yapmadığını biz en başından beri söylüyoruz zaten Barış suan birşeyler yapıyorsa yapmışsa ve yapmaya çalışıyorsa bu sadece kendi çabasıyla...

Geri